41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Atecortin

AtecortinAtecortin
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu krople do uszu
Cena: 21.65 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: krople do oczu i uszu, zawiesina, 5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Oxytetracyclini hydrochloridum + Polymyxini B sulf
Działanie: przeciwbakteryjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Atecortin

Lek na receptę polecany w leczeniu bakteryjnych zapaleń spojówek i końcówek powiek, woreczka łzowego, rogówki, twardówki, stosowany w przypadku wrzodów rogówki. Skuteczny lek  po operacjach na gałce ocznej. Polecany jest również w leczeniu zakażenia ucha środkowego i zewnętrznego, w przypadku czyraków lub zapalenia zewnętrznegoprzewodu słuchowego.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Zakraplać do worka spojówkowego lub do ucha. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Nie stosować dłużej niż przez 14 dni. Nie stosować u dzieci. Nie stosować przy braku stanu zapalnego.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.   Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy reakcje uczuleniowe lub podrażnienie (świąd), zwiększenie ciśnienia śródgałkowego. Przy długotrwałym stosowaniu dużych dawek może dojść do nadkażenia drożdżakami lub opornymi szczepami bakterii, podwyższenia ciśnienia śródgałkowego, powstania zaćmy steroidowej.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, jaskrę, grzybicze zapalenie spojówek, choroby wirusowe (opryszczka, ospa wietrzna, wirusowe zapalenie siatkówki lub rogówki), perforację błony bębenkowej.   Gdy stosujesz inne leki. W przypadku stosowania kilku leków okulistycznych zaleca się zachowanie co najmniej 5-10 minutowej przerwy pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Atecortin zamienniki
Atecortin zamiennik
Atecortin odpowiednik
Atecortin tańszy zamiennik
Atecortin czy działa
Atecortin opinia
Atecortin opinie
Atecortin skład
Atecortin ulotka
Atecortin cena
Atecortin dawkowanie
Atecortin przeciwwskazania
zapalenie spojówek oczy zapalenie rogówki gałka oczna woreczek łzowy rogówka bakteryjne zapalenie rogówki bakteryjne zapalenie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Atecortin

Dodano: 27 Maj 2015
Autor: Doris
Ocena:
Pierwszy raz w życiu miałam zapalenie spojówek, ale praktycznie szybko mi przeszło, dzięki tym wyjątkowym kroplom 4 dni i bakteria się wykończyła, taki właśnie powinien być skuteczny lek
Odpowiedź

Dodaj opinię o Atecortin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach