45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Aspirin C

Aspirin CAspirin C
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: BAYER OTC
Postać: tabletki musujące
Cena: 17.98 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Aspirin C

Aspirin C, tabletki musujące, 400 mg + 240 mg, 20szt

Aspirin to preparat, który w swoim składzie zawiera kwas acetylosalicylowy działający przeciwbólowoprzeciwzapalnie a także przeciwgorączkowo, a także witaminę C działającą korzystnie na układ odpornościowy.

Skład

1 tabletka zawiera:
Substancje czynne: 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg witaminy C.
Substancje pomocnicze: sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ma on skuteczne działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, a także hamuje skupianie się płytek krwi.

Wskazania

Szczególnie zaleca się stosować w przypadku występowania bólów o lekkim i średnim nasileniubólach głowymigrenie, bólach zębówmięśni, a także bólach i gorączce występujących w przeziębieniu i grypie.

Dawkowanie

Należy stosować doustnie, rozpuścić w szklance wody i wypić po posiłku. Dorośli 1 do 2 tabletek w odstępach czasowych od 4 do 8 godzin, maksymalna dawka to 8 tabletek na dobę, natomiast dzieciom od 10 lat należy podawać 1 tabletkę maksymalnie 3 razy dziennie w odstępach czasowych co 4 do 8 godzin.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne salicylany. Skaza krwotoczna. Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Napady astmy oskrzelowej w wywiadzie wywołane podaniem salicylanów lub substancji czynnej o podobnym działaniu, szczególnie NLPZ. Równoczesne leczenie metotreksatem w dawce ≥ 15 mg na tydzień. III trymestr ciąży. Dzieci do ukończenia 12 rż. (ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a).

Działania niepożądane:

Mogą wystąpić: ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty, krwawienia z przewodu pokarmowego, które mogą prowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy (w tym perforacja), zawroty głowy i szumy uszne, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, odczyny skórne, reakcje anafilaktyczne, astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy), zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego, trombocytopenia. 
Rzadko: zaburzenia czynności wątroby, hipoglikemia, reakcje skórne o szczególnie ciężkim przebiegu, po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego - martwica brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek. 
Długotrwałe przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas dalszego stosowania preparatu. Kwas acetylosalicylowy powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy; ryzyko wystąpienia tych działań jest większe u pacjentów z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym z polipami błony śluzowej nosa.

Uwagi:

Preparat swoim działaniem wzmacnia toksyczne działanie metotreksatu na szpik kostny, w związku z tym nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego jednocześnie z metotreksatem stosowanym w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, natomiast jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień wymaga zachowania szczególnej ostrożności.

Zwiększa występowanie ryzyka choroby wrzodowej i krwawień z przewodu pokarmowego w przypadku kiedy jest stosowany jednocześnie z kortykosteroidami, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym innymi salicylanami w dużych dawkach, a także kiedy w czasie leczenia spożywany jest alkohol, a po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów działających ogólnoustrojowo (z wyjątkiem hydrokortyzonu stosowanego jako terapia zastępcza w chorobie Addisona) zwiększa się ryzyko przedawkowania salicylanów.

Nasila również działanie leków przeciwzakrzepowych (np. pochodne kumaryny, heparyna), leków trombolitycznych (rozpuszczających skrzeplinę, np. streptokinaza, urokinaza) i hamujących agregację (zlepianie) płytek krwi (np. tyklopidyna), może to powodować ryzyko wydłużenia czasu krwawienia i krwotoków.

Wzmacnia działanie leków przeciwcukrzycowych, np. insuliny, pochodnych sulfonylomocznika, a także działanie digoksyny, gdyż zwiększa jej stężenie w osoczu oraz działanie toksyczne kwasu walproinowego, który nasila działanie antyagregacyjne kwasu acetylosalicylowego.

Szczególnie ostrożnie należy stosować Aspirin, ponieważ osłabia działanie leków przeciwdnawych, stosowanych w leczeniu dny moczanowej, zwiększających wydalanie kwasu moczowego z organizmu (np. benzbromaron, probenecyd), co może powodować nasilenie objawów dny moczanowej.

Zmniejsza również działanie leków moczopędnych, a także niektórych leków przeciwnadciśnieniowych (z grupy tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, np. kaptopryl, enalapryl). 

Można stosować peparat jednocześnie z wyżej wymienionymi lekami (oprócz metotreksatu
stosowanego w dawkach 15 mg na tydzień lub większych) tylko i wyłącznie po uzgodnieniu tego z lekarzem.

 

Aspirin C zamienniki
Aspirin C zamiennik
Aspirin C odpowiednik
Aspirin C tańszy zamiennik
Aspirin C czy działa
Aspirin C opinia
Aspirin C opinie
Aspirin C ulotka
Aspirin C skład
Aspirin C dawkowanie
Aspirin C przeciwwskazania
Aspirin C cena
ból głowy ból mięśni i stawów migrena gorączka grypa przeziębienie na ból głowy głowa na bóle mięśni na bóle stawów na bóle mięśni i stawów na migrenę przeciwgorączkowe
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze balsamy do ciała - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Aspirin C

Dodano: 17 Marzec 2016
Autor: Ola
Ocena:
Czasem po ciężkim dniu pracy sięgam po aspirin c bo jego działanie wzmacnia i uśmierza ból głowy który czasem doskwiera
Odpowiedź
Dodano: 17 Kwiecień 2015
Autor: Janek
Ocena:
Nie polecam, po rozpuszczeniu ma bardzo metaliczny posmak. Lepiej łyknąć zwykłą tabletkę. Dziwią mnie pozytywne opinie na temat musującej wersji Aspiryny. Skład nie różni się od tradycyjnej formy, więc sięgam po niezastąpioną wersję.
Odpowiedź
Dodano: 25 Marzec 2015
Autor: Tadeo
Ocena:
Tabletki dowiodły już niejednokrotnie swoją skuteczność, parę razy w miesiącu męczą mnie silne migreny i pierwsze po co sięgam to właśnie Aspiryn C. Sprawdza się również przy bólu głowy.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Aspirin C

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach