41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Augmentin ES

Augmentin ESAugmentin ES
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek do sporządzania zawiesiny doustnej
Cena: 24.61 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: preparat do przygotowania zawiesiny doustnej, (642,9 mg / 5 ml), 100 ml, preparat do przygotowania zawiesiny, (642,9 mg / 5 ml), 50 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Amoxicillinum + Acidum clavulanicum
Działanie: antybiotyk
Ulotka:

Opis i skład produktu Augmentin ES

 Lek na receptę mający zastosowanie w eliminowaniu zakażeń bakteryjnych czułych na ten antybiotyk. Zaleca sie stosować w przypadku: zakażeń dróg oddechowych zakażeń skóry oraz tkanek miękkich.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku określa lekarz. Stosuj się skrupulatnie do jego wskazań. Dawki leku zmieniają się u dzieci w zależności od wieku i związanej z tym wagi ciała. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę leku ustalił lekarz dla Twojego dziecka. W celu przygotowania zawiesiny należy lekko wstrząsnąć butelką celu rozluźnienia proszku. Następnie dodać odmierzoną, odpowiednią ilość (wskazaną na ulotce) chłodnej, przegotowanej wody i energicznie wstrząsnąć. Drugim spsoobem przygotowania zawiesiny jest napełnienie butelki chłodną, przegotowaną wodą do 2/3 poziomu oznakowanego na etykiecie kreską, starannie wstrząsnąć i uzupełnić chłodną, przegotowaną wodą do kreski. Odstawić na 5 minut w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny. Należy dobrze wstrząsnąć przygotowaną zawiesinę przed każdym użyciem. Aby zminimalizować możliwość wystąpienia niekorzystnych działań na przewód pokarmowy, preparat Augmentin należy zażywać na początku posiłku. Również wchłanianie leku jest optymalne, gdy jest on przyjmowany na początku posiłku. Przygotowaną zawiesinę (lek po dodaniu wody) należy przechowywać w lodówce, nie dłużej niż 10 dni. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 14 dni bez dokonania powtórnej oceny stanu zdrowia pacjenta przez lekarza. Nie ma danych odnośnie stosowania leku u dzieci o masie ciała większej niż 40 kg, u dorosłych i dzieci młodszych niż 3 miesiąc życia.

Możliwe skutki uboczne:

Biegunka, nudności, wymioty, kandydoza (grzybica wywołana drożdżakiem Candida albicans) skóry i błon śluzowych, uczuleniowe zmiany skórne. Jeśli wystąpią zmiany na skórze podawanie leku Augmentin należy przerwać. Bardzo rzadko obserwowano ogólnoustrojowe reakcje uczuleniowe (tzw. wstrząs anafilaktyczny), żółtaczkę. Podczas długotrwałego leczenia należy okresowo kontrolować czynność wątroby i nerek oraz obraz krwi (morfologię). Leczenie preparatem nie jest wskazane, jeśli u pacjenta podejrzewa się mononukleozę zakaźną, ponieważ stwierdzono związek między występowaniem osutek rumieniowatych, a leczeniem amoksycyliną pacjentów z mononukleozą zakaźną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na penicyliny, cefalosporyny lub inne alergeny, wystąpiła u Ciebie w przeszłości żółtaczka i/lub zaburzenia czynności wątroby związane ze stosowaniem preparatów zawierających amoksycylinę z kwasem klawulanowym lub innych antybiotyków z grupy penicylin, gdy chorujesz na fenyloketonurię (zawiesina Augmentin ES zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny) Gdy przyjmujesz allopurinol np. Milurit, Zyloric, Allupol (równoczesne podawanie amoksycyliny i allopurinolu znacznie zwiększa częstość występowania osutek skórnych), środki antykoncepcyjne (lek może zmniejszać ich skuteczność), Probenecid (może on powodować podwyższenie stężeń i przedłużone utrzymywanie się amoksycyliny w surowicy). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Należy unikać stosowania w ciąży, chyba, że lekarz uzna zastosowanie preparatu za bezwględnie konieczne. Preparat Augmentin ES może być stosowany w okresie laktacji, jednak odnotowano występowanie uczulenia niemowląt przez jego śladowe ilości wydzielane do mleka kobiecego.

Augmentin ES czy działa
Augmentin ES opinia
Augmentin ES opinie
Augmentin ES skład
Augmentin ES dawkowanie
Augmentin ES ulotka
Augmentin ES przeciwwskazania
Augmentin ES cena
Augmentin ES zamienniki
Augmentin ES zamiennik
Augmentin ES odpowiednik
Augmentin ES tańszy zamiennik
gardło zakażenia zakażenia skóry zakażenia dróg oddechowych tkanki miękkie zakażenie bakteryjne zakażenie tkanek miękkich zapalenie dziąseł
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Augmentin ES

Dodano: 21 Sierpień 2016
Autor: Piotr
Ocena:
Odradzam stosowanie leku. Powoduje silne duszności oraz wysypkę. Oddział Alergologii o tym wie. Sterydy ratują po tym dzieci. Pierwsza jest wysypka na całym ciele o charakterze swędzącym. Uprzedzam.
Odpowiedź
Dodano: 16 Czerwiec 2015
Autor: Katarzynka
Ocena:
Ja osobiście ilekroć doktor chce mi zapisać ten lek odmawiać, bo na mnie zwyczajnie nie działa, ale mój mąż sobie chwali
Odpowiedź

Dodaj opinię o Augmentin ES

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach