45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Skuteczne zabiegi na zmarszczki na dekolcie i szyi

Skuteczne zabiegi na zmarszczki na dekolcie i szyiSkuteczne zabiegi na zmarszczki na dekolcie i szyi

Całą swoją uwagę w pielęgnacji ciała skupiasz głównie na twarzy? To błąd. Owszem, to strefa bardzo istotna, i tak naprawdę to o nią powinnaś się troszczyć w pierwszym rzędzie, niemniej nie możesz zapomnieć o dbałości o skórę na dekolcie i szyi. O ile na twarzy pewne niedoskonałości i mijający czas jesteś w stanie zakamuflować kosmetykami, o tyle ze skórą w tych partiach sprawa nie jest już tak oczywista, o wiele trudniej ukryć pojawiające się tutaj zmarszczki. Czy są w takim razie zabiegi, które zniwelują efekt niechcianego upływu czasu na Twojej skórze na szyi i dekolcie?

Zmarszczki na szyi - zmora wielu kobiet

Wiele niedoskonałości swojej urody możesz skutecznie ukryć, m. in. stosując maskujące podkłady do twarzy. Takimi partiami Twojego ciała nie są niestety obszary skóry na dekolcie i szyi. Tutaj o wiele trudniej zachować piękno i gładkość, wiotczejąca skóra nie pozostawia wątpliwości co do metryki. Choć przypadłość ta może pojawić się także zaskakująco wcześnie, niezależnie od ilości przeżytych lat. Zmarszczki na szyi w młodym wieku występują wskutek częstego przebywania w pochylonej pozycji, garbieniu się, częstym czytaniu. Pojawiają się wówczas poziome bruzdy na szyi. Sposób, w jaki się układasz do snu również ma w tej kwestii znaczenie - niesprzyjające jest zasypianie na wysokiej poduszce i na boku, powodujące powstawanie pionowych bruzd na dekolcie.

  • Co na zmarszczki?

  • Jak się pozbyć zmarszczek?

Zmarszczki na szyi - jak sie ich pozbyć?

Skoro traktujemy zmarszczki szyi jako naturalne następstwo upływu czasu, rodzi się pytanie, co można z tym zrobić? Przede wszystkim działać profilaktycznie! Ważna jest odpowiednia dbałość o skórę szyi, by proces wiotczenia i pojawiania się zmarszczek możliwie opóźnić. Przy pielęgnacji twarzy, nie można zapominać o szyi i dekolcie - tu również nakładając maści nawilżające i ochronne. Istotna przy tym jest technika ich stosowania - zawsze w kierunku przeciwnym do grawitacji, czyli od dołu do góry. Zaleca się spożywanie soków warzywnych, które mają zbawienny wpływ na wygląd i zachowanie świeżości skóry.

Profilaktyka to podstawowe działanie, które możesz sobie zapewnić w tym zakresie. Niekiedy jednak jest ono niewystarczające. Wówczas należy się rozeznać w temacie przeprowadzania jakiegoś zabiegu kosmetycznego z oferty medycyny estetycznej. W zależności od rodzaju problemu, z którym sie borykasz, możesz się zdecydować na peeling, mezoterapię, terapię ultradźwiękową, wypełniacze, toksynę botulionową.

Zapomnij o szyi bez zmarszczek, jeśli jednym z Twoich nawyków jest czytanie w łóżku. Czasem dostrzeżenie poziomych bruzd tym spowodowanych dokonuje się na tyle późno, iż kremy już nie zaradzą temu problemowi i konieczne będzie poddanie się laserowemu zabiegowi, w trakcie którego usuwa się zniszczone konstrukcje włókien kolagenowych. Dzięki temu można się spodziewać zadowalającego efektu zregenerowanej, gładkiej skóry. Dużo bardziej inwazyjnym zabiegiem jest przeprowadzenie mezoterapii z użyciem osocza z krwi pacjenta, które wstrzykuje się pod skórę, stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Mimo że zaleca się kilkukrotne powtórzenie mezoterapii celem uzyskania trwałych efektów, to w niektórych przypadkach widoczność bruzd i zmarszczek wyraźnie maleje już po pierwszej tego rodzaju interwencji kosmetycznej.

Wiotka skóra szyi to bardzo często także efekt nagłego schudnięcia, pozostawiający tzw. indyczą szyję. Ten proces zachodzi zazwyczaj wtedy, gdy najpierw w okolicach szyi gromadzi się nadmiernie dużo tkanki tłuszczowej, a potem szybko się tego tłuszczu pozbywamy. Można temu zapobiec, usuwając w porę nadwyżkę tłuszczu, jednocześnie modelując te partie. Stosuje się w tym celu zabieg rozpuszczania komórek tłuszczowych, który wymaga powtarzania i rekonwalescencji.

 

zmarszczki

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach