45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ascodan

AscodanAscodan
(7 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: POLPHARMA OTC
Postać: tabletki
Cena: 4.47 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Ascodan

Ascodan, tabletki, 10 szt.

Ascodan to preparat, który w swoim składzie zawiera kodeinę oraz kwas acetylosalicylowy działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie, a także przeciwgorączkowo.

Skład

Substancje czynne:
Acidum acetylsalicylicum (kwas acetylosalicylowy) 400 mg, Codeini phosphas (kodeina) 8 mg,

Substancje pomocnicze: kwas aminooctowy, skrobia ryżowa.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ma on skuteczne działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, natomiast również zawarta w preparacie kodeina wykazuje się działaniem przeciwbólowym, posiada także właściwości przeciwkaszlowe, hamuje dodatkowo perystaltykę przewodu pokarmowego.

Wskazania

Szczególnie zaleca się stosować w przypadku występowania bólów o lekkim i średnim nasileniubólach głowy, migrenie, bólach zębówmięśni, a także bólach i gorączce występujących w przebiegu różnych chorób.

Dawkowanie

Należy stosować doustnie, po posiłku z dużą ilością wody lub mleka. Dorośli 1 do 2 tabletek w odstępach czasowych od 4 do 8 godzin, maksymalna dawka to 6 tabletek na dobę, natomiast dzieciom od 12 lat należy podawać 1 tabletkę maksymalnie 3 razy dziennie.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy i kodeinę
  • Zaburzenia krzepliwości krwi (np. hemofilia);
  • Nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne przebiegająca z takimi objawami jak: pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, ciężki nieżyt nosa, wstrząs;
  • Czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz krwawienia z przewodu pokarmowego;
  • Astma oskrzelowa z polipami nosa (wywołane lub nasilone przez kwas acetylosalicylowy)
  • Stosowanie u dzieci poniżej 12 roku życia w przebiegu ospy wietrznej i grypy, z uwagi na możliwość uszkodzenia wątroby i mózgu.

Działania niepożądane:

Po zastosowaniu preparatu mogą wystąpić następujące objawy niepożądane: niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, mdłości, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, zaparcia, krwawienia z przewodu pokarmowego, odwracalna utrata słuchu, uczynnienie choroby wrzodowej, tkliwość i powiększenie wątroby, szum w uszach, zawroty głowy, senność, zaburzenia oddychania, euforia, zaburzenia nastroju, zmiany w obrazie krwi, zmiany w moczu, świąd i wysypka skórna, krwawienia z błon śluzowych, pokrzywka, skurcz oskrzeli, ciężki nieżyt nosa, wstrząs, obrzęk naczynioruchowy, łzawienie, całkowita zapaść naczynioruchowa, utrata świadomości. U pacjentów nadwrażliwych objawy niepożądane (pokrzywka a nawet wstrząs) mogą wystąpić w ciągu 3 h od zażycia leku.

Uwagi:

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią mogą zażywać preparat jedynie po uprzednim wyraźnym zaleceniulekarza, lek może powodować wady rozwojowe płodu i komplikacje podczas porodu.

Nie stosować preparatu u dzieci do lat 12 ponieważ istnieje możliwość wystąpienia poważnych powikłań w postaci uszkodzenia wątroby lub mózgu.

Preparat może obniżać sprawność psychofizyczną, dlatego w czasie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Preparat swoim działaniem wzmacnia toksyczne działanie metotreksatu na szpik kostny, w związku z tym nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego jednocześnie z metotreksatem stosowanym w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, natomiast jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień wymaga zachowania szczególnej ostrożności.

Zwiększa występowanie ryzyka choroby wrzodowej i krwawień z przewodu pokarmowego w przypadku kiedy jest stosowany jednocześnie z kortykosteroidami, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym innymi salicylanami w dużych dawkach, a także kiedy w czasie leczenia spożywany jest alkohol, a po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów działających ogólnoustrojowo (z wyjątkiem hydrokortyzonu stosowanego jako terapia zastępcza w chorobie Addisona) zwiększa się ryzyko przedawkowania salicylanów.

Nasila również działanie leków przeciwzakrzepowych (np. pochodne kumaryny, heparyna), leków trombolitycznych (rozpuszczających skrzeplinę, np. streptokinaza, urokinaza) i hamujących agregację (zlepianie) płytek krwi (np. tyklopidyna), może to powodować ryzyko wydłużenia czasu krwawienia i krwotoków.

Wzmacnia działanie leków przeciwcukrzycowych, np. insuliny, pochodnych sulfonylomocznika, a także działanie digoksyny, gdyż zwiększa jej stężenie w osoczu oraz działanie toksyczne kwasu walproinowego, który nasila działanie antyagregacyjne kwasu acetylosalicylowego.

Szczególnie ostrożnie należy stosować Aspirin, poniewaz osłabia działanie leków przeciwdnawych, stosowanych w leczeniu dny moczanowej, zwiększających wydalanie kwasu moczowego z organizmu (np. benzbromaron, probenecyd), co może powodować nasilenie objawów dny moczanowej.

Zmniejsza również działanie leków moczopędnych, a także niektórych leków przeciwnadciśnieniowych (z grupy tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, np. kaptopryl, enalapryl). 

Można stosować peparat jednocześnie z wyżej wymienionymi lekami (oprócz metotreksatu
stosowanego w dawkach 15 mg na tydzień lub większych) tylko i wyłącznie po uzgodnieniu tego z lekarzem.

Ascodan opinia
Ascodan opinie
Ascodan ulotka
Ascodan skład
Ascodan dawkowanie
Ascodan przeciwwskazania
Ascodan cena
Ascodan zamienniki
Ascodan zamiennik
Ascodan odpowiednik
Ascodan tańszy zamiennik
Ascodan czy działa
suchy kaszel mokry kaszel na kaszel ból głowy ból mięśni i stawów kaszel gorączka grypa przeziębienie na ból głowy głowa na bóle mięśni na bóle stawów
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze odżywki humektantowe - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Ascodan

Dodano: 20 Kwiecień 2016
Autor: Martusia
Ocena:
Brałam ostatnio na gorączkę, ale nie pomogło. Musiałam szybko zmienić lek, bo gorączka ciągle rosła.
Odpowiedź
Dodano: 11 Styczeń 2016
Autor: Bożena, 41
Ocena:
Ostatnio wzięło mnie przeziębienie i kolezanka miała przy sobie akurat ten ascodan 400 mg, niestety na mnie lek okazał się za słaby.
Odpowiedź
Dodano: 14 Listopad 2015
Autor: kamila
Ocena:
Do ascodan skład mnie zachęcił i cena, nie wiedziałam nawet o takim leku, do momentu jak mi go lekarz nie zalecił. Pomógł powiedzmy w średnim bólu i gorączce ok 38.
Odpowiedź
Dodano: 16 Wrzesień 2015
Autor: Michał
Ocena:
Wziąłem kiedyś na przeziębienie i grypę w aptece, ale sprawdził się średnio, wydaje mi się, że za wiele nie pomógł i infekcja przebiegała długo.
Odpowiedź
Dodano: 25 Marzec 2015
Autor: Sadruś
Ocena:
Pani w aptece mi poleciła, jakiś miesiąc temu, gdy się przeziębiłam. Nie byłam zbyt przekonana, bo na ogół kupuję tabletki, które mają inny od tych skład. Poradziły sobie z gorączką, a także bólami mięśni i głowy. Pewnie jeszcze do nich wrócę.
Odpowiedź
Dodano: 25 Marzec 2015
Autor: Sadruś
Ocena:
Pani w aptece mi poleciła, jakiś miesiąc temu, gdy się przeziębiłam. Nie byłam zbyt przekonana, bo na ogół kupuję tabletki, które mają inny od tych skład. Poradziły sobie z gorączką, a także bólami mięśni i głowy. Pewnie jeszcze do nich wrócę.
Odpowiedź
Dodano: 23 Marzec 2015
Autor: Polka
Ocena:
takie sobie działanie jak dla mnie, wszystko zależy od rodzaju bólu
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ascodan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach