45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Płukanie gardła wodą utlenioną pomaga? Sprawdźmy!

Płukanie gardła wodą utlenioną pomaga? Sprawdźmy!Płukanie gardła wodą utlenioną pomaga? Sprawdźmy!

Obecnie coraz częściej w walce o zdrowie i urodę wykorzystuje się terapie tlenowe. Bar tlenowy, krem z aktywnym tlenem czy zabiegi tlenowe na twarz i ciało potrafią kosztować kilkaset złotych a ich zwolennicy przysięgają, że są wyjątkowo skuteczne. Jednak nie każdy wie, że taką skuteczną terapię tlenową możemy wykonać sami w domu i że w przypadku bolącego gardła kosztuje ona... kilkadziesiąt groszy.

  • Czy woda utleniona pomaga na ból gardła?

  • Jakie właściwości ma woda utleniona?

Alternatywna metoda

Zapalenie gardła czy ból tego obszaru ciała to bardzo uciążliwy objaw, który sprawia, że trudno cieszyć się posiłkami czy napojami. Towarzyszy mu często ból w przełykaniu połączony z obrzękiem, zaczerwienieniem, chrypką i zmienioną barwą głosu. Szczególnie uciążliwa jest ta ostatnia, bo uniemożliwia często wykonywane obowiązków w pracy i domu. W przypadku bolesnego gardła niektórzy sięgają po drogie tabletki; inni decydują się na płukanki ziołowe, które jednak przy dużym obrzęku gardła mogą owocować zwiększonym bólem, ponieważ zwykle są gorące. Tymczasem woda utleniona pozwala tanio, szybko i niezwykle skuteczne pozbyć się bólu gardła i stanu zapalnego.

Tlen dobry na wszystko

Jak to działa? Woda utleniona to nadtlenek wodoru czyli cząsteczki wody i tlenu. Duże ilości tlenu to najskuteczniejsze lekarstwo przeciwko różnego rodzaju zarazkom i bakteriom – właśnie dlatego tak skuteczne jest wieszanie prania na słońcu a aktywność na świeżym powietrzu zawsze jest dla zdrowia bardziej korzystna, niż ta w czterech ścianach. Tlen pozwala szybciej dojść do siebie ale też usunąć stany zapalne z organizmu. Działa odkażająco i antyseptycznie, dlatego na wszelkie zadrapania i urazy od lat stosujemy właśnie wodę utlenioną. Woda jest neutralnym nośnikiem, który nie pogłębia bolesnych doznań a niekiedy je łagodzi. Tlen ma działanie oczyszczające, pozwala więc pozbyć się śluzu i nalotu z gardła.

Terapia za kilka groszy

Jak więc zabrać się do kuracji wodą utlenioną? Na początek musimy wybrać się do apteki po buteleczkę zwykłej wody utlenionej. Zapłacimy za nią maksymalnie 3 złote. Następnie musimy rozpuścić jedną łyżkę stołową w filiżance wody. Takim roztworem płuczemy gardło 2-4 razy dziennie, w zależności od tego, z jak poważnym stanem zapalnym mamy do czynienia. Płukanka z wody utlenionej pomaga szybciej dojść do siebie i zminimalizować objawy zapalenia gardła.

przeziębienie gardło woda utleniona płukanie gardła wodą utlenioną woda utleniona na gardło
Komentarze
Dodano: 20 Kwiecień 2016
Autor: Żaneta
Ocena:
Woda utleniona na gardło w moim przypadku jest niezastapiona, doskonale odkaża trzeba jednak uważać, bo koleżanka nie zbyt ją rozcieńczyła i wypaliła sobie śluzówkę :/
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach