45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Wystylizuj rzęsy na sylwestrową noc, albo na co dzień!

Wystylizuj rzęsy na sylwestrową noc, albo na co dzień! Wystylizuj rzęsy na sylwestrową noc, albo na co dzień!

Kochamy podkreślać oczy. Popularne jest doklejanie sztucznych rzęs, które możemy wykonać, zarówno u kosmetyczki, jak i samodzielnie w domu. Najczęściej oczekujemy naturalnego, proporcjonalnego rezultatu.

Decyzja o doborze sztucznych rzęs, które spełnią nasze potrzeby, zależy przede wszystkim od tego, czy mają nam służyć na jedno wyjście, czy oczekujemy dłuższego rezultatu. Jeśli po przyklejeniu planujemy wszystkie rzęsy pociągnąć maskarą, wybierzmy wodną, zamiast wodoodpornej w przeciwieństwie do której nie skróci czasu trwałości kleju.

  • Jak dbać o rzęsy?

  • Jak podkreślić rzęsy?

Rodzaje doklejanych rzęs

  • Rzęsy jedwabne pozwalają osiągnąć naturalnie wyglądające podkręcenie. Polecane są również przez wzgląd na swą lekkość, pozwalają nosić soczewki, malować się lub pływać. Codziennie rano przeczeszmy je małym grzebykiem, gdyż w trakcie snu mogą się nieco odkształcić.
  • Rzęsy syntetyczne, mimo iż są najbardziej regularne, ich elastyczność jest nikła, co naraża je na uszkodzenia przy przeczesywaniu. Niewątpliwą zaletą jest ta, iż rzęsy tego rodzaju nie powodują alergii.
  • Rzęsy pozyskiwane z futra norek syberyjskich wykazują identyczną grubość, nie powodują nadmiernego obciążenia, wyglądają najbardziej naturalnie, spośród wszystkich trzech rodzajów, jednakże mogą wywołać uczulenie.

1:1, a może 1:3?

Technika 1:1 polega na doklejaniu do pojedynczej naturalnej rzęsy, jednego sztucznego kosmka. Natomiast 2:1 na mocowaniu dwóch rzęs do jednej rzęsy ludzkiej, adekwatnie proporcje doklejanych rzęs wzrastają w technice 3:1.

Niektóre salony kosmetyczne odmawiają, jednak obu ostatnich metod, uzasadniając, iż są one zbyt obciążające dla prawdziwych rzęs, zatem mogą sprzyjać wczesnemu ich wypadaniu. Decydując się na sztuczne rzęsy, należy zadbać również o optymalną grubość czy stopień podkręcenia.

Szablony do użycia czy pojedyncze kępki?

O ile pragniemy podkreślić nasze rzęsy na 1-2 dni, sprawdzą się gotowe szablony. Utrzymają się przez całą sylwestrową noc czy wesele, do wyboru mamy formę piórek, wycinanek oraz wersję kolorystyczną.

W sklepach możemy nabyć jedwabne rzęsy, które w kilka sztuk tworzą kępki. W porównaniu z nimi technika 1:1, choć bardziej pracochłonna, pozwoli uzyskać bardziej naturalny efekt. Kępki nierzadko nastręczają trudności, gdyż mogą się układać nie po naszej myśli.

Kocie oko

Wykorzystując technikę kociego oka rzęsy wydłużamy jedynie w zewnętrznym kąciku. Metoda nie jest polecana dla posiadaczek wyjątkowo krótkich rzęs, u których efekt może wydać się zbyt sztuczny. W przypadku, gdy mamy do czynienia z krótkimi rzęsami wskazane jest równomierne wydłużenie pełnego wachlarza rzęs.

Blink&Go

Zabieg przedłużania rzęs Blink&Go trwa do 60 minut, wydamy na niego między 100 a 200 złotych. Pojedyncza poliestrowo-jedwabna rzęsa mocowana jest przy wybranych naturalnych rzęsach. Tak wzbogacone rzęsy zachowają trwałość do 2 tygodni. W przeciwieństwie do techniki 1:1, stosuje się klej wolnoschnący.

odżywka do rzęs pielegnacja rzęs piękne rzęsy pogrubianie rzęs przedłużanie rzęs podkreślanie rzęs

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach