45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Ascalcin

AscalcinAscalcin
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: POLFA WARSZAWA
Postać: tabletki musujące
Cena: 4.38 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Ascalcin

Ascalcin, tabletki musujące, 12 szt

Ascalcin to preparat, który w swoim składzie zawiera kwas acetylosalicylowy działający przeciwbólowo na bóle o małym i średnim nasileniu, przeciwzapalnie, a także przeciwgorączkowo.

Skład

jedna tabletka zawiera: substancje czynne: 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg jonów wapnia (w postaci mleczanoglukonianu wapnia - 775 mg) oraz substancje pomocnicze.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ma on skuteczne działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, a także hamuje skupianie się płytek krwi. Jony wapnia zawarte również w tabletkach mają działanie przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, uszczelniają również naczynia krwionośne, ich obecność jest niezbędna w procesach krzepnięcia i przebudowy kości, posiadają także delikatne działanie przeciwalergiczne. Swoim działaniem Ascalcin zmniejsza kwaśność soku żołądkowego.

Wskazania

Szczególnie zaleca się stosować w przypadku występowania bólów o lekkim i średnim nasileniu, bólach głowy, migrenie, bólach zębówmięśni, a także bólach i gorączce występujących w przeziębieniu i grypie, jak również w chorobach reumatycznych.

Dawkowanie

Dorośli powinni stosować od 1 do 2 tabletek na dzień, natomiast w stanach gorączkowych oraz różnego rodzaju bólach 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na salicylany. Czynna choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego, skazy krwotoczne i zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej (np. w cukrzycy, mocznicy, tężyczce), chorzy z polipem nosa. Kwas acetylosalicylowy należy ostrożnie stosować u chorych z niewyrównaną niewydolnością krążenia, w astmie, niewydolności nerek i poważnych schorzeniach wątroby. Nie stosować u leczonych doustnymi preparatami przeciwcukrzycowymi. W czasie ciąży i karmienia piersią wyjątkowo i tylko po ustaleniu wskazań przez lekarza. Nie zaleca się stosowania salicylanów u dzieci i młodzieży w przebiegu ospy wietrznej i grypy, a wprzebiegu innych chorób gorączkowych u dzieci i młodzieży wskazania do podania kwasu acetylosalicylowego muszą być ustalone przez lekarza (gdy inne środki przeciwgorączkowe są nieskuteczne), ze względu na możliwość wystąpienia zagrażającego życiu zespołu Reye'a. Ze względu na zawartość wapnia leku nie stosować w hiperkalcemii i w czasie leczenia tetracyklinami. Ostrożnie stosować przy jednoczesnym podawaniu glikozydów nasercowych.

Działania niepożądane:

Ze względu na zawartość kwasu acetylosalicylowego w trakcie leczenia mogą wystąpić: pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy, zmiany skórne pod postacią rumienia lub pokrzywki, krwawienie z przewodu pokarmowego, zaostrzenie (nawrót) choroby wrzodowej, zaburzenia krzepnięcia krwi, zwiększone krwawienia miesiączkowe. Ze względu na hamowanie syntezy prostaglandyn w nasieniu kwas acetylosalicylowy zmniejsza płodność u mężczyzn. Uważa się, że kwas acetylosalicylowy jako hapten może prowadzić do uczulenia typu dychawicy oskrzelowej i tym podobnych. Przy długotrwałym nadużywaniu powoduje przewlekłe śródmiąższowe zapalenie nerek. Przy większych dawkach lub długotrwałym stosowaniu: przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenia, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, stany zamroczenia, pobudzenia, omamy, drgawki (zwłaszcza u dzieci). Wyjątkowo powoduje zaburzenia o.u.n. (ataksja, zamroczenie, zaburzenia wzroku i słuchu). W przypadku przedawkowania i zatrucia - dodatkowo: duszność, zapaść krążeniowa, zaburzenia rytmu serca, sinica, żółtaczka, zaburzenie czynności nerek (białkomocz), uszkodzenie słuchu. Lek przyjmowany systematycznie w wysokich dawkach może powodować hiperkalcemię.

Uwagi:

Ostrożnie stosować u osób na diecie niskosodowej, ze względu na zawartość jonów sodu (239 mg

Ascalcin opinia
Ascalcin opinie
Ascalcin ulotka
Ascalcin skład
Ascalcin dawkowanie
Ascalcin przeciwwskazania
Ascalcin cena
Ascalcin zamienniki
Ascalcin zamiennik
Ascalcin odpowiednik
Ascalcin tańszy zamiennik
Ascalcin czy działa
temperatura wysoka tempertura ból głowy ból mięśni i stawów reumatyzm gorączka grypa przeziębienie na ból głowy głowa na bóle mięśni na bóle stawów na bóle mięśni i stawów
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ascalcin

Dodano: 17 Marzec 2016
Autor: Monika
Ocena:
Stosowałam ascalcin na przeziębienie i przyniósł dobre efekty, jego zastosowanie złagodziło dolegliwości.
Odpowiedź
Dodano: 17 Kwiecień 2015
Autor: Anteczko
Ocena:
Na pewno dobra cena, na lekki ból głowy z pewnością pomoże. Sięgnąłem po Ascalcin na ból pleców po dużym wysiłku fizycznym i niestety skończyłem na pogotowiu, lek nie zadziałał.
Odpowiedź
Dodano: 23 Marzec 2015
Autor: Felka
Ocena:
stary dobry producent leków, ale działanie w miarę na wysokim poziomie
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ascalcin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach