45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Suplementy na odchudzanie: czy to naprawdę działa?

Suplementy na odchudzanie: czy to naprawdę działa?Suplementy na odchudzanie: czy to naprawdę działa?

Wraz ze zbliżającym się latem, rośnie popyt na preparaty odchudzające. Wiele osób sięga po nie z nadzieją, że szybko i bez wysiłku zrzucą zbędny balast w postaci zbędnych kilogramów. Niestety, nic nie zadziała bez choćby minimalnych modyfikacji stylu życia.

Zacznijmy od tego, że suplement suplementowi nierówny. To, czy jest bezpieczny dla zdrowia, warunkuje jego dostępność. Jeśli jest to preparat legalny, zatwierdzony przez ESFA i inne jednostki, który będzie przez nas przyjmowany zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na ulotce, nie może zaszkodzić. Czarny rynek, zwłaszcza ten internetowy, oferuje wiele niebezpiecznych specyfików, dlatego niepewne strony i produkty należy omijać szerokim łukiem.

  • Czy suplementacja jest zdrowa?

  • Jak szybko schudnąć?

Suplementy to tylko wspomagacze

Wiele negatywnych opinii na temat suplementów odchudzających bierze się z faktu, że nie są one stosowane zgodnie z zaleceniami. Zdecydowana większość producentów umieszcza na opakowaniu informację, że dany preparat jest skuteczny pod pewnymi warunkami. Przykładowo, produkt zawierający L-karnitynę działa przy zwiększonym wysiłku fizycznym. Każdy z tych specyfików nie jest drogą do celu, a jedynie elementem, mającym nam w tej drodze pomóc.

Jak schudnąć zdrowo?

Zdrowe odchudzanie przebiega od 0,5 do 1 kilograma tygodniowo. Pamiętaj, że samo przyjmowanie suplementu nie daje ci żadnej gwarancji na zyskanie efektów, wszystko zależy od stylu życia, jaki prowadzisz. Osoba, która objada się słodyczami, tłustymi potrawami, mało się rusza, większość dnia spędza w pozycji siedzącej lub leżącej, nie schudnie łykając tabletki na odchudzanie. Takie stwierdzenie, choć wydaje się banalne, niestety jest czymś niezbędnym patrząc na oczekiwania konsumentek tego typu preparatów i komentarze, które można znaleźć w internecie.

Tylko wprowadzenie pewnych zmian w swoim stylu życia, choćby minimalnych, może dać oczekiwany skutek. Niektórym wystarczą regularne spacery, jazda na rowerze, taniec, albo bardziej zdrowa dieta, które wraz z przyjmowaniem suplementu przynoszą oczekiwany efekt.

Które preparaty wybierać?

Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy i chcesz przyspieszyć proces odchudzania, sięgnij po suplement zawierający znane i naturalne składniki. Uważaj przy tym na środki przeczyszczające, czyli te zawierające dużo błonnika i kofeiny, ponieważ rozleniwiają one naturalne mechanizmy działania jelit. Zbyt dużo kofeiny w diecie skutkuje też rozdrażnieniem i zbyt wysokim ciśnieniem. Oprócz tego, stosuj suplementy zgodnie z ich przeznaczeniem – pamiętaj, że nawet multiwitamina w nadmiarze szkodzi!

Naturalne składniki w dobrych suplementach na odchudzanie:

odchudzanie dieta l-karnityna zielona herbata suplementy na odchudzanie
Komentarze
Dodano: 21 Czerwiec 2016
Autor: Magda
Ocena:
Na odchudzanie dobry ziołowy suplement i dużo ruchu, wtedy nawet kilka grzeszków na talerzu nie bedzie w stanie zatrzyma c procesu.
Odpowiedź
Dodano: 11 Maj 2016
Autor: Danusia
Ocena:
No właśnie. Sedno sprawy, to fakt, że nie istnieje żaden cudowny środek na odchudzanie. Trzeba odchudzać się z głową i tu sprawdza się powiedzenie, że "bez pracy nie ma kołaczy".
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach