43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Atimos

AtimosAtimos
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: aerozol wziewny
Cena: 120.15 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (12mcg/dawkę), aerozol, wziewny, 120 dawek
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Formoterolum
Działanie: przeciwastmatyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Atimos

Lek na receptę służący do uzregulowania utrudnionego oddychania. Działa łagodząco na: kaszel, sapanie i płytki oddech u osób z dłudotrwałą obturacyjną chorobą płuc (POChP), wymagającą długiego procesu leczenia lekami rozszerzającymi oskrzela.  

Uwaga! Leku nie powinno stosować się w razie napadów ostrej duszności, ponieważ nie działa. Wówczas, należy użyć natychmiastowo działający lek wziewny powodujący rozszerzanie się oskrzeli,który należy nosić przy sobie.

Dawkowanie:

Wziewnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Przed pierwszym użyciem inhalatora, lub jeśli inhalator nie był używany przez 3 dni lub dłużej, należy wykonać 1 rozpylenie w powietrze w celu upewnienia się, czy urządzenie działa prawidłowo.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: przyspieszone bicie serca i kołatanie serca, kaszel, drżenie, ból głowy. Niezbyt często: kurcze mięśni, bóle mięśni, nudności, niepój, zawroty głowy, zaburzenia smaku, podrażnienia gardła, przyspieszona czynność serca, zaburzenia rytmu serca, niski poziom potasu we krwi, wzrost poziomu cukru we krwi, wzrost poziomu insuliny we krwi, zwiększenie stężenie wolnych kwasów tłuszczowych we krwi, świąd, wyspka, nadmierne pocenie się. Rzadko: uczucie ucisku w klatce piersiowej, zwiększenie lub zmniejszenie ciśnienia krwi, świsty bezpośrednio po inhalacji leku, gwałtowne zmniejszenie ciśnienia krwi, obrzęk skóry i błony śluzowej, pokrzywka, zapalenie nerek.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na formoterol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby serca, nadciśnienie, cukrzycę, guza chromochłonnnego nadnercza, nadczynność tarczycy, niski poziom potasu we krwi.   Gdy przyjmujesz leki stosowane: w leczeniu zaburzeń rytmu serca, w leczeniu chorób serca, w przekrwieniu błony śluzowej nosa (np. efedryna), leki blokujące receptory beta, stosowane w chorobach serca lub jaskrze (zwiększone ciśnienie w gałce ocznej), w leczeniu objawów depresji oraz ciężkich zaburzeń psychicznych, w leczeniu alergii (przeciwhistaminowe), leki moczopędne, w leczeniu choroby Parkinsona, w leczeniu niedoczynności tarczycy. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Lek może hamować akcję porodową. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Atimos opinie
Atimos cena
Atimos skład
Atimos ulotka
Atimos dawkowanie
Atimos przeciwwskazania
Atimos zamienniki
Atimos zamiennik
Atimos odpowiednik
Atimos tańszy zamiennik
Atimos czy działa
Atimos opinia
napady duszności sapanie płytki oddech utrudnione oddychania trudne oddychanie trudności w oddychaniu płuca oskrzela duszność chore płuca
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Atimos

Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: Klara
Ocena:
Lek stosuję już regularnie, ponieważ jako jedyny pomógł mi pozbyć się uciążliwego kaszlu innych uciążliwych objawów. Opakowanie jest mega ekonomiczne.
Odpowiedź
Dodano: 08 Marzec 2016
Autor: Reata
Czy lek nie powoduje otyłości ?
Odpowiedź

Dodaj opinię o Atimos

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach