41 736 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Avamys

AvamysAvamys
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: aerozol do nosa
Cena: 33.26 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: aerozol do nosa, 27,5 mcg/dawkę, 120 dawek
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Avamys

Lek na receptę stosowany podczas leczenia skutków alergii takich jak alergiczny katar. Lek do stosowania przez dorosłych, młodzież w wieku od 12 lat oraz dzieci od 6 roku życia do 12 lat.

Dawkowanie:

Donosowo, o tej samej porze każdego dnia. Przed zastosowaniem leku należy wydmuchać nos, aby oczyścić otwory nosowe. Pojemnik z preparatem należy lekko wstrząsnąć przed użyciem. Przechylić głowę lekko do przodu i trzymając aerozol pionowo delikatnie umieścić dozownik w jednym otworze nosowym. Następnie należy skierować końcówkę dozownika do zewnętrznej części nosa, dalej od przegrody nosowej. W trakcie wdechu przez nos nacisnąć raz przycisk, aby rozpylić aerozol. Wyjąć dozownik z otworu nosowego i wykonać wydech przez usta. Po każdym użyciu należy oczyścić suchą chusteczką dozownik i wewnętrzną część nasadkii. Po zakończeniu używania zawsze należy nałożyć nasadkę, aby zapobiec dostawaniu się kurzu do środka. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Należy unikać kontaktu leku z oczami. W przypadku dostania się aerozolu do oczu należy przemyć je wodą. Aerozol należy zużyć w ciągu dwóch miesięcy po pierwszym otwarciu. Nie należy stosować u dzieci poniżej 6 lat.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić krwawienia z nosa (szczególnie jeśli lek był stosowany ciągle przez okres dłuższy niż 6 tygodni), podrażnienie wewnętrznej części nosa lub uczucie dyskomfortu (mogą być widoczne smugi krwi w trakcie oczyszczania nosa). Stosowanie donosowych glikokortykosteroidów (takich jak Avamys) przez długi okres może spowodować spowolnienie wzrostu u dzieci. Lekarz powinien regularnie kontrolować wzrost dziecka. Jest mało prawdopodobne, aby lek wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na furoinian flutykazonu lub inne składniki preparatu (lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który u niektórych pacjentów również może pwoodować uczulenie), jakiekolwiek problemy z wątrobą. Gdy stosujesz steroidy (w tabletkach, we wstrzyknięciach lub w kremach), leki przeciwastmatyczne, rytonawir (lek stosowany w leczeniu HIV), ketokonazol (stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych). Lekarz oceni czy możesz stosować Avamys z tymi lekami. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę, chyba że tak zaleci lekarz. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią, chyba że tak zaleci lekarz.

Avamys opinia
Avamys opinie
Avamys cena
Avamys skład
Avamys ulotka
Avamys dawkowanie
Avamys przeciwwskazania
Avamys zamienniki
Avamys zamiennik
Avamys odpowiednik
Avamys tańszy zamiennik
Avamys czy działa
katar alergia nieżyt nosa nos katar alergiczny uczulenie alergiczny katar alergiczny nieżyt
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Avamys

Dodano: 06 Styczeń 2016
Autor: Patrycja, 28
Ocena:
avamys aerozol zalecił mi alergolog na katar alergiczny, do tej pory nie znalazłam lepszego leku który pomógłby mi w katarze, choć drogi starcza na naprawde długo.
Odpowiedź
Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: Mama miśka
Ocena:
Aerozol przepisała pediatra mojemu synowi, bo nic nie pomagało na jego kaszel. Ten działa, starcza na długo i cena nie jest zbyt wygórowana.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Avamys

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 736 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach