45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ascodan

AscodanAscodan
(7 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: POLPHARMA OTC
Postać: tabletki
Cena: 4.47 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Ascodan

Ascodan, tabletki, 10 szt.

Ascodan to preparat, który w swoim składzie zawiera kodeinę oraz kwas acetylosalicylowy działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie, a także przeciwgorączkowo.

Skład

Substancje czynne:
Acidum acetylsalicylicum (kwas acetylosalicylowy) 400 mg, Codeini phosphas (kodeina) 8 mg,

Substancje pomocnicze: kwas aminooctowy, skrobia ryżowa.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ma on skuteczne działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, natomiast również zawarta w preparacie kodeina wykazuje się działaniem przeciwbólowym, posiada także właściwości przeciwkaszlowe, hamuje dodatkowo perystaltykę przewodu pokarmowego.

Wskazania

Szczególnie zaleca się stosować w przypadku występowania bólów o lekkim i średnim nasileniubólach głowy, migrenie, bólach zębówmięśni, a także bólach i gorączce występujących w przebiegu różnych chorób.

Dawkowanie

Należy stosować doustnie, po posiłku z dużą ilością wody lub mleka. Dorośli 1 do 2 tabletek w odstępach czasowych od 4 do 8 godzin, maksymalna dawka to 6 tabletek na dobę, natomiast dzieciom od 12 lat należy podawać 1 tabletkę maksymalnie 3 razy dziennie.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy i kodeinę
  • Zaburzenia krzepliwości krwi (np. hemofilia);
  • Nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne przebiegająca z takimi objawami jak: pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, ciężki nieżyt nosa, wstrząs;
  • Czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz krwawienia z przewodu pokarmowego;
  • Astma oskrzelowa z polipami nosa (wywołane lub nasilone przez kwas acetylosalicylowy)
  • Stosowanie u dzieci poniżej 12 roku życia w przebiegu ospy wietrznej i grypy, z uwagi na możliwość uszkodzenia wątroby i mózgu.

Działania niepożądane:

Po zastosowaniu preparatu mogą wystąpić następujące objawy niepożądane: niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, mdłości, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, zaparcia, krwawienia z przewodu pokarmowego, odwracalna utrata słuchu, uczynnienie choroby wrzodowej, tkliwość i powiększenie wątroby, szum w uszach, zawroty głowy, senność, zaburzenia oddychania, euforia, zaburzenia nastroju, zmiany w obrazie krwi, zmiany w moczu, świąd i wysypka skórna, krwawienia z błon śluzowych, pokrzywka, skurcz oskrzeli, ciężki nieżyt nosa, wstrząs, obrzęk naczynioruchowy, łzawienie, całkowita zapaść naczynioruchowa, utrata świadomości. U pacjentów nadwrażliwych objawy niepożądane (pokrzywka a nawet wstrząs) mogą wystąpić w ciągu 3 h od zażycia leku.

Uwagi:

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią mogą zażywać preparat jedynie po uprzednim wyraźnym zaleceniulekarza, lek może powodować wady rozwojowe płodu i komplikacje podczas porodu.

Nie stosować preparatu u dzieci do lat 12 ponieważ istnieje możliwość wystąpienia poważnych powikłań w postaci uszkodzenia wątroby lub mózgu.

Preparat może obniżać sprawność psychofizyczną, dlatego w czasie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Preparat swoim działaniem wzmacnia toksyczne działanie metotreksatu na szpik kostny, w związku z tym nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego jednocześnie z metotreksatem stosowanym w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, natomiast jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień wymaga zachowania szczególnej ostrożności.

Zwiększa występowanie ryzyka choroby wrzodowej i krwawień z przewodu pokarmowego w przypadku kiedy jest stosowany jednocześnie z kortykosteroidami, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym innymi salicylanami w dużych dawkach, a także kiedy w czasie leczenia spożywany jest alkohol, a po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów działających ogólnoustrojowo (z wyjątkiem hydrokortyzonu stosowanego jako terapia zastępcza w chorobie Addisona) zwiększa się ryzyko przedawkowania salicylanów.

Nasila również działanie leków przeciwzakrzepowych (np. pochodne kumaryny, heparyna), leków trombolitycznych (rozpuszczających skrzeplinę, np. streptokinaza, urokinaza) i hamujących agregację (zlepianie) płytek krwi (np. tyklopidyna), może to powodować ryzyko wydłużenia czasu krwawienia i krwotoków.

Wzmacnia działanie leków przeciwcukrzycowych, np. insuliny, pochodnych sulfonylomocznika, a także działanie digoksyny, gdyż zwiększa jej stężenie w osoczu oraz działanie toksyczne kwasu walproinowego, który nasila działanie antyagregacyjne kwasu acetylosalicylowego.

Szczególnie ostrożnie należy stosować Aspirin, poniewaz osłabia działanie leków przeciwdnawych, stosowanych w leczeniu dny moczanowej, zwiększających wydalanie kwasu moczowego z organizmu (np. benzbromaron, probenecyd), co może powodować nasilenie objawów dny moczanowej.

Zmniejsza również działanie leków moczopędnych, a także niektórych leków przeciwnadciśnieniowych (z grupy tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, np. kaptopryl, enalapryl). 

Można stosować peparat jednocześnie z wyżej wymienionymi lekami (oprócz metotreksatu
stosowanego w dawkach 15 mg na tydzień lub większych) tylko i wyłącznie po uzgodnieniu tego z lekarzem.

Ascodan odpowiednik
Ascodan tańszy zamiennik
Ascodan czy działa
Ascodan opinia
Ascodan opinie
Ascodan ulotka
Ascodan skład
Ascodan dawkowanie
Ascodan przeciwwskazania
Ascodan cena
Ascodan zamienniki
Ascodan zamiennik
ból głowy ból mięśni i stawów kaszel gorączka grypa przeziębienie na ból głowy głowa na bóle mięśni na bóle stawów na bóle mięśni i stawów przeciwgorączkowe na gorączke
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ascodan

Dodano: 20 Kwiecień 2016
Autor: Martusia
Ocena:
Brałam ostatnio na gorączkę, ale nie pomogło. Musiałam szybko zmienić lek, bo gorączka ciągle rosła.
Odpowiedź
Dodano: 11 Styczeń 2016
Autor: Bożena, 41
Ocena:
Ostatnio wzięło mnie przeziębienie i kolezanka miała przy sobie akurat ten ascodan 400 mg, niestety na mnie lek okazał się za słaby.
Odpowiedź
Dodano: 14 Listopad 2015
Autor: kamila
Ocena:
Do ascodan skład mnie zachęcił i cena, nie wiedziałam nawet o takim leku, do momentu jak mi go lekarz nie zalecił. Pomógł powiedzmy w średnim bólu i gorączce ok 38.
Odpowiedź
Dodano: 16 Wrzesień 2015
Autor: Michał
Ocena:
Wziąłem kiedyś na przeziębienie i grypę w aptece, ale sprawdził się średnio, wydaje mi się, że za wiele nie pomógł i infekcja przebiegała długo.
Odpowiedź
Dodano: 25 Marzec 2015
Autor: Sadruś
Ocena:
Pani w aptece mi poleciła, jakiś miesiąc temu, gdy się przeziębiłam. Nie byłam zbyt przekonana, bo na ogół kupuję tabletki, które mają inny od tych skład. Poradziły sobie z gorączką, a także bólami mięśni i głowy. Pewnie jeszcze do nich wrócę.
Odpowiedź
Dodano: 25 Marzec 2015
Autor: Sadruś
Ocena:
Pani w aptece mi poleciła, jakiś miesiąc temu, gdy się przeziębiłam. Nie byłam zbyt przekonana, bo na ogół kupuję tabletki, które mają inny od tych skład. Poradziły sobie z gorączką, a także bólami mięśni i głowy. Pewnie jeszcze do nich wrócę.
Odpowiedź
Dodano: 23 Marzec 2015
Autor: Polka
Ocena:
takie sobie działanie jak dla mnie, wszystko zależy od rodzaju bólu
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ascodan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach