45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Oczyszczanie jelit z niechcianego balastu. To proste!

Oczyszczanie jelit z niechcianego balastu. To proste!Oczyszczanie jelit z niechcianego balastu. To proste!

Zalegające w jelitach resztki pokarmu są przyczyną wielu niechciannych dolegliwości, prócz tego mogą przyczynić się do powstawania schorzeń, w tym nowotworów oraz nadwagi. Znacznie obniżają nasze samopoczucie.

 

Zmagazynowane resztki pokarmowe ulegają procesom gnilnym, negatywnie oddziałującym na błonę śluzową i komórki jelit. Wydłuża się czas działania toksyn przyswajanych z pożywieniem, wśród któych warto wspomnieć choćby: słodziki, konserwanty, barwniki pochodzące z żywności przetworzonej, azotany z wędlin i WWA zawarte w produktach smażonych oraz grillowanych.

  • Jak oczyścić jelita?

  • Czy dieta oczyszczająca działa?

Zaburzona perystaltyka

Kamienie kałowe zalegając wraz z niestrawionymi resztkami jedzenia, narażają przewód pokarmowy na problemy z perystaltyką. Symptomami, które informują nas, iż najwyższy czas podjąć się oczyszczania są: wzdęcia, metaliczny posmak w ustach, nudności, brak apetytu i bóle brzucha. Ponieważ toksyny wchłanianie są do krwiobiegu, układ sercowo naczyniony narażony jest na obrzęki, a układ nerwowy na zaburzenia przyjmujące postać rozdrażnienia i wahań nastroju. Jelita, w których nagromadziły się odpadki, przyprawiają nas o bóle głowy.

Niezastąpiona dieta oczyszczająca

Oczyszczaniu, za którym idzie ograniczenie nieprzyjemnych symptomów czy rozwoju schorzeń sprzyja dieta zasobna w pełnoziarniste pieczywo, muesli, kasze, brązowy ryż owoce i warzywa, które dostarczą niezbędnego błonnika. Składnik ten skutecznie oczyszcza przwód pokarmowy z resztek. Ważne jest spożywanie małych porcji, które szybko opuszczą jelita, ale również przyjmowanie 2 litrów napoi dziennie, w formie wody mineralnej, świeżo wyciskanych soków owocowych, herbat ziołowych i herbaty zielonej.

Trzy sposoby oczyszczania jelit

  1. Celem wspomożenia oczyszczania warto przyrządzik sok jabłkowo-buraczany w wyciskarce wolnoobrotowej. Składniki te stosujemy w proporcjach 4:1, które wystarczą na 500 ml napoju do spożycia po przebudzeniu.
  2. Polecanymi ziołami do zaparzenia są: rącznik pospolity, prawoślaz lekarski, kwiat śliwy tarniny, korzeń rzewienia dłoniastego oraz szakłak pospolity.
  3. Hydroklonoterapia przeżywa obecnie swój renesans. Płukanie okrężnicy poprawi przyswajanie substancji odżywczych przez organizm oraz umożliwi wyzbycie się zalegających resztek pokarowych, a nawet grzybów czy pasożytów. W tym celu do okrężnicy wprowadzana jest rurka jednorazowego użytku, przez którą pod ciśnieniem wlewany jest roztwór, najczęściej zawierający enzymy, probiotuki lub zioła. Wybierając się na ten zabieg musimy zarezerwować mniej więcej godzinę czasu. Koszt waha się od 150-300 złotych.
oczyszczanie oczyszczanie jelit detoks jelit oczyszczanie jelit z resztek pokarmów jak pozbyć się reszek zalegających w jelitach

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach