45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Płeć dziecka na zamówienie - fikcja czy rzeczywistość ?

Płeć dziecka na zamówienie - fikcja czy rzeczywistość ?Płeć dziecka na zamówienie - fikcja czy rzeczywistość ?

Coraz częściej chcemy zaplanować sobie całe życie od A do Z. Planujemy karierę, gdzie spędzimy wakacje, ciążę a nawet chcielibyśmy zaplanować płeć dziecka. Co zrobić aby urodziło nam się nie tylko zdrowe i szczęśliwe dziecko ale również o wybranej przez nas płci. Jak należy postępować aby powitać na świecie oczekiwanego Antosia zamiast Antoninki lub Karolinkę zamiast Karola. Możemy zastosować kilka metod, które wprawdzie nigdy nie dadzą nam 100% pewności ale zwiększą zdecydowanie nasze szanse.

  • Od czego zależy płeć dziecka?

  • Czy da się zaplanować płeć dziecka?

Wszystko tak naprawdę decyduje się już w momencie zapłodnienia i to właśnie ten moment jest decydujący. Płeć dziecka zależy od mężczyzny a właściwie od jego plemników. Zawierają one i niosą z sobą chromosom X i chromosom Y. Natomiast organizm kobiety wytwarza tylko komórki z chromosomem X. W drodze do jajeczka wygrywa ten plemnik, który w nią wniknie jako pierwszy. Plemniki z chromosomem Y są szybkie ale żyją krótko, natomiast plemniki niosące chromosom X są wolne ale długo żyją. Aby urodzić chłopca do zapłodnienia powinno dojść w samym szczycie owulacji, natomiast zamówienie na dziewczynkę należy zrealizować 40 godzin przed oczekiwanym jajeczkowaniem. Wniosek jest więc taki, że aby spłodzić chłopca należy się spieszyć, w przypadku dziewczynki zalecana jest cierpliwość.

Bardzo ważna a dla niektórych decydująca jest dieta jaką stosujemy. Musimy jednak sposób odżywiania zaplanować kilka miesięcy przed poczęciem bo jest to proces długotrwały. Jeśli marzymy o dziewczynce musimy jeść pokarmy bogate w wapń i magnez czyli mleko i jego przetwory, warzywa liściaste, fasolę, figi, orzechy, brokuły, soję i kaszę. Nasze pragnienia o chłopcu spełni dieta bogata w sód i potas czyli, mięta, wędliny, cytrusy, pietruszka, słonecznik, banany i pomidory.

Istnieje także metoda oparta o chiński kalendarz płci. Ważny jest wówczas wiek matki i miesiąc poczęcia. Chiński kalendarz dale gwarancję 99% na chłopca jeśli do poczęcia dojdzie w miesiącu z literą M, natomiast dziewczynka urodzi się jeśli do zapłodnienia dojdzie w miesiącu z literą K.

Najmłodszą metodą planowania płci dziecka jest tzw. metoda selnas czyli naturalna selekcja płci. Zakłada ona, że komórka jajowa jest różnie naładowana, raz dodatnio, raz ujemnie. Plemniki również niosą ze sobą ładunek, chromosom Y naładowany jest ujemnie, chromosom X dodatnio. Ładunek komórki jajowej zmienia się cyklicznie. W pewnym okresie przyciąga tylko plemniki z chromosomem Y w innym tylko z chromosomem X. Dla ustalenia optymalnego czasu poczęcia ważne jest określenie cyklów polaryzacji na podstawie grupy krwi, wieku, ostatniej miesiączki i przebiegu cyklów.

Stosowana jest także abstynencja seksualna przez współżyciem, która ma doprowadzić do poprawy jakości i siły plemników ich prędkości w dotarciu do komórki jajowej. Mężczyznom starającym się o dziecko odradza się używanie obcisłej bielizny i spodni co w rezultacie może prowadzić do przegrzania jąder i zniszczenia plemników.

Nigdy nie możemy mieć pewności, że wybrana przez nas metoda przyniesie nam sukces, żadna nie daje 100% gwarancji. Warto próbować jeśli naprawdę zależy nam na określeniu płci dziecka zanim dojdzie do zapłodnienia.

zapłodnienie poczęcie płeć okreslenie płci metody wyboru płci
Komentarze
Dodano: 23 Sierpień 2016
Autor: Marlena
Ocena:
Chciałabym mieć wpływ na płeć dziecka, ale ucieszę się z każdej aby tylko bylo zdrowe.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach