45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Kosmetyki zaawansowane technologicznie. Czy doczekamy się kiedyś kosmetyków idealnych?

Kosmetyki zaawansowane technologicznie. Czy doczekamy się kiedyś kosmetyków idealnych?Kosmetyki zaawansowane technologicznie. Czy doczekamy się kiedyś kosmetyków idealnych?

Kosmetologia w XXI przechodzi prawdziwą rewolucję. Producenci kosmetyków coraz śmielej korzystają z osiągnięć nauki i ze składników znanych od dawna medycynie. Dlatego obecne na rynku preparaty zawierają nowatorskie aktywne składniki, które są znacznie bardziej skuteczne. O jakie składniki chodzi? Przedstawiamy kilka z nich.

 • Jakie kosmetyki używać?

 • Jakie są najlepsze kremy na lato?

 1. Komórki macierzyste.
  Do produkcji kosmetyków używane są najczęściej komórki macierzyste pozyskiwane z roślin takich jak np. róża. Komórki macierzyste od tych zwykłych różnią się zdolnością do ogromnej ilości podziałów. Kolejną zdolnością jest tworzenie żywych komórek tuż po zakończeniu podziału poprzednich (zwykle większość komórek ginie po kilkakrotnym podziale). To właśnie dzięki takim zdolnościom komórek macierzystych nasz organizm szybciej się regeneruje i ma siłę, aby przeciwstawiać się szkodliwym czynnikom zewnętrznym.
 2. Biosfery kolagenu.
  Gdy brakuje kolagenu w skórze, tworzą się zmarszczki. Jest on bowiem białkiem tkanki łącznej odpowiedzialnym za jędrność i elastyczność skóry. Natomiast biosfery kolagenu to cząsteczki, które przenikają przez naskórek i znacznie zwiększają tam swoją objętość przez co skutecznie korygują niedoskonałości i likwidują zmarszczki.
 3. Białka akwaporyny.
  Za odkrycie akwaporyn w 2003 r. przyznano Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Udowodniono, że akwaporyny mają niezmierne ważne znaczenie dla gospodarki wodnej organizmu. Białka akwaporyny budują kanaliki w błonach komórkowych, które umożliwiają sprawny przepływ wody między poszczególnymi komórkami, a więc i narządami. Im więcej białek akwaporyny jest w organizmie tym jego nawodnienie przebiega w sposób prawidłowy, przez co my uczujemy się zdrowo, a skóra wygląda na doskonale gładką i nawilżoną.
 4. Witamina C tylko ustabilizowana.
  Witamina C w medycynie znana jest od bardzo dawna. Teraz także znalazła się w kremach. Taki zabieg był możliwy dzięki jej ustabilizowaniu czyli zapobieganiu rozpadowi pod wpływem temperatury i powietrza. Aby jednak mogła trafić do kremów należało stworzyć jej nośnik, który wybiera sobie tylko żywe komórki znajdujące się we włóknach elastyny i kolagenu. Naukowcy potrafili wyprodukować specjalne liposomy, mikroskopijnej wielkości, które transportują witaminę C w głąb skóry, aby mogła tam skutecznie działać. Dzięki takiemu działaniu produkcja włókien kolagenu zostaje znacznie pobudzona, co za tym idzie – wygładzają się zmarszczki, wypełniają bruzdy i znikają przebarwienia.
 5. Bioaktywne aminokwasy czyli peptydy.
  Są to niezwykle małe cząsteczki, które mają na celu wygładzenie skóry i likwidację zmarszczek. Bez większego trudu potrafią przeniknąć do głębokich warstw skóry, a tam pobudzić do pracy komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego. Mają także możliwość „powstrzymania” komórek mięśniowych od nadmiernego kurczenia się, dzięki czemu zmarszczki, zwłaszcza mimiczne, nie pogłębiają się. Wybierając krem peptydowy zawsze zwracaj uwagę na załączoną ulotkę. Bo np. jeśli kosmetyk zawiera tzw. polipeptydy to będzie miał on za zadanie chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Gdy w składzie kremu znajdują się lipopeptydy będzie on stymulować odnowę włókien kolagenu i elastyny. A jeśli kosmetyk zawiera kwas gamma – aminobutrydowy swoje działanie będzie miał bardzo zbliżone do botoksu. Jeżeli na etykiecie zauważysz retinopeptydy, to one z kolei wzmacniają jędrność i elastyczność skóry, poprawiają także kontur twarzy, a także strukturę naskórka.

Dla ciekawostki: najlepsze kremy na lato to te, które zawierają np. olej z migdałów, pestek winogron czy awokado, gdyż zapobiegają łuszczeniu się naskórka, przez co skóra zachowuje swoją wilgotność, nie jest podatna na wysuszenie i odwodnienie.

nawilżenie regeneracja kolagen zmarszczki odżywienie elastyna kremy kosmetyki

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach