34 845 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
26 580 produktów w 199 kategoriach

Wybieramy krem do twarzy, ust i dłoni, który uchroni naszą skórę przed skutkami odmrożenia!

Wybieramy krem do twarzy, ust i dłoni, który uchroni naszą skórę przed skutkami odmrożenia!Wybieramy krem do twarzy, ust i dłoni, który uchroni naszą skórę przed skutkami odmrożenia!

Odwodniona zimą skóra jest częstą przyczyną bolączek. Pękające naczynka, odczucie pieczenia, nadwrażliwość skóry i zaczerwienienie wywołują dyskomfort, zwłaszcza u osób z cerą naczynkową i wrażliwą. Właściwa pielęgnacja jest tym ważniejsza, iż zwalczanie skutków odmrożenia zwykle okazuje się trudne.

  • Jak dobrać krem do twarzy?

  • Jak dobrać krem do dłoni?

Jeśli nie zdołaliśmy zapobiec odmrożeniu, substancje odżywcze z kosmetyków będą przyswajane wolniej. Postarzały wygląd skóry może wymagać interwencji dermatologa, natomiast popękanym naczynkom powinien zaradzić zabieg laserem przeprowadzony przez wykwalifikowaną kosmetyczkę.

Wrażliwe usta

Narażone na pierzchnięcie są przede wszystkim usta, których zdecydowanie nie powinniśmy oblizywać. Nawilżone w ten sposób są bardziej narażone na szkodliwe działanie mrozu. Ponadto ślina posiada kwaśne enzymy, które mają za zadanie ułatwić rozkład pożywienia, więc i dla naszych warg nie jest zupełnie obojętna. Wskazane byłoby rozprowadzenie na nich tłustego kremu, bądź pomadki z woskiem pszczelim, przynajmniej raz na godzinę. Korzystnie na kondycję ust wpłynie maseczka z naturalnego miodu.

Dobór kremu do twarzy

Za dnia stosujmy kosmetyk, który natłuści cerę. Wybierając krem w drogerii rozejrzyjmy się za takim, który zawiera w swym składzie wosk pszczeli, wazelinę, parafinę czy oliwę. Dzięki nim zabezpieczymy przed utratą wody płaszcz hydrolipidowy skóry i warstwę rogową, które są szczególnie zagrożone wysuszeniem. Osoby z suchą skórą mogą wspomóc się kosmetykami dedykowanymi dla dzieci, z kolei osoby z cerą tłustą powinny rozejrzeć się za lekkim kosmetykiem, bądź rozprowadzać mniejszą ilość kremu na twarz. Jeżeli zimą spędzamy czas na dworze, choćby pokonując spacerem drogę do pracy, wybierzmy preparat z filtrem przeciwsłonecznym. Dla mieszczuchów wystarczy faktor do 15, natomiast szusując po stoku przy jasnej cerze sięgnijmy po SPF 50, a przy każdym innym odcieniu wystarczy SPF 30.

Na noc stosujmy na przemian kosmetyki wolne od filtrów z tymi, które chronią przed zmarszczkami, bądź zostały opracowane stosownie do naszej cery. Pozwólmy by w trakcie snu skóra mogła należycie się dotlenić i odnowić. Sięgajmy zatem po kremy z substancjami wymiatającymi wolne rodniki, jak np. witamina C.

Czas na dłonie!

Zima to zły czas na lekkie kremy nawilżające. Zdecydowanie bardziej powinniśmy postawić na kosmetyki z masłem shea i apteczne maści. Ilekroć wybierasz się na zewnątrz zakładaj rękawiczki, gdyż raz powstałe odmrożenia ujawniają się każdej zimy. W razie widocznych pęknięć, które krwawią parę razy w ciągu dnia rozprowadzaj na dłoniach mieszankę przyrządzoną z mleka, masła oraz olejku rycynowego.

spierzchnięte usta sucha skóra krem do twarzy popękana skóra pielęgnacja ciała pielęgnacja skóry zimą przesuszenia

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 34 845 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 26 580 produktów w 199 kategoriach