45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Masz problem z orgazmem? Sprawdź, dlaczego i jak można temu zaradzić.

Masz problem z orgazmem? Sprawdź, dlaczego i jak można temu zaradzić.Masz problem z orgazmem? Sprawdź, dlaczego i jak można temu zaradzić.

Otwarcie społeczeństwa na ludzką seksualność spowodowało, że nauczyliśmy się mówić o naszych potrzebach związanych ze sferą intymną, a przede wszystkim uzmysłowiliśmy sobie, że seks nie służy wyłącznie prokreacji, lecz jest również źródłem cielesnej przyjemności.

 • Jakie są przyczyny braku orgazmu?

 • Jak rozwiązać problem braku orgazmu?

Okazuje się jednak, że mimo iż o orgazmie wiemy bardzo dużo, to wiedza teoretyczna nie zawsze idzie w parze z doświadczaniem go w praktyce. Brak orgazmu stanowi poważny problem dla obu płci, lecz znacznie częściej dotyka on kobiety niż mężczyzn. Wynika to z faktu, że u mężczyzn orgazm jest fizjologiczny, kobiety zaś do osiągnięcia pełnej satysfakcji seksualnej potrzebują więcej bodźców oraz mocniejszej stymulacji. Pierwszym krokiem w takiej sytuacji powinno być zdiagnozowanie przyczyn, dlaczego przeżycie orgazmu jest trudne lub wręcz nieosiągalne.

Możliwe przyczyny braku orgazmu:

 • wstyd, nieśmiałość – jeśli jesteśmy w sypialni skrępowani, nie potrafimy skoncentrować się na własnych potrzebach,
 • złe relacje z partnerem seksualnym – bardzo trudno oddać się zupełnie komuś, do kogo czuje się żal, gniew, nieufność, kogo się nie akceptuje,
 • bierność partnera – w myśl powiedzenia, że „do tanga trzeba dwojga”, w sytuacji, gdy jedno z kochanków ma osłabione libido, pasywność rzutuje na drugie,
 • brak znajomości własnego ciała – gdy sami nie wiemy, co sprawia nam przyjemność, nie możemy tego oczekiwać od naszego partnera,
 • kłopoty, problemy, zmęczenie – stres, wyczerpanie, nadmiar obowiązków blokują potencję i powodują brak chęci ma miłosne zbliżenia,
 • brak intymności – jeśli nie mamy odpowiednich warunków, nie ma mowy o komforcie psychicznym.

Niemożność osiągnięcia orgazmu niezwykle rzadko wynika z przyczyn od nas niezależnych, takich jak wady anatomiczne, choroby, czy wrodzona oziębłość. Zazwyczaj sztuki orgazmu można się zwyczajnie nauczyć. Oto najważniejsze z rad, w jaki sposób:

 1. Zaakceptuj siebie – naucz się kochać siebie i swoją cielesność. Sypialnia nie jest miejscem dla kompleksów. Musisz uwierzyć, że jesteś wyjątkową osobą, która zasługuje na to, co najlepsze.
 2. Odkryj własną przyjemność – musisz wiedzieć, co sprawia ci rozkosz i nauczyć tego swojego partnera. Każdy z nas ma różne upodobania i pamiętaj, że dopóki nie ranisz drugiej osoby, wszystko jest dozwolone.
 3. Nie spiesz się – delektuj się bliskością z partnerem, ciesz się z tego, co odczuwasz w danej chwili, poświęć czas na wzajemne pieszczoty i stymulację was obojga, zamiast szybko dążyć do ostatecznej satysfakcji.
 4. Zadbaj o związek – pożądanie z czasem słabnie, dlatego ważne, by dbać o relacje z partnerem na każdej płaszczyźnie. Rozwijajcie wspólne zainteresowania, rozmawiajcie ze sobą, róbcie coś razem, a bliskość zaprocentuje w sypialni.
 5. Dbaj o kondycję – zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Powszechnie wiadomo, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Sex wymaga aktywności, a to zapewni ci ruch, odpowiednia dieta i zdrowy organizm.
potencja libido orgazm seks spełnienie brak orgazmu satysfakcja seksualna
Komentarze
Dodano: 14 Czerwiec 2016
Autor: Lena
Ocena:
Brak orgazmu to nie koniec świata, kiedys przyjdzie, nie każda pozycja odpowiada każdej kobiecie trzeba poszukać tej właściwej a sukces murowany.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach