33 181 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
25 166 produktów w 199 kategoriach

Kosmetyki naturalne - poznaj ich zalety!

Kosmetyki naturalne - poznaj ich zalety!Kosmetyki naturalne - poznaj ich zalety!

Można by powiedzieć, parafrazując znane przysłowie, że kosmetyki naturalne są dobre, bo…są tanie i dobre! I to w sumie jedna z największych ich zalet. Poza tym domowe naturalne kosmetyki można przygotowywać w sposób całkowicie naturalny, z wiedzą o tym, jakich składników się używa i w jakich ilościach. To również kosmetyki, które nie uczulają – dobieramy bowiem składniki sami, a więc mamy realny wpływ na efekt końcowy naszych prac. Jakie zalety jeszcze posiadają domowe kosmetyki i od czego zacząć swoją z nimi przygodę?

  • Co to są kosmetyki naturalne?

  • Jakie są zalety kosmetyków naturalnych?

Największe zalety kosmetyków naturalnych i domowych. Dlaczego warto je poznać?

  1. Po pierwsze domowe kosmetyki i naturalne kosmetyki nie są zazwyczaj testowane na zwierzętach. To znaczy, że sami mamy wpływ na to, jakich półproduktów użyjemy do stworzenia swojego naturalnego kosmetyku (oczywiście niektóre z nich mogą być testowane na zwierzętach, a to musimy już sprawdzić sami!).
  2. Drugą największą zaletą, już wspomnianą powyżej, jest antyalergiczność naturalnych kosmetyków produkowanych w domu z czystych składników i półproduktów. Mogą z nich korzystać osoby z atopowym zapaleniem skóry, problemami alergicznymi czy skórą z trądzikiem.
  3. Trzecią zaletą stosowania i produkowania własnych kosmetyków jest po prostu pewność, co do ich składu i pochodzenia. Dzięki temu nie trzeba dokładnie analizować składu kosmetyków, który najczęściej podawany jest w formie typowo chemicznej, z nazwami, które dopiero należy sobie przetłumaczyć z „polskiego na nasze”. Naturalne kosmetyki to więc przede wszystkim kosmetyki sprawdzone i pewne.

Dobre rady dla zrobienia własnych kosmetyków:

  • Warto używać w produkcji domowych i naturalnych kosmetyków sprawdzonych suplementów diety dostępnych w aptekach, a więc wszelkiego rodzaju witamin i mikro- oraz makroelementów. To najbardziej prosty sposób, aby dodać swoim kosmetykom świetnych właściwości leczniczych i łagodzących, ale również odmładzających.
  • Warto zacząć swoją przygodę z naturalnymi i domowymi kosmetykami od tych najprostszych np. stosowanych do nawilżania czy demakijażu.
  • Warto korzystać tylko ze sprawdzonych aptek i drogerii, gdzie można zakupić dodatkowe składniki do produkcji naturalnych i domowych kosmetyków. W ten sposób ma się pewność, co do bezpieczeństwa i jakości wykorzystywanych półproduktów.
  • Bardzo ważne jest, aby dokładnie sprawdzać, w jaki sposób łączone półprodukty będą się wobec siebie zachowywać. To ważne nawet w przypadku zwykłych witamin czy innych mikro- i makroelementów. Niektóre znoszą swoje własne działanie, niektóre wzmacniają przyjmowanie przez organizm innych i tak dalej. Jest to jeden z najważniejszych punktów do zapamiętania przy tworzeniu własnych i naturalnych kosmetyków, jeśli korzystamy z większej ilości półproduktów.