41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Atropinum sulfuricum

Atropinum sulfuricumAtropinum sulfuricum
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 15.51 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,5 mg / 1 ml, iniekcje, 10 ampułek, 1 mg / 1 ml, iniekcje, 10 ampułek, 1%, krople do oczu, 5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Atropinum
Działanie: rozszerza źrenicę
Ulotka:

Opis i skład produktu Atropinum sulfuricum

 Lek na receptę stosowany szeroko w diagnozowaniu okulistycznym dla uzyskania rozszerzenia żrenicy i porażenia akomodacji, w początkowym okresie zapalenia tęczówki w zapobieganiu zrostom, oraz w przypadku zeza u dzieci.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. Dawkowanie i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. W celu uniemożliwienia preparatowi wchłonięcia do krążenia ogólnego należy po aplikacji preparatu ucisnąć na parę minut przewody łzowe.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.   Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenie akomodacji i porażenie zwieracza źrenicy, wzrost ciśnienia śródgałkowego. Zaburzenia widzenia ustępują w pełni po 3-7 dniach. Możliwe działania ogólne przy długotrwałym stosowaniu jak suchość błon śluzowych i skóry, zaczerwienienie skóry, hipertermia, pobudzenie lub depresja w zależności od dawki, omamy wzrokowe, przyspieszenie akcji serca, zaburzenia oddawania moczu, zaparcie.   Lek upośledza sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, jaskrę.   Gdy przyjmujesz inne leki. Poinformuj lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy potencjalne korzyści wynikające ze stosowania leku dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.

Atropinum sulfuricum czy działa
Atropinum sulfuricum opinia
Atropinum sulfuricum opinie
Atropinum sulfuricum skład
Atropinum sulfuricum cena
Atropinum sulfuricum dawkowanie
Atropinum sulfuricum przeciwwskazania
Atropinum sulfuricum ulotka
Atropinum sulfuricum zamienniki
Atropinum sulfuricum zamiennik
Atropinum sulfuricum odpowiednik
Atropinum sulfuricum tańszy zamiennik
oko okulistyka zez zez u dzieci zapalenie tęczówki akomodacja źrenice zrosty w oku
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Atropinum sulfuricum

Dodaj opinię o Atropinum sulfuricum

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach