45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Uprawiaj sport na lepszy seks!

Uprawiaj sport na lepszy seks!Uprawiaj sport na lepszy seks!

Na naszych oczach kształtuje się trend pozytywnej seksualności. Podkreśla się, iż seksualność jest nieodzownym elementem człowieczeństwa, dlatego powinna współgrać z wszystkimi obszarami życia. Instytut Pozytywnej Seksualności – IPS, podkreśla wpływ uprawiania sportu na jakość współżycia.

Rodzimy IPS nie jest jednak pionierem tego spostrzeżenia. British Heart Foundation we współpracy z organizacją Mindlab opublikowały wyniki badań przeprowadzonych na grupie 2 tysięcy osób. Dowiedziono, że dyscyplina sportu, którą uprawiamy kształtuje nie tylko nasze nastawienie do życia i towarzyskość, ale i zdolności seksualne. Pływaków uznano za wyśmienitych kochanków, zatem uprawiaj sport na lepszy seks.

  • Jakie są pozytywne skutki sportu?

  • Czy suplementy pomagają?

W opinii Agaty Loewe z IPS, pilates i yoga pozwolą nam się wyciszyć i dokonale rozciągną mięśnie, a akt seksualny jest rodzajem aktywności fizycznej, który można doskonalić poprzez sport, dlatego tak ważny jest dla współżycia.

Niewątpliwym plusem ze sportu dla naszego libida jest to, iż pomaga zachować zdrową, szczupłą sylwetkę oraz przeciwdziała depresji, która odbiera nam energię i ochotę na seks. Korzyści te doskonale przemawiają za teorią o zazębianiu się różnych dziedzin życia na seksualność każdego z nas. Nasza kondycja, zdrowie fizyczne i psychiczne w sposób wymierny przekładają się na współżycie.

Wesprzyj się suplementami

Nie każdy sport służy życiu seksualnemu. Osoby spędzające na rowerze powyżej 10 godzin tygodniowo są narażone na problemy w tej sferze. Dr Goldstein przebadał 500 rowerzystów obu płci. Zaznaczył, iż długotrwałe uciskanie, któregoś narządu musi pozostawić ślad w ludzkim ciele. Wśród mężczyzn 4 % miało problemy z potencją, z kolei kobiety uskarżały się na brak orgazmu i trudności z oddawaniem moczu.

Na rynku są dostępne leki dla erekcji i libida. Wiele skutecznych suplementów można nabyć bez recepty. Przywracają satysfakcję z seksu i energię, zwiększają produkcję hormonów płciowych, pobudzają okolice intymne, wzmacniają ich ukrwienie oraz przywracają odpowiednie nawilżenie.

Leki na potencję zawierać powinny przede wszystkim L-argininę, która poprawia ukrwienie, ułatwia przekaz sygnałów z narządów płciowych do mózgu. Warto zwrócić uwagę czy suplement jest wzbogacony w żeń-szeń oraz witaminy, dzięki którym odzyskamy witalność i energię, których niedobór odgrywa się negatywnie na libido. Na erekcję panów świetnie wpływa cynk i selen. Zawartość ziół nie jest bez znaczenia.

Preparatami warto wspomóc także nasze stawy, żeby bez uszczerbków współuczestniczyły w aktywności fizycznej, która może pozytywnie wpłynąć na nasz seks. Regeneracja stawów po uszkodzeniach jest trudna, na ogół nie odzyskują one dawnej świetności. Uszkodzoną chrząstkę pokrywa blizna łącznikowa, a nie prawdziwa chrząstka. Suplementy warto zażywać regularnie, dzięki czemu zmniejszymy prawdopodobieństwo szkdliwych i bolesnych urazów. Dobrze by tabletki dla zdrowia stawów zawierały, np. kolagen, tran, kwas hialuronowy, a także siarkę, glutaminę i chondroitynę.

Wszystkie wymienione substancje pozwalają utrzymać stawy w dobrej kondycji. Tran i kwas hialuronowy zmniejszają odczucie bólu, dzięki nim możemy sięgać po mniejsze dawki leków przeciwbólowych. Ponadto glukozamina regeneruje stawy.

 

sport na lepszy seks wpływ sportu na seks sport a potencja
Komentarze
Dodano: 24 Lipiec 2016
Autor: Filip
Ocena:
Dla mnie seks sam w sobie jest niejako rodzajem sportu, bo sobie z żoną nie żałujemy. Nie mamy jeszcze dzieci więc chata zawsze wolna.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach