45 281 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Niskokaloryczna dieta roślinna w proszku. Czym jest 42 Vital?

Niskokaloryczna dieta roślinna w proszku. Czym jest 42 Vital?Niskokaloryczna dieta roślinna w proszku. Czym jest 42 Vital?

Odchudzanie to często okres wielu wyrzeczeń i trudności. Jednym ciężko jest trzymać się codziennych treningów, innym zmienić nawyki żywieniowe. W internecie znajdziemy różne diety-cud, które w kilka dni lub tygodni mają zapewnić nam idealną sylwetkę… oczywiście nic nie dzieje się bez wyrzeczeń. Przygotowanie zdrowych, pełnowartościowych i niskokalorycznych posiłków często nie należy do najłatwiejszych zadań – zwykle nie mamy na to czasu.

Od pewnego czasu dostępne są tzw. roślinne diety w proszku, które mają jednocześnie zapewnić nam wszystkie konieczne do prawidłowego funkcjonowania substancje odżywcze, jak i pomóc w stracie zbędnych kilogramów. Bardzo drastyczne diety, które ograniczają się jedynie do kilku dozwolonych produktów, mogą wyrządzić organizmowi więcej szkody, niż pożytku.

  • Na czym polega dieta 42 vital?

  • Jak schudnąć?

Nasze ciało musi przyjmować w okresie odchudzania niezbędne składniki odżywcze, a w połączeniu z naturalnymi wspomagaczami, efekty będą szybkie i zadowalające. Tego typu dietą jest właśnie 42 Vital.

Na czym to właściwie polega?

W skrócie: na przyjmowaniu proszku, który zawiera 42 minerały, mikroelementy i aminokwasy. Całość została skomponowana w ten sposób, aby organizm otrzymał wszelkie konieczne składniki. W ten sposób dostarczamy organizmowi to, co potrzebuje, jest w pełni odżywiony, a jednocześnie tracimy na wadze. Główne cechy takiej diety to:

  • Zapewnienie długotrwałego poczucia sytości,
  • Dostarczenie organizmowi niezbędnych substancji odżywczych,
  • Niska wartość kaloryczna,
  • Zastąpienie codziennych posiłków (od czterech do pięciu dziennie),
  • Zawartość wyłącznie składników roślinnych, dzięki czemu może być stosowana przez wegetarian,
  • Brak efekty jo-jo po zakończeniu diety,
  • Niski indeks glikemiczny, dzięki czemu może być stosowana przez diabetyków,
  • Zapobieganie atakom głodu (stabilizuje poziom cukru we krwi).

Choć jak widać jest ona bezpieczna dla diabetyków, młodzieży i osób starszych, to nie należy stosować jej dłużej niż trzy tygodnie bez konsultacji z lekarzem. Dzięki dużej zawartości błonnika zapewnia długotrwałe uczucie sytości, ponieważ jego włókna długo utrzymują się w żołądku.

Jeden posiłek w takiej diecie dostarcza 140 kcal, przekąska 70 kcal, a całodzienna zawartość energetyczna to 630 kcal. Nie zawiera barwników, sztucznych dodatków i konserwantów. Jej działanie poza dostarczeniem błonnika, zapewnia ograniczenie dostarczania zbędnych dla organizmu substancji, które odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.

Dieta 42 Vital ma na celu poprawienie pracy jelit, przemiany materii i ma być jednocześnie prosta oraz szybka w przyrządzeniu. Zależnie od potrzeb, można zamienić jeden, dwa lub wszystkie dzienne posiłki koktajlami zawartymi w tej diecie. Dozwolone jest także stosowanie jej jako dodatku do zwykłych dań.

Tego typu sposób odchudzania jest dedykowany osobom otyłym, ale także aktywnym fizycznie, zapracowanym, które nie mają czasu na regularne i pełnowartościowe posiłki, wegetarianom, diabetykom, ludziom chcącym zlikwidować nawyk podjadania wieczorami i ceniącym zdrowy styl życia.

błonnik odchudzanie dieta 42 vital dieta 42 vital
Komentarze
Dodano: 30 Marzec 2016
Autor: Sylwia
Ocena:
Interesuje mnie dieta 42 vital i uważam ze artykuł jest pomocny, ale gdzie kupić taki proszek odchudzający?
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 281 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach