45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Srebro koloidalne - tak czy nie?

Srebro koloidalne -  tak czy nie?Srebro koloidalne - tak czy nie?

Srebro koloidalne to ostatnio hit medycyny naturalnej. Ma szeroki zakres zastosowania i wśród entuzjstów istnieje opinia, że leczy prawie wszystko od infekcji po choroby skóry. Przeciwnicy przyznają, że srebro koloidalne rzeczywiście ma działanie przeciwzapalne ale są one znikome. I jedyne co osiągamy stosując ten preparat to strata czasu i pieniędzy. Jak jest naprawdę?

  • Co to jest srebro koloidalne?

  • Jak działa srebro koloidalne?

Srebro koloidalne było stosowane już w starożytności a w czasach współczesnych było używane do 1938 roku. Na przełomie XIX i XX wieku odkryto, że najważniejsze w naszym organizmie płyny są koloidalne. Dotyczy to krwi, która dostarcza tlen do naszych komórek. Przed 1938 rokiem srebro koloidalne było szeroko stosowane przez lekarzy w leczeniu antybiotykowym. Srebro koloidalne ma silne działanie bakteriobójcze – stosowany jest w terapiach oczyszczających nasz organizm. Już w latach 70 dowiedziono, że srebro koloidalne zabija 650 rodzajów bakterii podczas gdy antybiotyki niszczą ich około pół tuzina.

Jak działa srebro koloidalne?

W obecności bakterii i grzybów srebro sprawia, że giną one i szybko są usuwane z organizmu przez układ odpornościowy. Nie niszczy natomiast naszych komórek gdyż mają one całkiem inna budowę. Dzięki tej właściwości srebro koloidalne jest stosowane do leczenia i łagodzenia podrażnień skóry, poparzeń, skaleczeń, trądziku, wyprysków. Zmniejsza odczyn po ukąszeniach owadów. Można nim odkażać wodę, stosować do higieny rąk i nóg. Ułatwia usunięcie śluzu z oskrzeli i zatok. Zwolennicy i propagatorzy srebra koloidalnego zalecają przyjmowanie codziennie łyżkę srebra, polecają ją nawet do stosowania dzieciom. Właściwie nie można go przedawkować, ponieważ jego nadmiar usuwany jest z organizmu.

Co na temat działanie srebra koloidalnego sądzą sceptycy?

Preparaty zawierające srebro koloidalne rzeczywiście są stosowane w dermatologii, lecz nie popierają idei zwolenników, którzy chcieliby leczyć nim inne choroby np. zapalenie oskrzeli. Nie ma żadnych dowodów na to, że picie srebra przynosi pozytywne efekty. Srebro zabija około 650 mikrobów z których wiele związanych jest z ludzkim organizmem. Problem w tym, że srebro zabija te z którymi był w długim kontakcie. Może się okazać, że skomplikowana specyfika naszego organizmu może nie dopuścić do dostania się wystarczająco dużej ilości srebra w zakażone miejsce. Pozytywny aspekt jest taki, że srebro koloidalne nawet w dużych ilościach nie jest dla ludzkiego organizmu toksyczne. Nasz organizm nic nie traci z powodu utraty tego pierwiastka a dodatkowe suplementowanie niczego nowego nie wnosi. Kończy się tym, że 99% wprowadzonego srebra jest wydalane z naszego organizmu. Choć nadmiar nas nie zabije, to może spowodować pewne dolegliwości np. ze strony wątroby, może spowodować także zmianę w zabarwieniu skóry.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów stworzonych na bazie srebra koloidalnego. Musimy znaleźć ten o najwyższej jakości. Te najbardziej doskonałe tworzone są w fizycznym procesie i dlatego nie zawierają żadnych zanieczyszczeń chemicznych. Srebro koloidalne wydaje się środkiem  silnie bakteriobójczym i antyinfekcyjnym. Nie jest toksyczne a nadmiar zostaje wydalony z naszego organizmu. Czy zatem nie można stosowania przez nas srebra porównać z zażywaniem witamin? Każdy sam powinien podjąć decyzję za lub przeciw.

bakteriobójcze dolegliwości skórne srebro koloidalne właściwości srebra

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach