45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Sposoby na radzenie sobie z głodem w trakcie diety odchudzającej

Sposoby na radzenie sobie z głodem w trakcie diety odchudzającejSposoby na radzenie sobie z głodem w trakcie diety odchudzającej

Odchudzanie w zasadniczej większości przypadków nastręcza wiele trudności samemu zainteresowanemu. Zazwyczaj wiąże się z szeregiem wyrzeczeń, choć równie często wielu ludzi mylnie kojarzy odchudzanie z głodówką. Nie można tych dwóch pojęć wiązać. Każde służy czemuś innemu. Dzięki głodówce, organizm oczyszcza się z toksyn, co ma ogromne znaczenie w przypadku potrzeby cyklicznego doprowadzania swojego organizmu do równowagi. Dieta natomiast nie musi i nie powinna oznaczać głodówki! Optymalne wykorzystanie zdrowych produktów, jedzenie w regularnych porach powinno poskutkować oczekiwanym efektem w postaci zdrowego odżywiania i dobrego samopoczucia!

Jak oszukać żołądek na diecie odchudzającej?

Przebywanie na diecie wiąże się z częstym odczuwaniem głodu – zazwyczaj tak jest kojarzone, dlatego wielu ludzi niechętnie decyduje się na jakąkolwiek dietę, spodziewając się mnóstwa wyrzeczeń. Konieczne jest jednak wyprowadzenie z błędu i próba spojrzenia na przejście na dietę jako szansę na odzyskanie dobrej formy zdrowotnej, poprawy kondycji psychofizycznej. Odchudzanie nie musi być karkołomnym wyzwaniem, jeśli tylko przestrzega się podstawowych zasad – je się małe porcje, w regularnych odstępach czasowych, unika się podjadania, nie sięga się po niezdrowe przekąski, słodycze czy inne sztuczne zapychacze. Czy istnieją jakieś triki, za pomocą których można oszukać głodny żołądek?

Jak zaspokoić uczucie głodu?

Przebywanie na diecie nieodzownie wiąże się z bolączką, czym zaspokoić organizm w trakcie napadów głodu? Oprócz stosowania się do podstawowych zasad zdrowego żywienia istnieje również wiele zasad dzięki którym można oszukać mózg w tym zakresie. Jedną z nich jest przygotowywanie mniejszej ilości jedzenia i podawanie go na małych talerzach. Mózg wówczas dostaje informacje, że talerz jest pełen – co oczywiście jest prawdą, z ta różnicą, że porcje są zasadniczo mniejsze.

Kolejnym sposobem na zabicie uczucia głodu jest picie dużych ilości wody mineralnej. Najlepiej robić to między posiłkami, dzięki czemu skutecznie oszukuje się organizm, dając poczucie napełnienia. Zastępczo można również ssać kostki lodu, co okazuje się pomocne tylko w sytuacji, gdy zęby nie reagują nadwrażliwie na zimno.

Czym jeszcze można zabić uczucie głodu? Pomysłów jest wiele. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby nie podjadać pomiędzy przewidzianą, regularną ilością posiłków. Jeśli jednak poczucie głodu jest bardzo duże, można sięgnąć po owoce (ale tylko do godzin okołopołudniowych) i warzywa – tu już bez ograniczeń czasowych. Dobrym pomysłem jest wówczas zjedzenie marchewki, rzodkiewki, ogórka. Niewskazane są natomiast warzywa konserwowane w tym zakresie.

Co robić by nie czuć głodu?

Kolejną ważną zasadą, która sprzyja satysfakcjonującemu przejściu na dietę, jest unikanie pośpiechu przy spożywaniu posiłków. Przyjmowanie małych kęsów i kilkunastokrotne przegryzanie i przeżuwanie pokarmu sprawi, że czas posiłku się wydłuży, dzięki czemu szybciej pojawi się uczucie sytości.

Następnym, istotnym postanowieniem powinno być unikanie spożywania posiłków w barach, fast-foodach. Dania, które się tam serwuje, zazwyczaj są wysokokaloryczne, przygotowywane w dużych ilościach tłuszczu. Najlepiej nie wystawiać się na pokusę i zwyczajnie unikać takich miejsc.

Jednym z najgroźniejszych wrogów odchudzania jest nadmiar wolnego czasu, brak absorbujących zajęć, co finalnie powoduje, że z nudów sięga się po jedzenie. Dlatego warto przy tej okazji zadbać o organizację zajęć i czasu wolnego w taki sposób, który wyeliminuje czynnik nudy z powodów sięgania po jedzenie.

Dodatkową pomocą w oszukiwaniu żołądka są rozmaite suplementy. Można sięgać po błonnik, który powoduje nasycenie żołądka, czy też chrom, osłabiający chęć na słodycze. Powszechnie znane są właściwości czerwonej herbaty - jej picie powoduje przyspieszenie przemiany materii.

Przygotowując się do przejścia na dietę, należy pamiętać, że wymaga od nas wyrzeczeń, jednak stosowanie kilku podstawowych reguł zdrowego żywienia, sięganie po niskokaloryczne zapychacze czy oszukiwanie mózgu prostymi trikami to rzeczy, które w całym postanowieniu i przestrzeganiu zasad odchudzania są bardzo pomocne!

dieta odchudzająca uczucie głodu

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach