45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Wybielanie zębów bananem: prawda czy mit?

Wybielanie zębów bananem: prawda czy mit?Wybielanie zębów bananem: prawda czy mit?

Wybielanie zębów skórką od banana jest znanym sposobem radzenia sobie z przebarwieniami zębów. Nie wiadomo jednak do końca, czy jest to tylko mit rozprzestrzeniany w Internecie, czy rzeczywiście sposób ten jest sprawdzony, a jego wyniki weryfikowalne. Wydaje się jednak, że banany, które obfitują w moc składników odżywczych, witamin i mikro- oraz makroelementów, jak najbardziej mogą mieć również działanie wybielające.

  • Jakie właściwości mają banany?

  • Czy banany wybielają zęby?

Jakie właściwości mają banany?

  • Mnóstwo witaminy C oraz prawie wszystkie witaminy z grupy B, w tym witaminę B1, B2, PP (B3), B5, B6, B11, B12
  • W bananach znajduje się również witamina A oraz witamina D, E i K
  • Z makroelementów znajdziemy w bananach magnez, potas, sód, wapń i cynk
  • Natomiast z mikroelementów znajdujemy w nich selen, mangan, miedź, żelazo i fluor

Dlaczego banany wybielają zęby?

Znajdują się w bananach również różnego rodzaju minerały, które działają wybielająco. Z powodu swojego naturalnego pochodzenia oraz obecności w bananach składników witaminowych sposób ten nie jest szkodliwy dla szkliwa zębów, które jest chronione przez mikro- i makroelementy, choćby takie, jak fluor.

Wybielanie zębów bananem: opinie dentystów

Dentyści i stomatolodzy mają odmienne zdanie na temat skuteczności wybielania zębów za pomocą skórki od banana. Niektórzy z nich twierdzą, że to zdrowy dla szkliwa sposób wybielania zębów. Inni, że jest to absolutnie niemożliwe, a jedynym sposobem wybielania zębów jest wybielanie w gabinecie stomatologicznym pod kontrolą lekarza. Jeszcze inni stomatolodzy zauważają, że chociaż medycznie wybielanie zębów za pomocą skórki od banana nie zostało potwierdzone, to jednak wiele pacjentów rzeczywiście odnosi na tym polu widoczne sukcesy: ich zęby stają się bielsze bez szkody dla szkliwa.

Czy wybielanie zębów bananem jest naprawdę bezpieczne?

Sposób ten jest w pełni bezpieczny! Jest to sposób nawet bezpieczniejszy od wybielania specyfikami do tego przeznaczonymi, ponieważ banany nie zawierają w sobie żadnych niebezpiecznych związków w dużych stężeniach. Wybielają zęby naturalnie, a poza tym są źródłem wielu potrzebnych nam elementów odżywczych.

Jak wybielać zęby?

Do wybielenie zębów bananem potrzebna będzie jego skórka. Musi to być banan w pełni dojrzały, a więc o skórce mocno żółtej, nie może być koloru zielonego lub lekko zielonego. Najpierw dokładnie myjemy zęby używając szczoteczki i tej samej pasty, co zawsze. Następnie skórką od banana od jej części wewnętrznej nacieramy zęby przez kilka minut.

Proces ten powtarzamy dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Wybielamy zęby aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Jeśli przebarwienia są bardzo silne albo na zębach zalega kamień, należy czynności powtarzać częściej lub dłużej. Przebarwienia mogą wtedy schodzić znacznie dłużej i oporniej, na efekty będzie trzeba poczekać nawet kilka tygodni. W przypadku zębów zdrowych, ale żółtych, pierwsze efekty będą widoczne w ciągu kilku kolejnych dni stosowania kuracji wybielającej.

zęby wybielanie białe zęby wybielanie zębów banan banany
Komentarze
Dodano: 06 Czerwiec 2016
Autor: Ania
Ocena:
Wybielanie zębów za pomocą banana? Aż spróbuję...
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach