41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Podobne produkty

Atrovent

AtroventAtrovent
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: płyn do inhalacji z nebulizatora
Cena: 15.11 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: N, aerozol wziewny, (20 mcg / dawkę), 200 dawek, 10 ml, płyn do inhalacji, (0,25 mg / ml ), 20 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ipratropii bromidum
Działanie: rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli
Ulotka:

Opis i skład produktu Atrovent

Lek na receptę stosowany w leczeniu wspomagającym stany skurczowe oskrzeli w długotrwałej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) z zapaleniem oskrzeli i rozedmą płuc. Lek stosowany jest także w leczeniu astmy oskrzelowej.

Dawkowanie:

Wziewnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Zaleconą dawkę należy rozcieńczyć roztworem soli fizjologicznej do objętości 3-4 ml i inhalować do czasu zużycia roztworu. Nie należy stosować więcej inhalacji niż zalecił lekarz. Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem.   

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach zdarza się suchość w jamie ustnej, podrażnienie gardła, kaszel, reakcje alergiczne (ból głowy, pokrzywka, ból brzucha), ból oczu, kołatanie serca, przyspieszenie akcji serca, zatrzymanie moczu. U niektórych chorych może wystąpić paradoksalny skurcz oskrzeli i duszność. W razie nieprawidłowego stosowania preparatu, jeśli aerozol dostanie się do oczu, może wystąpić rozszerzenie źrenic, przejściowe zaburzenia akomodacji i upośledzenie widzenia (o ile zmiany nie ustąpią samoistnie, można podać krople do oczu zwężające źrenice). Nie ustalono wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn, jednak w przypadku wystąpienia zaburzeń widzenia należy zaniechać tych czynności.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancje atropinopodobne, lecytynę sojową, soję i/lub orzechy arachidowe, gdy chorujesz na jaskrę, masz kłopoty w oddawaniu moczu, związane z powiększeniem gruczołu krokowego lub zwężeniem szyjki pęcherza moczowego, mukowiscydozę. Gdy stosujesz metyloksantyny, leki z grupy tak zwanych ,,beta blokerów" (np. propranolol, atenolol). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży można stosować, gdy lekarz oceni, że spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Atrovent przeciwwskazania
Atrovent zamienniki
Atrovent zamiennik
Atrovent odpowiednik
Atrovent tańszy zamiennik
Atrovent czy działa
Atrovent opinia
Atrovent opinie
Atrovent cena
Atrovent skład
Atrovent ulotka
Atrovent dawkowanie
choroba płuc zalapenie oskrzeli problemy oddechowe oddychanie płuca astma oskrzela zapalenia zapalenie płuc chore płuca astma oskrzelowa
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Atrovent

Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: Kachna
Ocena:
Działa skutecznie, żadnych skutków ubocznych opisanych w ulotce, cena odpowiednia. Mogę spokojnie polecić astmatykom.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Atrovent

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach