45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Uczulenie na twarzy – bolączka współczesnych alergików.

Uczulenie na twarzy – bolączka współczesnych alergików.Uczulenie na twarzy – bolączka współczesnych alergików.

Istnieje wiele rodzajów alergii, która coraz częściej dotyka coraz większą liczbę ludzi. Alergia dotyka coraz częściej już nie tylko dzieci ale również młodzież i ludzi dorosłych. Pojawia się nagle i bardzo trudno jest wówczas określić co tak naprawdę nam dolega. Nie jest łatwo walczyć z objawami i przyczynami alergii, ponieważ liczba alergenów coraz bardziej się powiększa. Uczulenie na twarzy jest jedną z najmniej przyjemnych a przy tym najmniej estetycznych rodzajów alergii.

  • Jak leczyć alergię?

  • Jak walczyć z objawami alergii?

Jaki jest powód występowania uczulenia na twarzy, jak walczyć z tym rodzajem alergii i jak pozbyć się jej nieprzyjemnych skutków?

Coraz częściej jesteśmy uczuleni na kosmetyki, leki, biżuterię a nawet wodę zawierającą w swoim składzie chemicznym szkodliwe dla naszej skóry substancje. Szkodzą nam także używane w codziennym życiu środki czystości a także zanieczyszczone powietrze.

Inną grupą alergenów są te pochodzące z pokarmów. Mleko, występujący w pieczywie a pochodzący ze zboża gluten, owoce, soki, substancje wzmacniające smak wielu produktów . Liczba jest coraz dłuższa. Czasami bardzo trudno nam określić rodzaj alergenu z, którym należy walczyć.

Najczęściej występującym objawem uczulenia na twarzy jest wysypka. Pojawia się często na policzkach w okolicach brody i czoła. Może przybierać postać suchych zaczerwienionych plam, a także przechodzić w różnego rodzaju wypryski skórne. Innym rodzajem infekcji skórnej powiązanej z uczuleniem na twarzy jest rodzaj rumienia występującego na policzkach.

Jak walczyć z tego rodzaju dolegliwością?

Należy określić rodzaj alergenu i skutecznie go wyeliminować. Jeśli uczulają nas kosmetyki, których używamy na co dzień należy je zastąpić hypoalergicznymi odpowiednikami, które w coraz większej ilości występują na rynku. Są one specjalnie tworzone z myślą o osobach mających bardzo wrażliwą skórę i podatne są na podrażnienia. Można je dostać w drogeriach a także aptekach. Jeśli przyczyną uczulenia są alergeny pokarmowe, stosujemy kolejno dietę eliminacyjną. Tylko w taki sposób możemy skutecznie walczyc z przyczynami występującej u nas alergii.

Innym sposobem łagodzenia skutków alergii jakim jest uczulenie na twarzy jest przyjmowanie leków odczulających. Można stosować wapno lub mocniejsze leki, jednak zawsze należy pamiętać, żeby nie leczyć się samemu. W przypadku tak nieestetycznej alergii jaką jest uczulenie na twarzy lecząc się samemu możemy sobie zaszkodzić. Warto więc udać się do lekarza lub zasięgnąć opinii farmaceuty. Najważniejsze jest jednak aby do czasu zniknięcia wysypki, lub innych zmian szpecących naszą twarz szczególniezatroszczyć się o jej stan i zadbać o zainfekowaną skórę. Musimy pamiętać o dobraniu delikatnych i nieuczulających kosmetyków i preparatów myjących . Nie możemy w tym czasie podrażniać skóry.

Różne rodzaje alergii dotykają nas coraz częściej, uczulenie na twarzy jest jednym z jej rodzajów. Aby nie dopuścić do powtarzania się infekcji należy przede wszystkim określić źródło uczulenia, skutecznie je wyeliminować  i szczególnie dbać o delikatną skórę na twarzy. Wówczas żadna alergia nie będzie nas przerażać.

 

 

alergia twarz uczulenie
Komentarze
Dodano: 07 Wrzesień 2021
Autor: ela
Ocena:
Czytaj okiem a nie bokiem. Alergii nie wyleczyl nowy puder tylko brak poprzedniego. Niektorzy to naprawde sie STARAJA zeby nie zrozumiec...
Odpowiedź
Dodano: 12 Grudzień 2017
Autor: Ewka
Ocena:
Do Joanna. Jasne podkład i puder wyleczyły alergię. Głupszej bredni nie słyszałam.
Odpowiedź
Dodano: 02 Październik 2015
Autor: Joanna
Ocena:
Alergia na twarzy to chyba najgorsze co może być, tez miałam ten problem, Kwestia odpowiedniego kosmetyki do makijażu. Od roku stosuję podkład i puder Earthnicity Minerals i mam piękną cerę, bez wyprysków:)
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach