45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Monakolina K – pomoc nr 1 w walce z cholesterolem!

Monakolina K – pomoc nr 1 w walce z cholesterolem!Monakolina K – pomoc nr 1 w walce z cholesterolem!

Monakolina K nie jest kolejnym magicznym środkiem do walki z cholesterolem. Jest to substancja, którą przebadało już mnóstwo grup naukowych na całym świecie. Należy ona do grupy fitostatyn i jest odpowiedzialna z utrzymanie odpowiedniego poziomu lipidów, czyli złego i dobrego cholesterolu, a więc cholesterolu LDL i HDL.

Monakolina K – preparat zatwierdzony naukowo

Monakolina K została przebadana przez wiele niezależnych grup badawczych. Między innymi Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności potwierdził i wpisał monakolinę na listę preparatów pomagających w prewencji chorób sercowo-naczyniowych. Monakolina K poprawia funkcjonowanie serca i układu krążenia poprzez swoją rolę obniżającą poziomy złego cholesterolu.

Monakolina K: wyniki badań klinicznych

  • Wyniki jednego z badań pozwoliły określić, że rzeczywiście stosowanie monakoliny K zmienia zawartość lipidów (cholesterolu oraz trójglicerydów) po zaledwie 8-tygodniowej kuracji specyfikiem;
  • Także randomizowane badania tego samego typu dały podobne rezultaty. Wiadomo, że monakolina K będzie działać w grupie osób od lat 23 do lat 65. Specyfik mogą więc ze skutecznością stosować zarówno ludzie bardzo młodzi, w średnim wieku, jak i starsi;
  • Suplementy diety z monakoliną K są bardzo dobrze tolerowane przez ludzi.

W jaki sposób monakolina K wpływa na organizm?

Monokalina K hamuje czynność niektórych enzymów wątrobowych, których zadaniem jest regularnie ilości syntetyzowanego cholesterolu. Dzięki temu monakolina K pozwala na zmniejszenie ilości złego cholesterolu w naszym ciele, tym samym może również wpływać na poziomy cholesterolu dobrego.

  • Co to jest Monalina K?

  • Jakie właściwości ma Monalina K?

Monakolina K: produkcja i wykorzystanie

Monakolina K jest substancją czynną, którą otrzymuje się z czerwonych drożdży z ryżu. Dodaje się ją do suplementów diety, które można nabyć bez recepty w aptekach. Preparaty z monokaliną K powinny być wykorzystywane jedynie, jako dodatek do zbilansowanej i zróżnicowanej diety.

Zmniejszając poziomy złego cholesterolu należy pamiętać nadal o zdrowej diecie oraz o wysiłku fizycznym i innych czynnikach, które na te poziomy mogą wpływać. Stosowanie suplementów z monakoliną K pozwala na stabilizację i normalizację poziomów cholesterolu tylko u osób, które dbają o swój organizm w sposób kompleksowy.

Monakolina K może powodować również pewne skutki uboczne przy jej stosowaniu. Często osoby długo używające preparatów z monakoliną K skarżą się na bóle mięśniowe. Przed przystąpieniem do pełnej kuracji lepiej więc stosowanie preparatów i suplementów z monakoliną K przedyskutować z własnym lekarzem.

cholesterol WĄTROBA obniżenie cholesterolu Monakolina K

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach