45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Aspirin C

Aspirin CAspirin C
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: BAYER OTC
Postać: tabletki musujące
Cena: 10.58 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Aspirin C

Aspirin C, tabletki musujące, 400 mg + 240 mg, 10 szt

Aspirin  to preparat, który w swoim składzie zawiera kwas acetylosalicylowy działający przeciwbólowoprzeciwzapalnie a także przeciwgorączkowo, a także witaminę C działającą korzystnie na układ odpornościowy.

Skład

1 tabletka zawiera:
Substancje czynne: 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg witaminy C.
Substancje pomocnicze: sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ma on skuteczne działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, a także hamuje skupianie się płytek krwi.

Wskazania

Szczególnie zaleca się stosować w przypadku występowania bólów o lekkim i średnim nasileniubólach głowy, migrenie, bólach zębówmięśni, a także bólach i gorączce występujących w przeziębieniu i grypie.

Dawkowanie

Należy stosować doustnie, rozpuścić w szklance wody i wypić po posiłku. Dorośli 1 do 2 tabletek w odstępach czasowych od 4 do 8 godzin, maksymalna dawka to 8 tabletek na dobę, natomiast dzieciom od 10 lat należy podawać 1 tabletkę maksymalnie 3 razy dziennie.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne salicylany. Skaza krwotoczna. Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Napady astmy oskrzelowej w wywiadzie wywołane podaniem salicylanów lub substancji czynnej o podobnym działaniu, szczególnie NLPZ. Równoczesne leczenie metotreksatem w dawce ≥ 15 mg na tydzień. III trymestr ciąży. Dzieci do ukończenia 12 rż. (ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a).

Działania niepożądane:

Mogą wystąpić: ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty, krwawienia z przewodu pokarmowego, które mogą prowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy (w tym perforacja), zawroty głowy i szumy uszne, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, odczyny skórne, reakcje anafilaktyczne, astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy), zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego, trombocytopenia.
Rzadko: zaburzenia czynności wątroby, hipoglikemia, reakcje skórne o szczególnie ciężkim przebiegu, po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego - martwica brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek.
Długotrwałe przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas dalszego stosowania preparatu. Kwas acetylosalicylowy powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy; ryzyko wystąpienia tych działań jest większe u pacjentów z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym z polipami błony śluzowej nosa.

Uwagi:

Preparat swoim działaniem wzmacnia toksyczne działanie metotreksatu na szpik kostny, w związku z tym nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego jednocześnie z metotreksatem stosowanym w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, natomiast jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień wymaga zachowania szczególnej ostrożności.

Zwiększa występowanie ryzyka choroby wrzodowej i krwawień z przewodu pokarmowego w przypadku kiedy jest stosowany jednocześnie z kortykosteroidami, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym innymi salicylanami w dużych dawkach, a także kiedy w czasie leczenia spożywany jest alkohol, a po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów działających ogólnoustrojowo (z wyjątkiem hydrokortyzonu stosowanego jako terapia zastępcza w chorobie Addisona) zwiększa się ryzyko przedawkowania salicylanów.

Nasila również działanie leków przeciwzakrzepowych (np. pochodne kumaryny, heparyna), leków trombolitycznych (rozpuszczających skrzeplinę, np. streptokinaza, urokinaza) i hamujących agregację (zlepianie) płytek krwi (np. tyklopidyna), może to powodować ryzyko wydłużenia czasu krwawienia i krwotoków.

Wzmacnia działanie leków przeciwcukrzycowych, np. insuliny, pochodnych sulfonylomocznika, a także działanie digoksyny, gdyż zwiększa jej stężenie w osoczu oraz działanie toksyczne kwasu walproinowego, który nasila działanie antyagregacyjne kwasu acetylosalicylowego.

Szczególnie ostrożnie należy stosować Aspirin, ponieważ osłabia działanie leków przeciwdnawych, stosowanych w leczeniu dny moczanowej, zwiększających wydalanie kwasu moczowego z organizmu (np. benzbromaron, probenecyd), co może powodować nasilenie objawów dny moczanowej.

Zmniejsza również działanie leków moczopędnych, a także niektórych leków przeciwnadciśnieniowych (z grupy tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, np. kaptopryl, enalapryl). 

Można stosować peparat jednocześnie z wyżej wymienionymi lekami (oprócz metotreksatu
stosowanego w dawkach 15 mg na tydzień lub większych) tylko i wyłącznie po uzgodnieniu tego z lekarzem.

 

 

 

Aspirin C opinia
Aspirin C opinie
Aspirin C ulotka
Aspirin C skład
Aspirin C dawkowanie
Aspirin C przeciwwskazania
Aspirin C cena
Aspirin C zamienniki
Aspirin C zamiennik
Aspirin C odpowiednik
Aspirin C tańszy zamiennik
Aspirin C czy działa
głowa na bóle mięśni na bóle stawów na bóle mięśni i stawów na migrenę przeciwgorączkowe na gorączke temperatura wysoka tempertura ból głowy ból mięśni i stawów migrena gorączka
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze maści nagietkowe - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Aspirin C

Dodano: 11 Marzec 2016
Autor: Julita
Ocena:
Mi aspirin c pomaga na bol glowy, działanie w miarę szybkie.
Odpowiedź
Dodano: 15 Styczeń 2016
Autor: Elka, 32
Ocena:
U mnie aspirin c na bol glowy nie działa, przy przeziębieniu lek też się nie sprawdza, nie wiem skąd takie dobre opinie...
Odpowiedź
Dodano: 19 Kwiecień 2015
Autor: Jolaśka
Ocena:
Kiedy czuję, że coś mnie "bierze" zawsze sięgam po Aspirin C. Tabletki musujące szybko się rozpuszczają w wodzie i równie szybko działają. Na ból głowy, dreszcze i ogólne osłabienie nie ma nic lepszego. Poleciła mi go pani w aptece i to był strzał w dziesiątkę, od długiego czasu nie stosuję nic innego. Produkt zamawiam na allegro żeby było taniej.
Odpowiedź
Dodano: 25 Marzec 2015
Autor: Amka
Ocena:
W apteczce domowej ten producent jest obecny już dłuższy czas. Przeważnie używam go na ból głowy, ale coraz częściej uświadamiam sobie, że chyba nic lepiej nie pomaga mi w okresie przeziębienia, gdy męczy mnie gorączka czy bóle mięśniowe.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Aspirin C

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach