45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Świeże spojrzenie oznaką młodości. Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Świeże spojrzenie oznaką młodości. Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?Świeże spojrzenie oznaką młodości. Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

W życiu każdego przychodzi ten moment, gdy dostrzegamy na swojej twarzy pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek. Najczęściej dotyczą one okolic oczu, które są wyjątkowo wrażliwe i podatne na powstanie bruzd. To właśnie dlatego problemy ze zmarszczkami pod oczami mają nawet kobiety w wieku 25 lat. Zwykle jest to wynikiem niedostatecznej lub nieodpowiedniej pielęgnacji. Jak zapobiec powstaniu kurzych łapek i jak z nimi walczyć?

Niestety, codzienność nie sprzyja zachowaniu jędrnej skóry. Winne kiepskiej kondycji skóry wokół oczy są zazwyczaj:

 • Jak zapobiec zmarszczkom?

 • Jak zlikwidować bruzdy?

 • Niedostateczna ilość snu,
 • Nieodpowiednie odżywianie,
 • Spędzanie czasu przy komputerze albo w źle oświetlonym pomieszczeniu,
 • Zmęczenie, stres,
 • Nieodpowiedni demakijaż.

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Jeśli na twojej twarzy pojawiły się dopiero pierwsze oznaki starzenia, albo po prostu chcesz zacząć przeciwdziałać zanim ten problem zacznie cię dotyczyć, wystarczy, że będziesz stosować się do kilku ważnych zasad.

 1. Właściwa pielęgnacja. Zarówno w nocy, jak i w dzień. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna. Najczęściej występującym błędem jest pomijanie demakijażu przed pójściem spać. W taki sposób szybko dorobimy się zmarszczek – skóra nie będzie miała możliwości się zregenerować, nie może oddychać. Stosuj preparaty do demakijażu, przy czym wykonuj tą czynność w odpowiedni sposób – przyłóż płatek kosmetyczny do oka i przytrzymaj, aż eyeliner, cień i tusz się rozpuszczą. Następnie delikatnie usuń resztki płynu przesuwając wacik w kierunku kącika oka. Pod żadnym pozorem nie trzyj skóry!
 2. Dbaj o swoją skórę na co dzień. Nie narażaj oczu na promieniowanie słoneczne, ponieważ niszczy ono strukturę skóry. Zrezygnuj z solarium, latem używaj kremów z filtrami i noś okulary przeciwsłoneczne. Przed snem odżywiaj skórę, stosując kremy pod oczy.
 3. Uważaj przy makijażu. Unikaj przesadnego tarcia, zabezpieczaj skórę oczu bazą lub kremem, aby kosmetyk nie reagował bezpośrednio ze skórą (chodzi zwłaszcza o podkłady, które mogą zapychać).

Jak zlikwidować istniejące bruzdy?

Kiedy oznaki starzenia są już wyraźnie widoczne, trzeba działać w kierunku ich likwidacji. Nie jest to najprostsze, jednak istnieją sprawdzone sposoby wspomagające walkę o gładką skórę wokół oczu.

 1. Zadbaj o swoją dietę. Na elastyczność skóry wpływ ma odpowiednia ilość tkanki tłuszczowej, dlatego uzupełniaj swoje menu w bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które wspomagają spłycanie bruzd.
 2. Stosuj kolagen. Preparaty kolagenowe pomogą w uzupełnieniu tego składnika w skórze. Uzupełniaj też witaminę C, która ochroni przed szkodliwym promieniowaniem, zredukuje też problemy skórne.
 3. Śpij na plecach. Leżąc na brzuchu opierasz ciało na skórze twarzy, co może pogłębiać zmarszczki.
 4. Nie szoruj twarzy. Zbyt dokładne mycie i wycieranie twarzy może spowodować jej przesuszenie. Dbaj o nawilżenie swojej skóry.
 5. Masuj. Pomocny będzie też delikatny masaż twarzy przy użyciu oleju kokosowego każdego wieczoru przed pójściem spać. Dla uzyskania lepszych efektów, możesz połączyć go z witaminą E.
demakijaż kolagen oczy zmarszczki krem pod oczy zmarszczki pod oczami
Komentarze
Dodano: 08 Czerwiec 2016
Autor: Agata
Ocena:
Odpowiednia ilość snu może zapobiec workom pod oczami, ale te cienie...
Odpowiedź
Dodano: 07 Czerwiec 2016
Autor: Marta
Ocena:
Krem pod oczy to podstawa, ja juz dawno przekroczyłam 30-stke i jeszcze nie dorobiłam się kurzych łapek, mam gładką skórę.
Odpowiedź
Dodano: 05 Maj 2016
Autor: Zuza
Ocena:
Nie spodziewałam się, że pozycja do snu może mieć znaczenie w powstawaniu zmarszczek. Coś w tym może być. Od dziś tylko na plecach zasypiam.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach