45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Problem z erekcją – winny stres! Sposoby jak sobie z tym radzić!

Problem z erekcją – winny stres! Sposoby jak sobie z tym radzić!Problem z erekcją – winny stres! Sposoby jak sobie z tym radzić!

Niemożność osiągnięcia lub utrzymania erekcji nie jest domeną wyłącznie starszych mężczyzn. Coraz częściej dotyczy ludzi bardzo młodych i staje się przyczyną frustracji obojga partnerów. Pomijając problemy natury fizycznej, jak różnego rodzaju choroby związane np. z krążeniem lub osłabienie całego ciała przez brak określonych witamin lub mikroelementów, jedną z najczęstszych przyczyn problemów ze wzwodem jest nadmierny i długotrwały stres.

  • Jak radzić sobie z problemem erekcji?

  • Czy ryby pomagają na erekcję?

Żyjemy w czasach, w których codzienność naraża nas na wiele nerwowych sytuacji. Najczęściej winna jest angażująca praca, która przekłada się na problemy w domu i – co za tym idzie – również w łóżku. W obliczu zaangażowania w wykonywaną pracę lub problemy osobiste, trudno jest skupić się na seksie i podtrzymać podniecenie.

Czasami nawet wydaje się, że ochota na seks jest, jednak blokada psychiczna nie pozwala na osiągnięcie pełnej erekcji. Przy kolejnych razach dochodzi do tego strach przed kolejną porażką i rozczarowaniem partnerki, co dodatkowo przyczyna się do pogłębienia problemu. W ten sposób tworzy się zamknięte koło i coraz trudniej jest nabrać ochoty na łóżkowe zabawy.

Skoro stres jest przyczyną niepowodzeń, warto zająć się swoją psychiką i spróbować zwalczyć napięcie. Istnieje wiele prostych metod radzenia sobie ze stresem.

Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

  • Pij sok z pomarańczy - naukowcy z Uniwersytetu w Alabamie odkryli, że witamina C zmniejsza wydzielanie hormonów stresu. Wypijaj więc dwie szklanki soku pomarańczowego dziennie, a uzupełnisz dzienne zapotrzebowanie na ten składnik.
  • Ściskaj – w wielu sklepach można znaleźć miękkie piłeczki do ściskania w pięści albo metalowe kulki do zabawy w rękach. Poprzez napięcie mięśni dłoni w stresowej sytuacji, szybko osiągniesz poczucie odprężenia.
  • Wykonuj skłony te proste ćwiczenie polega na rozstawieniu szeroko nóg i lekkim ugięciu ich w kolanach, aby wykonać skłon. Ręce powinny swobodnie zwisać między stopami. Oddychaj przeponą przez kilka minut, by następnie powoli – kręg za kręgiem – wyprostuj plecy.
  • Ruszaj się ćwiczenia fizyczne cardio, czyli bieganie, pływanie lub jazda na rowerze skutecznie rozładowują napięcie i dodatkowo wzmacniają mięśnie oraz przyczyniają się do wydzielania hormonów szczęścia.
  • Krzycz – ale nie na rodzinę i przyjaciół, a w zamkniętej przestrzeni, np. podczas jazdy samochodem. Puść swoją ulubioną, energiczną muzykę i krzycz do woli. Szybko poczujesz, jak schodzi z ciebie cała złość!
  • Dotykaj i przytulaj partnerkę – nic nie działa tak uspokajająco jak dotyk ukochanej osoby. Dodatkowo zwiększa odporność na stres i obniża ciśnienie krwi.
  • Jedz ryby – nienasycone kwasy omega-3 pozwalają aż o 20% obniżyć ilość ataków złości u nerwowych ludzi.
erekcja problemy z erekcją erekcja u mężczyzn problem z erekcją słaba erekcja niepełna erekcja

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach