45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Zmarszczki mimiczne: czym są? Jakie preparaty przeciwzmarszczkowe stosować?

Zmarszczki mimiczne: czym są? Jakie preparaty przeciwzmarszczkowe stosować?Zmarszczki mimiczne: czym są? Jakie preparaty przeciwzmarszczkowe stosować?

Zmarszczki mimiczne są jednymi z najczęściej występujących i najtrudniejszych w leczeniu. Bardzo ważne jest, aby zauważać i wiedzieć, które ze zmarszczek to zmarszczki mimiczne. Tylko w ten sposób można dobrać odpowiednią, a przede wszystkim działającą kurację i metodę walki z problemem.

 

  • Co to są zmarszczki mimiczne?

  • Jak radzić sobie ze zmarszczkami?

Rodzaje zmarszczek

Zmarszczki powstają w wyniku starzenia się skóry, ale również pod wpływem działania promieni słonecznych oraz pod wpływem działania środków chemicznych. Zmarszczki mimiczne są rodzajem zmarszczek, które powstają w wyniki naturalnych ruchów naszych mięśni np. przy ruchach mięśni twarzy, gdy się śmiejemy. Zmarszczki mimiczne to zazwyczaj zmarszczki poziome.

  • Lwia zmarszczka pomiędzy oczami powstaje przez częste marszczenie czoła
  • Zmarszczki wokół oczu nazywamy kurzymi łapkami. Powstają, gdy często szczerze się uśmiechamy
  • Fałdy nosowo-wargowe powstają od nosa do warg tworząc po obu stronach twarzy charakterystyczne łuki. Te zmarszczki mimiczne powstają w wyniku częstego śmiechu i rozmów 

Ze zmarszczkami do chirurga

Zmarszczki mimiczne świetnie wygładza i ukrywa popularny botoks. Dzieje się tak dlatego, że botoks naturalnie hamuje i swoiście „paraliżuje” mięśnie twarzy. Stare zmarszczki zostają wypełnione i nie pojawiają się na twarzy, ponieważ działalność mięśni w tych miejscach zostaje zahamowana. Botoks nie działa jednak długo, a przy okazji może powodować powstawanie nienaturalnych rysów twarzy i efekt tzw. sztucznej twarzy. Na zmarszczki mogą pomóc również zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe – jakie wybierać?

  1. Przede wszystkim kosmetyki przeciwzmarszczkowe muszą działać odżywiająco na skórę. Muszą posiadać w sobie kompleks witamin, najlepiej połączenie witamin A+E, które działają na skórę odmładzająco.
  2. Kremy przeciwzmarszczkowe powinny również bardzo dobrze i równomiernie nawilżać skórę. Na skórze odpowiednio nawilżonej i nawodnionej zmarszczek nie widać, ukrywają się one „w środku”. Np dobrym kremem przeciwzmarszczkowym jest ANTI-AGEING DAY CREAM
  3. Dobrze, aby w kremach wygładzających zmarszczki znajdował się kwas hialuronowy, którego działanie pomaga w całkowitym pozbyciu się zmarszczek mimicznych. Wypełnia on skórę od środka i „prostuje” ją, przez co zmarszczki nie są widoczne i dostrzegalne.
  4. Nie należy zapominać o tym, że kosmetyki do opalania chroniące przed słońcem również mają działanie przeciwzmarszczkowe, ponieważ chronią skórę przed pogłębianiem zmarszczek.
  5. Dobry kosmetyk przeciwzmarszczkowy powinien również naturalnie pobudzać skórę do produkcji kolagenu, który samoistnie naprawia skórę i likwiduje powstające na niej zmarszczki.
przeciwzmarszczkowe zmarszczki zmarszczki mimiczne krem na zmarszczki
Komentarze
Dodano: 05 Wrzesień 2016
Autor: Justyna
Ocena:
U mnie zmarszczki mimiczne też już się pojawiły, a mam dopiero pod trzydziestkę. Teraz zwracał uwagę, by za bardzo się nie marszczyć.
Odpowiedź
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Ewelina
Ocena:
Ja mam kurze łapki i bardzo mi to przeszkadza, stosuję różne mazidła, ale nic nie działa jak należy.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach