41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Atrovent N

Atrovent NAtrovent N
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: aerozol wziewny
Cena: 26.31 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: aerozol wziewny, (20 mcg / dawkę), 200 dawek, 10 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ipratropii bromidum
Działanie: rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli
Ulotka:

Opis i skład produktu Atrovent N

Lek na receptę stosowany w  leczeniu zachowawczym w  stanach skurczowych oskrzeli w przypadku długotrwałej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) z zapaleniem oskrzeli i rozedmą płuc. Lek stosowany jest także w leczeniu astmy oskrzelowej.

Dawkowanie:

Wziewnie. Przed użyciem należy wstrząsnąć aerozol. Po kilkakrotnym wstrząśnięciu aerozolem przed inhalacją wykonać głęboki wydech, a następnie w momencie rozpoczęcia intensywnego wdechu umieścić ustnik pojemnika z lekiem w ustach i naciskając pojemnik uwolnić lek do jamy ustnej. Na końcu wdechu zatrzymaj oddech na około 5-10 sekund, aby lek mógł dotrzeć do najdrobniejszych oskrzeli. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie należy stosować więcej inhalacji niż zalecił lekarz. Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem. 

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach zdarza się suchość w jamie ustnej, podrażnienie gardła, kaszel, reakcje alergiczne (ból głowy, pokrzywka, ból brzucha), ból oczu, kołatanie serca, przyspieszenie akcji serca, zatrzymanie moczu. U niektórych chorych może wystąpić paradoksalny skurcz oskrzeli i duszność. W razie nieprawidłowego stosowania preparatu, jeśli aerozol dostanie się do oczu, może wystąpić rozszerzenie źrenic, przejściowe zaburzenia akomodacji i upośledzenie widzenia (o ile zmiany nie ustąpią samoistnie, można podać krople do oczu zwężające źrenice). Nie ustalono wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn, jednak w przypadku wystąpienia zaburzeń widzenia należy zaniechać tych czynności.    

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancje atropinopodobne, lecytynę sojową, soję i/lub orzechy arachidowe, gdy chorujesz na jaskrę, masz kłopoty w oddawaniu moczu, związane z powiększeniem gruczołu krokowego lub zwężeniem szyjki pęcherza moczowego, mukowiscydozę. Gdy stosujesz metyloksantyny, leki z grupy tak zwanych ,,beta blokerów" (np. Propranolol. Atenolol). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży można stosować, gdy lekarz oceni, że spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Atrovent N przeciwwskazania
Atrovent N zamienniki
Atrovent N zamiennik
Atrovent N odpowiednik
Atrovent N tańszy zamiennik
Atrovent N czy działa
Atrovent N opinia
Atrovent N opinie
Atrovent N skład
Atrovent N cena
Atrovent N ulotka
Atrovent N dawkowanie
chore płuca chore oskrzela astma oskrzelowa rozedma rozedma płuc płuca astma oskrzela
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Atrovent N

Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: A_sstma
Ocena:
Skutecznie i szybko pomaga w astmie, niska cena - jak dla mnie aerozol jest w porządku, spokojnie mogę polecić.
Odpowiedź
Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: astmatyczka86
Ocena:
Od dobrych kilku lat męczy mnie astma, aerozol pozwala mi szybko opanować ataki duszności. Działa praktycznie natychmiastowo i zawsze mam go w torebce. Jedyny minus, to uczucie suchości w ustach, ale na szczęście szybko mija.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Atrovent N

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach