45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Wybieramy krem do twarzy, ust i dłoni, który uchroni naszą skórę przed skutkami odmrożenia!

Wybieramy krem do twarzy, ust i dłoni, który uchroni naszą skórę przed skutkami odmrożenia!Wybieramy krem do twarzy, ust i dłoni, który uchroni naszą skórę przed skutkami odmrożenia!

Odwodniona zimą skóra jest częstą przyczyną bolączek. Pękające naczynka, odczucie pieczenia, nadwrażliwość skóry i zaczerwienienie wywołują dyskomfort, zwłaszcza u osób z cerą naczynkową i wrażliwą. Właściwa pielęgnacja jest tym ważniejsza, iż zwalczanie skutków odmrożenia zwykle okazuje się trudne.

Jeśli nie zdołaliśmy zapobiec odmrożeniu, substancje odżywcze z kosmetyków będą przyswajane wolniej. Postarzały wygląd skóry może wymagać interwencji dermatologa, natomiast popękanym naczynkom powinien zaradzić zabieg laserem przeprowadzony przez wykwalifikowaną kosmetyczkę.

  • Jak dobrać krem do twarzy?

  • Jak dobrać krem do dłoni?

Wrażliwe usta

Narażone na pierzchnięcie są przede wszystkim usta, których zdecydowanie nie powinniśmy oblizywać. Nawilżone w ten sposób są bardziej narażone na szkodliwe działanie mrozu. Ponadto ślina posiada kwaśne enzymy, które mają za zadanie ułatwić rozkład pożywienia, więc i dla naszych warg nie jest zupełnie obojętna. Wskazane byłoby rozprowadzenie na nich tłustego kremu, bądź pomadki z woskiem pszczelim, przynajmniej raz na godzinę. Korzystnie na kondycję ust wpłynie maseczka z naturalnego miodu.

Dobór kremu do twarzy

Za dnia stosujmy kosmetyk, który natłuści cerę. Wybierając krem w drogerii rozejrzyjmy się za takim, który zawiera w swym składzie wosk pszczeli, wazelinę, parafinę czy oliwę. Dzięki nim zabezpieczymy przed utratą wody płaszcz hydrolipidowy skóry i warstwę rogową, które są szczególnie zagrożone wysuszeniem. Osoby z suchą skórą mogą wspomóc się kosmetykami dedykowanymi dla dzieci, z kolei osoby z cerą tłustą powinny rozejrzeć się za lekkim kosmetykiem, bądź rozprowadzać mniejszą ilość kremu na twarz. Jeżeli zimą spędzamy czas na dworze, choćby pokonując spacerem drogę do pracy, wybierzmy preparat z filtrem przeciwsłonecznym. Dla mieszczuchów wystarczy faktor do 15, natomiast szusując po stoku przy jasnej cerze sięgnijmy po SPF 50, a przy każdym innym odcieniu wystarczy SPF 30.

Na noc stosujmy na przemian kosmetyki wolne od filtrów z tymi, które chronią przed zmarszczkami, bądź zostały opracowane stosownie do naszej cery. Pozwólmy by w trakcie snu skóra mogła należycie się dotlenić i odnowić. Sięgajmy zatem po kremy z substancjami wymiatającymi wolne rodniki, jak np. witamina C.

Czas na dłonie!

Zima to zły czas na lekkie kremy nawilżające. Zdecydowanie bardziej powinniśmy postawić na kosmetyki z masłem shea i apteczne maści. Ilekroć wybierasz się na zewnątrz zakładaj rękawiczki, gdyż raz powstałe odmrożenia ujawniają się każdej zimy. W razie widocznych pęknięć, które krwawią parę razy w ciągu dnia rozprowadzaj na dłoniach mieszankę przyrządzoną z mleka, masła oraz olejku rycynowego.

spierzchnięte usta sucha skóra krem do twarzy popękana skóra pielęgnacja ciała pielęgnacja skóry zimą przesuszenia

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach