40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Astmirex

AstmirexAstmirex
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Producent: TEMAPHARM
Postać: tabletki powlekane
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii zapalenie oskrzeli

Opis i skład produktu Astmirex

Astmirex, 10 mg, 28 tabletek

To lek przeciwastmatyczny o działaniu przeciwzapalnym oraz zapobiegającym skurczom oskrzeli.

Skład:

Substancja czynna: montelukast sodu (monteklastum sodium).

Właściwości:

Astmirex opiera się na działaniu montelukastu sodu, który hamuje aktywację receptorów leukotrienowych znajdujących się w drogach oddechowych. Aktywacja tych receptorów skutkuje bowiem zwiększeniem przepuszczalności naczyń w błonie śluzowej oskrzeli, powstawaniem obrzęków, nasileniem wydzielania śluzu oraz skurczem oskrzeli. Lek łagodzi natomiast objawy zapalne, typu: obrzęk i podrażnienie, przeciwdziała wydzielaniu nadmiernej ilości gęstego śluzu, wstrzymuje nagromadzenie się komórek stanu zapalnego, a także działa rozszerzająco na oskrzela i poprawia wentylację płuc. Przeciwdziała również skurczom oskrzeli wywołanym przez wysiłek fizyczny.

Przeznaczenie:

Do stosowania pomocniczo w leczeniu astmy, głównie astmy przewlekłej o lekkim i średnim stopniu nasilenia, w sytuacji, gdy leczenie wziewnymi kortykosteroidami i doraźne stosowanie krótko działających ß-agonistów jest niezadowalające. Dodatkowo w przeciwdziałaniu astmie, w której dominującym objawem jest skurcz oskrzeli wywołany wysiłkiem fizycznym.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na montelukast lub jakąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane:

Po zastosowaniu preparatu mogą wystąpić: bóle głowy, senność, ból brzucha, wzmożone pragnienie. Do rzadkich działań niepożądanych lub działań niepożądanych, których częstotliwość nie została określona należą: zawroty głowy, zaburzenia snu, osłabienie, zmęczenie, złe samopoczucie, parestezje, drażliwość, omamy, depresja, myśli i zachowania samobójcze (w tym próby samobójcze), pobudzenie, zachowania agresywne, niepokój, drgawki, kołatania serca, biegunka, suchość błony śluzowej jamy ustnej, niestrawność, nudności, wymioty, bóle stawów i mięśni, kurcze mięśni, zwiększona skłonność do krwawień, reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, pokrzywka), nacieki eozynofili w wątrobie. Do rzadkich ale ciężkich działań niepożądanych należą: reakcje nadwrażliwości typu anafilaktycznego (ciężka pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy ust, języka, gardła mogący utrudniać oddychanie i/lub przełykanie i inne). Jeżeli pojawią się objawy reakcji anafilaktycznej należy natychmiast przerwać stosowanie preparatu i niezwłocznie szukać pomocy lekarskiej. Rzadko może wystąpić zwiększenie aktywności aminotranferaz w surowicy (ALT, AST), cholestatyczne zapalenie wątroby. Rzadko, u niektórych osób stosujących preparat może wystąpić układowa eozynofilia niekiedy z objawami klinicznymi zapalenia naczyń, co odpowiada rozpoznaniu zespołu Churga i Strauss.

Dawkowanie:

Dawkowanie dla osób powyżej 15 lat wynosi 10 mg. leku raz na dobę. Działanie pojawia się po około 1 godzinie od zastosowania.

Astmirex opinia
Astmirex opinie
Astmirex ulotka
Astmirex skład
Astmirex dawkowanie
Astmirex przeciwwskazania
Astmirex cena
Astmirex zamienniki
Astmirex zamiennik
Astmirex odpowiednik
Astmirex tańszy zamiennik
Astmirex czy działa
astma duszący kaszel skurcze oskrzeli trudności w oddychaniu brak oddechu duszności
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Astmirex

Dodano: 21 Styczeń 2016
Autor: marta
Ocena:
choruję na astmę od podstawówki, choroba męczy mnie najbardziej, gdy się zmęczę, lek astmirex pomaga mi bardziej komfortowo funkcjonować, jestem zadowolona, od kiedy go stosuję, choć oczywiście wolałabym go nie potrzebować w ogóle
Odpowiedź

Dodaj opinię o Astmirex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach