45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Aspirin C

Aspirin CAspirin C
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: INPHARM/BAYER
Postać: tabletki musujące
Cena: 10.78 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Aspirin C

Aspirin C, 400 mg + 240 mg, tabletki musujące, (import równoległy),10 szt

Aspirin C to lek o działaniu przeciwbólowymprzeciwzapalnym i przeciwgorączkowym

Skład

1 tabletka zawiera:
Substancje czynne: 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg witaminy C.
Substancje pomocnicze: sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom wykazuje on działanie przeciwbóloweprzeciwzapalne oraz  przeciwgorączkowe, a także skutecznie hamuje gromadzenie się płytek krwi.

Wskazania

Szczególnie wkazany w przypadku bólów o małym lub umiarkowanym nasileniu a także w przypadku wystąpienia gorączki.

Dawkowanie

Preparat należy podawać doustnie, dla dorosłych oraż młodzieży 1 - 2 tabletki w odstępach co 4 - 8 godzin, maksymalnie 8 tabletek dziennie.
Natomiast dla dzieci od 10 rż. jedynie na zlecenie lekarza można podawać 1 tabletkę maksymalnie do 3 razy dziennie.
Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i przyjmować po posiłkach.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne salicylany. Skaza krwotoczna. Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Napady astmy oskrzelowej w wywiadzie wywołane podaniem salicylanów lub substancji czynnej o podobnym działaniu, szczególnie NLPZ. Równoczesne leczenie metotreksatem w dawce ≥ 15 mg na tydzień. III trymestr ciąży. Dzieci do ukończenia 12 rż. (ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a).

Działania niepożądane:

Mogą wystąpić: ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty, krwawienia z przewodu pokarmowego, które mogą prowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy (w tym perforacja), zawroty głowy i szumy uszne, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, odczyny skórne, reakcje anafilaktyczne, astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy), zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego, trombocytopenia.
Rzadko: zaburzenia czynności wątroby, hipoglikemia, reakcje skórne o szczególnie ciężkim przebiegu, po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego - martwica brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek.
Długotrwałe przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas dalszego stosowania preparatu. Kwas acetylosalicylowy powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy; ryzyko wystąpienia tych działań jest większe u pacjentów z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym z polipami błony śluzowej nosa.

Uwagi:

Swoim działaniem może prowadzić do wydłużenia czasu krwawienia w czasie lub po zabiegach chirurgicznych, również takich jak ekstrakcja zęba.

Nasila również toksyczne działanie metotreksatu na szpik kostny (zmniejszenie klirensu nerkowego metotreksatu oraz wypieranie metotreksatu przez salicylany z połączeń z białkami osocza). Jeżeli dawka metotreksatu jest większa lub równa 15 mg na tydzień nie powinno się stosować preparatu, natomiast w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.

Z lekami przeciwzakrzepowymi (pochodne kumaryny, heparyna) może mieć wpływ na wydłużenie czasu krwawienia i krwotoków (właściwości antyagregacyjne kwasu acetylosalicylowego oraz wypieranie leków przeciwzakrzepowych z połączeń z białkami), z NLPZ zwiększa również ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej, krwawień z przewodu pokarmowego i uszkodzenia nerek.

Kwas acetylosalicylowy zawarty w preparacie osłabia działanie leków przeciw dnie moczanowej, np. probenecydu i benzbromanonu (konkurencja w procesie wydalania kwasu moczowego przez kanaliki nerkowe), antagonistów aldosteronu, diuretyków pętlowych i leków przeciwnadciśnieniowych.

Działa również na zwiększenie stężenia digoksyny we krwi (zmniejszenie wydalania digoksyny przez nerki), barbituranów i związków litu.

Zwiększa działanie leków przeciwcukrzycowych, np. insuliny i pochodnych sulfonylomocznika (właściwości hipoglikemizujące kwasu acetylosalicylowego oraz wypieranie pochodnych sulfonylomocznika z połączeń z białkami) i sulfonamidów.

Może doprowadzić do wydłuzenia czasu krwawienia i krwotoków w przypadku łącznego stosowania z lekami trombolitycznymi lub innymi lekami antyagregacyjnymi, np. tiklopidyną.

W dawkach większych lub równych 3 g/dobę osłabia działanie leków moczopędnych i inhibitorów ACE (zmniejszenie filtracji kłębuszkowej).

Może zwiększać działanie ototoksyczne furosemidu.

Stosowany jednoczesnie z glikokortykosteroidami o działaniu ogólnym (z wyjątkiem hydrokortyzonu stosowanego jako terapia zastępcza w chorobie Addisona) może zwiększać ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej i krwawień z przewodu pokarmowego, jak również ryzyko przedawkowania salicylanów po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów; zmniejszają stężenie salicylanów we krwi w trakcie kortykoterapii.

Zwiększa toksyczność kwasu walproinowego przez wypieranie go z połączeń z białkami, Natomiast kwas walproinowy nasila działanie antyagregacyjne kwasu acetylosalicylowego.

Jednoczesne spożywanie alkoholu z preparatem zwiększa ryzyko choroby wrzodowej oraz krwawień z przewodu pokarmowego.

 
Aspirin C przeciwwskazania
Aspirin C cena
Aspirin C zamienniki
Aspirin C zamiennik
Aspirin C odpowiednik
Aspirin C tańszy zamiennik
Aspirin C czy działa
Aspirin C opinia
Aspirin C opinie
Aspirin C ulotka
Aspirin C skład
Aspirin C dawkowanie
ból głowy ból mięśni i stawów gorączka grypa przeziębienie na ból głowy głowa na bóle mięśni na bóle stawów na bóle mięśni i stawów przeciwgorączkowe na gorączke temperatura
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze oliwki dla noworodków, niemowląt, dzieci - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Aspirin C

Dodano: 07 Marzec 2016
Autor: Daga
Ocena:
Kupiłam sobie aspirin c na przeziebienie ale jego działanie pozostawia wiele do życzenia, nie wiem skąd tak dobre opinie o nim.
Odpowiedź
Dodano: 07 Styczeń 2016
Autor: Natalia, 37
Ocena:
aspirin c stosuję przy przeziębieniu i różnych stanach bólowych, raczej lek pomaga, choć nie zawsze.
Odpowiedź
Dodano: 27 Maj 2015
Autor: MałaMIneczka
Ocena:
Najlepsze na grypę, regularne stosowanie przez 3-4 dni, zwalcza nawet silne objawy grypy, w tym kaszel i katar, zawsze kupowałam w tabletkach do łykania, ale ta forma lepiej mi odpowiada
Odpowiedź
Dodano: 11 Maj 2015
Autor: Marta32
Ocena:
Sprawdza się przy pierwszych objawach przeziębienia. Nie raz, w moim przypadku, Aspiryna z witaminą C nie dopuściła do dalszego rozwoju choroby. Zwalcza ból głowy i niewielką gorączkę.
Odpowiedź
Dodano: 19 Marzec 2015
Autor: Tomek_K
Ocena:
Dobry przy przeziębieniach, jak ktoś jest w trasie i nie ma czasu chorować. Żona również jest zadowolona, prawie zawsze po niego sięga, gdy coś ją bierze.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Aspirin C

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach