45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Aspargin

AsparginAspargin
(8 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: FILOFARM
Postać: tabletki
Cena: 3.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Aspargin

Aspargin, tabletki, (Filofarm), 50 szt

Aspargin to połączenie soli magnezowej i potasowej kwasu asparagninowego, który jest wysoce przyswajalny przez organizm.

Magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu - aktywizuje enzymy i pośredniczy w produkcji i transporcie energii wewnątrz komórek. Stanowi niezbędny element podczas czynności mięśnia sercowego, układu nerwowego, miśni prążkowanych i gładkich naczyń. Niedobór magnezu jest szkodliwy dla organizmu i prowadzi do choroby wieńcowej, zawału serca czy arytmii. Nadmierna pobudliwość, kłopoty z koncentracją, stres oraz zaburzenia pracy mięśni szkieletowych to objawy niedoboru magnezu. 

Potas z kolei jest odpowiedzialny za prawidłową funkcję układu sercowo - naczyniowego i nerwowego, uczestniczy w przewodnictwie nerwowo mięśniowym. Niedobór potasu zaburza poprawną czynność układu krwionośnego, wydalniczego i negatywnie wpływa na regulację gospodarki wodno - elektrolitowej.

Kwas asparaginowy jest odpowiedzialny za przekazywanie bodźców w ośrodkowym układzie nerwowym.

Skład

1 tabletka zawiera:
magnezu wodoroasparaginian (czterowodny) 250 mg (co odpowiada 17 mg magnezu);
potasu wodoroasparaginian (półwodny) 250 mg (co odpowiada 54 mg potasu).
Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sacharoza, ultraamylopektyna, magnezu stearynian, talk.
 

Wskazania

Preparat skutecznie uzupełnia niedobór potasu i magnezu w organizmie:

  • podczas nadpobudliwości i niemiarowości mięśnia sercowego, związanych z niedoborem potasu i magnezu
  • jako profilaktyka przeciwzawałowa
  • w leczeniu po przebytym zawale
  • po zabiegach chirurgicznych i przebytych chorobach zakaźnych - gdzie doszło do utraty potasu i magnezu
  • przy długotrwałym stosowaniu glikozydów nasercowych i leków moczopędnych (np. furosemid, tiazydy)

Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dawkowanie

Według wskazań lekarza lub od 1 do 2 tabletek 2 do 3 razy dziennie po posiłku należy popić wodą. Dawka odpowiada od 108 mg do 324 mg potasu na dobę oraz od 34 mg do 102 mg magnezu na dobę.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Aspargin jeśli występuje:
nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, hipermagnezemia, hiperkaliemia (nadmiar magnezu lub potasu we krwi), ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy od 30 ml/min), zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok), bradykardia (zbyt wolna praca serca), myasthenia gravis (rzadka choroba, której towarzyszy zwiotczenie mięśni), znaczne niedociśnienie tętnicze krwi.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Aspargin może powodować działania niepożądane.

Lek może spowodować zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (zaburzenia pracy serca). Niekiedy po stosowaniu leku mogą wystąpić nudności i biegunka, które zwykle ustępują samoistnie, a także zaczerwienienie skóry, bezsenność, osłabienie mięśniowe. W przypadku wystąpienia ciężkich objawów niepożądanych należy zwrócić się do lekarza.U niektórych osób w czasie stosowania leku Aspargin mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Uwagi:

Preparatu nie podawać z fosforanami i związkami wapnia, ponieważ zawarty w nim magnez działa przeciwstawnie w stosunku do tych związków.

Należy wziąć pod uwagę, że sole magnezu zmniejszają wchłanianie niektórych antybiotyków, np. tetracyklin, w związku z czym należy zachować co najmniej 3-godzinną przerwę pomiędzy podaniem tych leków. Magnez zmniejsza wchłanianie związków żelaza, fluoru, fluorochinolonów oraz doustnych leków przeciwzakrzepowych pochodnych kumaryny. Glikozydy naparstnicy (leki nasercowe) stosowane w połączeniu z potasem mogą prowadzić do zaburzeń rytmu serca. Leku nie należy stosować jednocześnie z atropiną lub hioscyjaminą, gdyż wzrasta ryzyko owrzodzeń jelita, możliwych przy doustnym przyjmowaniu soli potasu. Leki moczopędne (amiloryd, spironolakton, triamteren) oraz inhibitory konwertazy angiotensyny (leki stosowane w chorobach układu krążenia, np. kaptopryl i enalapryl) powodują wzrost stężenia potasu we krwi. Kortyzon zmniejsza skutki działania potasu. Zawarty w preparacie potas zmniejsza wchłanianie witaminy B12.

 

Aspargin opinia
Aspargin opinie
Aspargin ulotka
Aspargin skład
Aspargin dawkowanie
Aspargin przeciwwskazania
Aspargin cena
Aspargin zamienniki
Aspargin zamiennik
Aspargin odpowiednik
Aspargin tańszy zamiennik
Aspargin czy działa
witaminy i minerały witaminy minerały
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Aspargin

Dodano: 20 Październik 2015
Autor: Ada
Ocena:
Świetny lek w niskiej cenie, który naprawdę działa po kilku dniach stosowania
Odpowiedź
Dodano: 20 Październik 2015
Autor: Katarzyna
Ocena:
Stosuje tabletki od kilku dni i pomagają, ale tabletki są dość duże i ciężko je połknąć.
Odpowiedź
Dodano: 20 Październik 2015
Autor: Adam
Ocena:
Polecam osobą pijącym dużo kawy i cierpiących z powodu skurczy, lek szybko uzupełnia magnez, który kawa wypłukuje, do tego niska cena.
Odpowiedź
Dodano: 20 Październik 2015
Autor: Ada
Ocena:
W aptece polecono mi ten lek na uciążliwe zwłaszcza nocą skurcze łydek, po kilu dniach stosowania skurcze ustąpiły. dobry lek i niska cena. Polecam
Odpowiedź
Dodano: 03 Maj 2021
Autor: Alicja
Warszawa- apteka- 75 tabletek Aspargin kosztuje 14 zł.. 6 tabletek dziennie , to nie jest tani lek w relacji miesięcznej.
Odpowiedź
Dodano: 10 Sierpień 2015
Autor: Lidzia
Ocena:
doskonałe połączenie magnezu i potasu, które stanowi świetne lekarstwo przy nawracających skurczach łydek, szczególnie w nocy
Odpowiedź
Dodano: 20 Maj 2015
Autor: Marian
Ocena:
Zażywam w profilaktyce przeciwzawałowej, tak jak podaje ulotka. Jestem po zawale i na szczęście apteka jest blisko. Dobre tabletki.
Odpowiedź
Dodano: 14 Kwiecień 2015
Autor: JagodaMa
Ocena:
Dobre połączenie magnezu i potasu, które używam na częste skurcze, które dopadają mnie głównie nocą, chociaż teraz są już rzadsze, będę stosować preparat, póki nie ustąpią, ale jestem z niego zadowolona
Odpowiedź

Dodaj opinię o Aspargin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach