45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Szalony sposób na szczupłą sylwetkę! Bokwa – kombinacja boksu i tańca

Szalony sposób na szczupłą sylwetkę! Bokwa – kombinacja boksu i tańcaSzalony sposób na szczupłą sylwetkę! Bokwa – kombinacja boksu i tańca

Boks i taniec w jednym treningu? Dla osób preferujących dynamiczną aktywność, trening łączący obie cechy będzie wprost wymarzony. Dzięki wpleceniu w układ agresywnych wykopów utożsamianych z kick boxingiem oraz ruchów tańca afrykańskiego, szybsze jest tempo gubienia kalorii i równoczesnego rzeźbienia sylwetki.

  • Czym jest bokwa?

  • Czy bokwa odchudza?

Bokwa jest stosunkowo młodym odkryciem fitnessu. Sympatię do uprawniania tak rytmicznego wysiłku zaszczepił sam autor, instruktor Paul Mavi. Początki sięgają 2012 roku. Wedle szacunków, Bokwa ma szansę zdetronizować Zumbę w klubach fitness.

Korzyści dla zdrowia i sylwetki

Korzyści płynących z uprawiania Bokwy jest bez liku. Wzmacnia mięśnie, modeluje ciało, przyśpiesza spadek niepożądanych kilogramów, dzięki czemu polubią go mamy chcące schudnąć po porodzie. Wspomaga nastrój, kondycję i wydolność, zmniejsza stres i łagodzi stany depresyjne. To nie koniec korzyści. Bokwa poprawi balans i koordynację wzrokowo-ruchową, usprawni pracę układu oddechowego, a także układu krążenia. To przede wszystkim świetna zabawa, dlatego raz zasmakowawszy w Bokwie, najprawdopodobniej nie będziemy musieli się zmuszać by porzucić kanapę.

Ponieważ intensywność w trakcie treningu jest wysoka, Bokwa spisze się, jako ćwiczenia kardio, wzmocni ciało i organizm. Podczas jednej sesji utracimy między 600 a 800 kalorii, w najlepszym razie 1200, dzięki czemu spalanie tkanki tłuszczowej przebiegnie w zadowalającym tempie.

Jeszcze więcej zalet...

Układ taneczny nierzadko powstaje pod wpływem impulsu, do treningu wystarczy znajomość podstawowych kroków, które nie wymagają skomplikowanych obliczeń. W przeciwieństwie do typowego aerobiku, uczestnicy Bokwy poruszają się w takt płynnej muzyki. Dzięki gwarantowanej zabawie nie potrzebujemy zbytniego samozaparcia, aby ruszyć się z kanapy na zajęcia.

Wyszalej się!

Wygodny ubiór i obuwie to podstawa. Nie zapomnijmy na trening zabrać z sobą wody i ręcznika. Porzuć wszelkie ograniczenia, szalej, podążaj za muzyką. Umknął Ci rytm? To nic, baw się, podskakuj, tańcz! Bokwa nie posiada ściśle wytyczonych kroków. Choreografia jest wyjątkowo prosta.

Dla kogo trening Bokwa?

Bokwa spodoba się przede wszystkim osobom towarzyskim, ruchliwym, które cenią improwizację, zamiast sztywnych układów. Przypasuje, zarówno początkującym tancerzom, jak i zawodowcom, kobietom i mężczyznom oraz wszystkim, którzy dotychczas mieli styczność z Zumbą.

Od uprawiania Bokwy powinny się wstrzymać panie w ciąży, osoby podatne na omdlenia, zawroty głowy lub urazy. Nieodpowiednia będzie dla osób, których kręgosłup i stawy czasem szwankują, dokuczają schorzenia reumatyczne, bądź mają wyjątkowo słabą kondycję.

odchudzanie trening szczupła sylwetka spalanie tkanki tłuszczowej fitness bokwa
Komentarze
Dodano: 21 Czerwiec 2016
Autor: Beata
Ocena:
Bokwa to cos nowe, szukałam u nas w klubach ale jest tylko w jednym miejscu i to dość droga.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach