45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Rozstępy na skórze. Jak im zaradzić? Poznaj 8 rad!

Rozstępy na skórze. Jak im zaradzić? Poznaj 8 rad!Rozstępy na skórze. Jak im zaradzić? Poznaj 8 rad!

W wieku dorosłym rozstępy bardzo często pojawiają się, jako efekt wzmożonego treningu ciała oraz w przypadku odchudzania się, jeśli zrzuca się sporą ilość zbędnych kilogramów. Można powstawaniu rozstępów zaradzić odpowiednio przygotowując skórę do jej rozciągnięcia albo obkurczenia. Powstające rozstępy łatwo również wyleczyć, natomiast rozstępy starsze niestety najprawdopodobniej będą już towarzyszyć nam przez całe życie.

  • Co to są rozstępy?

  • Jak radzić sobie z rozstępami?

 

8 rad dotyczących powstawania rozstępów!

  1. Rozstępy powstają jedynie w przypadku nagłej uraty uwagi lub nagłego przyrostu masy ciała. Nie pojawiają się wtedy, kiedy odchudzanie przeprowadzane jest z głową, dzień po dniu, przy użyciu zbilansowanej diety. Proces odchudzania się powinien zająć tygodnie lub miesiące w zależności od ilości kilogramów, które chcemy zrzucić. Szybka dieta dwutygodniowa, która pozbawi nas 5 kg, z pewnością doprowadzi do pojawienia się na skórze rozstępów.
  2. Na rozstępy powinni uważać również sportowcy, zwłaszcza ci, którzy doprowadzają do znacznego rozrostu swojego ciała podczas ćwiczeń. Rosnące mięśnie mogą znacznie rozciągać skórę, która nieprzygotowana i nieelastyczna zareaguje na ćwiczenia tworzeniem się rozstępów. Również więc nabieranie wagi powinno odbywać się w dobrze zaplanowanym czasie, bez pośpiechu.
  3. Warto używać na skórę kosmetyków, które będą sprawiały, że stanie się ona mocno nawilżona, bogata w kolagen i bardziej elastyczna. W ten sposób minimalizuje się możliwość pojawienia się na niej rozstępów.
  4. Zaburzenia hormonalne oraz wahania poziomów hormonów również mogą doprowadzić do powstawania na skórze rozstępów. Aby odpowiednio zadbać o swoją skórę należy najpierw zadbać o swoje zdrowie. Warto wybrać się do lekarza, jeśli podejrzewamy nadmiar lub niedomiar jakiegoś hormonu. Schorzenia tego typu warto leczyć od samego początku.
  5. Bardzo ważna przy powstawaniu rozstępów jest genetyka. Badania wykazują, że córki kobiet, które mają skłonność do powstawania rozstępów również będą w 90 proc. borykały się z tym problemem. Tylko 10 proc. córek nie odziedziczy tego problemu po swoich matkach. Wiedząc, że jest się w grupie ryzyka powinno się pielęgnować skórę w odpowiedni i należyty sposób.
  6. Powstałe już rozstępy można wygładzić używając do tego celu różnego rodzaju kremów, balsamów, naturalnych olejków oraz kompleksów witaminowych.
  7. Najskuteczniejszą formą leczenia rozstępów jest wykonanie operacji laserowej. Daje to 100 proc. skuteczność, ale niestety jest to zabieg kosztowy. Skóra, na której powstawały zaleczone rozstępy nadal będzie miała skłonności do ich powstawania.
  8. Najważniejsze w profilaktyce zapobiegania powstawaniu rozstępów jest odpowiednie nawadnianie i nawilżanie skóry. Powinny na to uważać szczególnie kobiety, które są bardziej predystynowane do powstawania rozstępów. Szczególnie często rozstępy powstają w czasie i po ciąży oraz w okresie dojrzewania. Podczas tych etapów w życiu kobiety powinny dbać o swoją skórę ze zdwojoną siłą.
rozstępy odchudzanie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach