42 297 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Kremy do twarzy 60+: czy mogą być stosowane przez młodsze osoby?

Kremy do twarzy 60+ czy mogą być stosowane przez młodsze osobyKremy do twarzy 60+ czy mogą być stosowane przez młodsze osoby

Proces obumierania komórek skóry rozpoczyna się w zasadzie już od momentu narodzin. Początkowo jest powolny, jednak z czasem przyspiesza, przysparzając kolejnych zmarszczek. Skoro tak, to czy można zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych, takich jak na przykład produkty z linii Ekspert wieku od L’Oreal, przed osiągnięciem przewidzianego przez producenta wieku? Skoro redukują one zmarszczki, stosowanie ich już wcześniej wydaje się logiczne i rozsądne. Czy tak jest na pewno?

Czynniki przyspieszające starzenie skóry

Ciężko oszukać lata, które mijają, jednak na procesy starzenia ludzkiej skóry ma wpływ również szersza gama innych czynników. Eksperci w pierwszej kolejności wymieniają szkodliwe promieniowanie słoneczne. Nie zalecają także korzystania z solarium, które emituje podobne promienie. Obok tego jednoznacznie szkodliwe są używki, takie jak alkohol czy papierosy. Również uboga dieta, w której brak wystarczającej ilości witamin i składników mineralnych, ma negatywny wpływ. Starzenie skóry przyspiesza także niewłaściwa higiena i pielęgnacja przy użyciu zbyt mocnych kosmetyków. Za pojawianie się zmarszczek odpowiada także nadmierny stres, wszelkie stany zapalne skóry, a w końcu takie czynniki, jak zanieczyszczenie środowiska naturalnego czy geny.

O ile ciężko zaradzić genetyce czy spalinom w powietrzu, na większość tych czynników człowiek ma wpływ. Śledząc swój tryb życia, można poprawić różne rzeczy, by dłużej cieszyć się skórą w dobrej kondycji. Czas jest jednak nieubłagany – choćby robić wszystko tak, jak trzeba, zmarszczki w końcu się pojawią. Wtedy do pomocy wprowadzić można kremy przeciwzmarszczkowe, takie jak na przykład produkty z linii Ekspert wieku.

Ekspert wieku od L’Oreal – odpowiedź na potrzeby skóry w różnych stadiach starzenia

Ta znana paryska marka kosmetyków stworzyła całą linię produktów, które pomagają w walce ze zmarszczkami w różnym wieku. Są cztery kategorie: 40+, 50+, 60+ i 70+. To sprawia, że w zależności od osiągniętego wieku i potrzeb skóry, stale można korzystać z kremów z gamy Ekspert wieku w walce z obumierającymi komórkami.

Kosmetyki te działają trojako – redukują zmarszczki, ujędrniają skórę, a także odpowiednio ją odżywiają. Powinno się je stosować codziennie rano na oczyszczoną twarz i szyję.

Czy zatem korzystanie z kremów przeciwzmarszczkowych to dobry pomysł w młodym wieku? Eksperci raczej zgodnie przyznają, że nie. Młoda skóra ma znacznie inne potrzeby niż osoby w zaawansowanym wieku. Warto więc przede wszystkim zwrócić uwagę na wymienione wcześniej czynniki, przemyśleć, na które ma się wpływ, i spróbować zmienić tryb swojego życia. Jeżeli zmarszczki po osiągnięciu pewnego wieku się pojawią, wtedy można skorzystać z produktów z linii Ekspert wieku, przy czym dzięki szerokiej gamie będzie można to zrobić wcześniej, niż po sześćdziesiątym roku życia.

starzenie się skóry kremy przeciwzmarszczkowe kremy do twarzy

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 297 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach