41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Asmenol

AsmenolAsmenol
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki do żucia tabletki powlekane
Cena: 18.48 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, 28 szt, 10 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 4 mg, tabletki do rozgryzania i żucia, 28 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Montelukastum natricum
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Asmenol

Lek na receptę stosowany w leczeniu osób u których występuje astma niemożliwa do optymalnej  kontroli przy zastosowaniu obecnego leczenia. Lek działa objawowo na różne rodzaje alergii sezonowej. Zapobiega powstawaniu objawów astmy spowodowanych wysiłkiem fizycznym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki do rozgryzania i żucia należy przyjmować 1 godzinę przed jedzeniem lub 2 godziny po jedzeniu. Lek należy przyjmować wieczorem.   Uwaga! Uwaga preparat nie jest przeznaczony do leczenia nagłych napadów duszności.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból brzucha, ból głowy, nadmierne pragnienie. Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, wsypka skórna, objawy grypopodobne, nasilająca się duszność, uczucie mrowienia lub drętwienia kończyn i/lub wysypka. Ponadto niepokój, pobudzenie, w tym zachowanie agresywne, drażliwość, zawroty głowy, senność, omamy, zaburzenia snu, biegunka, drgawki, ogólne złe samopoczucie, bóle stawów i/lub mięśni, zaburzenia funkcji wątroby.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, senność może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem poajzdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na motelukast lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, fenyloketonurię (lek zawiera źródło fenyloalaniny)   Gdy przyjmujesz fenobarbital, fenytoinę, ryfampicynę. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Brak wystarczających danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Asmenol opinia
Asmenol opinie
Asmenol cena
Asmenol skład
Asmenol ulotka
Asmenol dawkowanie
Asmenol przeciwwskazania
Asmenol zamienniki
Asmenol zamiennik
Asmenol odpowiednik
Asmenol tańszy zamiennik
Asmenol czy działa
uczulenie alergia sezonowa napady astmy napady alergii napady kaszlu kaszel alergia astma
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Asmenol

Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: Misia_AA
Ocena:
Lek zazwyczaj przyjmuję z rozpoczęciem wiosny jak zaczyna się pylenie. Pomaga mi bardzo, bo nie mam ataków duszności jak na przykład podbiegnę do autobusu. Lek przyjmuję dosyć długo, więc niska cena jest dla mnie dodatkowym plusem.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Asmenol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach