45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Zimowa pielęgnacja suchej skóry twarzy

Zimowa pielęgnacja suchej skóry twarzyZimowa pielęgnacja suchej skóry twarzy

Zima to okres, w którym skóra jest szczególnie narażona na działanie czynników zewnętrznych - wilgotnego, mroźnego powietrza, silnego wiatru, a także wysuszonego powietrza w pomieszczeniach biurowych. Dlatego w tym czasie z dużo większą uważnością należy się nią zaopiekować, zapewniając odpowiednie nawilżenie i regenerację.

Sucha skóra w zimie

Zima to okres szczególnie nieprzyjazny dla skóry. Traci ona wówczas dużo więcej wilgoci, stając się szorstką i nieelastyczną strefą, łatwo ulegającą podrażnieniom. Mechanizmy obronne słabną, wskutek czego dochodzi do przemrożenia lub odmrożenia naskórka. Naczynka krwionośne pękają, tworząc nieestetyczny wygląd i wpływając na prawidłowe funkcjonowanie skóry. Dlatego tak bardzo ważne jest zapewnienie jej właściwej ochrony w tym czasie.

  • Co na suchą skórę twarzy?

  • Jak nawilżyć skórę twarzy?

Sucha skóra zimą – jak się z nią obchodzić?

Dbałość o skórę twarzy zimową porą rządzi się swoimi prawami. Istotą ochrony tej strefy jest fakt, iż jest to część nieosłaniana, a więc tym bardziej narażona na nieprzyjemne działanie wiatru, mrozu, wilgoci. Ważne jest przede wszystkim jej właściwe oczyszczanie, które powinno się przeprowadzać dwa razy dziennie, niezależnie od tego, czy nakładany był makijaż. Zaleca się stosowanie niewysuszających mleczek czy innych bezalkoholowych preparatów.

Krem do suchej skóry – nie zapomnij o nim zimą!

Kolejnym, bardzo ważnym krokiem, o którym nie wolno zapominać w codziennej pielęgnacji skóry twarzy zimą, jest nakładanie na nią kremu przed każdym wyjściem z domu. Oczywiście, musi on być odpowiedni, dostosowany zarówno do pory roku, jak i rodzaju cery. Zapomnij o kremach nawilżających, które w tym czasie mogą jedynie zaszkodzić, powodując zaczerwienienia, podrażnienia. Osoby posiadające cerę tłustą powinny stosować kremy półtłuste, a osoby posiadające cerę suchą kremy tłuste. Istotne jest przy tym pamiętanie o tym, że taki krem należy zastosować z co najmniej kilkunastominutowym wyprzedzeniem przed nałożeniem makijażu, co pozwoli na jego utrzymanie. Strefą, która wymaga szczególnej opieki są okolice oczu, gdzie skóra jest bardzo cienka i wrażliwa na działanie czynników atmosferycznych. Warto zatem nakładać na nią warstwę kremu półtłustego, chroniąc te drażliwą partie. Bardzo istotnym działaniem profilaktycznym w zakresie dbałości o skórę twarzy zimą jest nakładanie na nią odpowiedniego kremu na noc. Dla właściwej pielęgnacji potrzebny będzie zarówno krem odżywczy jak i nawilżający. Warto stosować je zamiennie, wykorzystując właściwości ich obu. Skóra potrzebuje bowiem nawilżenia i odżywienia, aby właściwie się zregenerować. Nakładanie tych kremów zamiennie na noc, wspomoże naturalny proces niezbędnej, codziennej odnowy skóry. 

Jeśli nie krem na przesuszoną skórę twarzy, to co?

Stosowanie kremów na suchą skórę twarzy zimą to podstawowa ochrona, którą każdy powinien sobie zapewnić. Można jednak stosować dodatkowe środki profilaktyczne, mające na celu odżywienie i nawilżenie skóry w tym newralgicznym okresie. Przydatne jest regularne stosowanie maseczek kosmetycznych, zapewniających zatrzymanie wilgoci w skórze i dostarczenie jej niezbędnych witamin (A,D,E,K) i minerałów. Szczególnie istotne jest dostarczanie skórze witamin z grupy A, mających właściwości odnawiające i regenerujące naskórek oraz z grupy E, gwarantujących nawilżenie i utrzymanie odpowiedniej sprężystości i elastyczności skóry.

Ochrona i relaks – udaj się na zabieg!

Dodatkową okazją do zapewnienia swojej skórze ochrony jest skorzystanie z zabiegu w salonie kosmetycznym. Oprócz obiecywanego efektu w postaci przywrócenia jej świeżego i estetycznego wyglądu, dodatkowo zyskasz szansę na rozgrzanie całego organizmu i należny relaks w zimowy dzień!

 

sucha skóra

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach