43 261 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 840 produktów w 206 kategoriach

Podobne produkty

Produkcja łóżek rehabilitacyjnych - co warto wiedzieć

Produkcja łóżek rehabilitacyjnych - co warto wiedziećProdukcja łóżek rehabilitacyjnych - co warto wiedzieć
Łóżka rehabilitacyjne to sprzęt medyczny, który znacznie ułatwia rehabilitację osobom po przebytych operacjach, chorobach czy udarach. Umieszczane są zarówno w placówkach medycznych, jak i stosowane podczas rehabilitacji domowej. Umożliwiają częstą zmianę pozycji, siadanie czy wstawanie, ułatwiając przy tym opiekę nad osobą z niepełnosprawnością ruchową. Łóżko znacząco usprawnia mycie, przebieranie czy wymianę pościeli, odciążając przy tym kręgosłup. Dodatkowo, za pomocą elektrycznego pilota, pozwala na samodzielne sterowanie podnóżkiem i zagłówkiem, a dzięki wytrzymałym siłownikom, pacjent może podnosić się, ćwicząc z rehabilitantem i wzmacniać tym samym mięśnie rąk. Zapobiega to powstawaniu nieprzyjemnych i bolesnych odleżyn. Komfortowe przemieszczanie łóżka wraz z pacjentem zapewniają przymocowane do niego koła.
 

Łóżka medyczne - metalowe czy drewniane?

Niezwykle ważną kwestią przy wyborze łóżka medycznego jest materiał, z jakiego zostało ono wykonane. Na rynku dostępne są zarówno modele drewniane, jak i metalowe. Łoże metalowe jest o wiele bardziej wytrzymałe, odporne na zniszczenia oraz łatwiejsze w dezynfekcji. Z tego względu zaleca się je osobom, których czas rehabilitacji przekracza kilka miesięcy. Łóżko drewniane, odznaczające się walorami estetycznymi, będzie natomiast odpowiednie dla osób, których rehabilitacja ma charakter krótkotrwały.

Prometal-Elbur - polski producent łóżek rehabilitacyjnych

Jednym z najbardziej cenionych producentów łóżek rehabilitacyjnych jest polska firma Łóżka Rehabilitacyjne Prometal-Elbur. W ofercie firmy, poza łóżkami medycznymi, znajdują się szafki przyłóżkowe, meble obiektowe oraz różnego rodzaju akcesoria. Producenci dokładają wszelkich starań, aby ich produkty spełniały restrykcyjne normy oraz wymagania klientów. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło firmie osiągnąć czołową pozycję w branży łóżek rehabilitacyjnych w Polsce oraz uznanie licznych nabywców w Europie, Azji.

Konstrukcja łóżek rehabilitacyjnych produkowanych przez Prometal-Elbur pozwala na zastosowanie elementów elektrycznych opartych na najnowszej wiedzy oraz spełniających normy techniczne dotyczące bezpieczeństwa.

Kierując się wygodą i bezpieczeństwem pacjenta, firma wyposażyła swoje produkty w szereg dodatkowych funkcji i udogodnień jak zdejmowane barierki boczne czy funkcja opuszczania i podnoszenia leża, która ma ułatwić wchodzenie i schodzenie z łóżka.


Łóżka medyczne Prometal-Elbur i parametry techniczne

Najważniejszymi czynnikami przy wyborze łóżka medycznego są stan, wzrost oraz waga chorego. W przypadku pacjentów przewlekle chorych, którzy większość czasu spędzają w pozycji leżącej, najlepiej sprawdzi się łóżko elektryczne sterowane na pilota.

Istotnym parametrem jest również wzrost pacjenta. Standardowy wymiar łóżek oferowanych przez producenta tj. 90 x 200cm jest wystarczający, jednak w przypadku wyższych osób, istnieje możliwość przedłużenia leża o dodatkowe 20cm. Oferowane produkty posiadają również regulację wysokości w zakresie 40-80cm. Jeśli jednak wzrost pacjenta nie przekracza 160cm, producent zaleca wybór modelu łóżka o obniżonej regulacji wysokości. Wtedy górna krawędź leża pracuje w skali 23-63cm.

Ważnym czynnikiem jest także waga chorego. Standardowe łóżka rehabilitacyjne oferowane przez producenta są dostosowane do osób, których waga nie przekracza 135kg. W przypadku cięższych osób niezbędny jest wybór wzmocnionego łóżka bariatrycznego. Warto zaznaczyć, że maksymalne obciążenie niektórych modeli jak np. ELBUR PB 536 wynosi 160kg. Łóżko rehabilitacyjne ELBUR PB X4/PB XX4 jest w stanie bezpiecznie wytrzymać obciążenie 200, a nawet 300kg przy większych wymiarach leża o szerokości np. 120cm.

Do najważniejszych parametrów technicznych, odgrywających znaczącą rolę w projektowaniu i produkcji łóżek medycznych, zalicza się:
funkcje sterowania elektrycznego (za pomocą pilota),dodatkowe barierki ochronne oraz regulacja ich wysokości, bezpieczne obciążenie robocze, wymiar i ciężar całkowity, maksymalna waga użytkownika, ilość segmentów leża, dodatkowe akcesoria do łoża rehabilitacyjnego, zakres stopni regulacji segmentu oparcia pleców i podudzi.

Uwzględniając powyższe parametry, producenci są w stanie dostarczyć produkty najwyższej jakości zapewniające komfort zarówno pacjentom, jak i ich opiekunom.

 

Modele przeznaczone do użytku w ośrodkach medycznych i zakładach opieki zdrowotnej

Czterosegmentowe łóżko ELBUR PB 321 jest wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Wodoodporna płyta HPL, metalowe wypełnienie oraz pokrycie elementów metalowych farbą proszkową znacząco ułatwiają czyszczenie i dezynfekcję. Z tego względu łóżko jest zalecane do stosowania w ośrodkach medycznych, gdzie następuje częsta zmiana użytkownika, a metalowe barierki boczne stanowią optymalną ochronę przed wypadnięciem.

Łóżko rehabilitacyjne

Łóżko ELBUR PB 326 charakteryzuje się dużą stabilnością oraz estetyką wynikającą z połączenia elementów drewnianych i metalowych. Ze względu na trwałość konstrukcji, łatwość dezynfekcji, montażu i transportu, model ten jest szczególnie polecany do opieki długoterminowej oraz wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

lozkoreh_2

Model PB 533, ze względu na wysokiej jakości obudowę drewnianą oraz elektrycznie regulowany stelaż łóżkowy, przeznaczony jest zwłaszcza do wyposażenia obiektów opieki długoterminowej.

lozkoreh_3

Model ELBUR PB 325, podobnie jak PB 331 i 337 stanowi połączenie elementów metalowych i drewnianych i jest przeznaczony zarówno do stosowania w placówkach opieki, jak również w środowisku domowym. Komfortowe sterowanie łóżkiem zapewnia pilot, posiadający możliwość blokady poszczególnych pozycji leża.

Dodatkowe wyposażenie łóżek rehabilitacyjnych

Producenci łóżek rehabilitacyjnych oferują również szeroką gamę akcesoriów, których celem jest ułatwienie opieki nad osobą chorą oraz zapewnienie jej większego komfortu. Zmianę pozycji może ułatwić wysięgnik z uchwytem trójkątnym, stanowiący dla pacjenta wsparcie przy podnoszeniu się z łóżka.
W pakiecie firm znajduje się również wysięgnik z zintegrowanym uchwytem na płyny infuzyjne. Bardzo cenione są jego walory praktyczne i ekonomiczne, gdyż jeden wysięgnik może mieć kilka zastosowań.

Niewątpliwie praktycznym i poręcznym dodatkowym wyposażeniem łóżka rehabilitacyjnego jest tablet. Stolik ten mocowany jest na bocznych barierkach leża, co umożliwia choremu łatwe przemieszczanie i regulację jego położenia. Zastosowanie tabletu znacząco ułatwia spożywanie posiłków, czytanie czy też korzystanie z urządzeń mobilnych. Należy również pamiętać o możliwości dostosowania optymalnego położenia segmentów łóżka względem stolika.

Materac przeciwodleżynowy

W przypadku, gdy rehabilitacja osoby chorej ma charakter długotrwały, a pacjent będzie musiał spędzić większość czasu w pozycji leżącej, wynajem lub kupno materaca przeciwodleżynowego jest absolutną koniecznością. Specjalna budowa materacy przeciwdziała powstawaniu bolesnych i nieprzyjemnych odleżyn przez zapobieganie nadmiernemu uciskowi poszczególnych tkanek ciała. Do wyboru mamy materac przeciwodleżynowy piankowy, który delikatnie masuje ciało pacjenta oraz materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe. Ich twardość w poszczególnych partiach regulowana jest za pomocą pompy ciśnieniowej. Wadą tych materacy jest jednak hałas wydawany przez urządzenie.

łóżko rehabilitacyjne elektryczne łóżko rehabilitacyjne drewniane łóżko rehabilitacyjne łóżko rehabilitacyjne wyposażenie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 261 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 840 produktów w 206 kategoriach