45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Kosmetyki naturalne - poznaj ich zalety!

Kosmetyki naturalne - poznaj ich zalety!Kosmetyki naturalne - poznaj ich zalety!

Można by powiedzieć, parafrazując znane przysłowie, że kosmetyki naturalne są dobre, bo…są tanie i dobre! I to w sumie jedna z największych ich zalet. Poza tym domowe naturalne kosmetyki można przygotowywać w sposób całkowicie naturalny, z wiedzą o tym, jakich składników się używa i w jakich ilościach. To również kosmetyki, które nie uczulają – dobieramy bowiem składniki sami, a więc mamy realny wpływ na efekt końcowy naszych prac. Jakie zalety jeszcze posiadają domowe kosmetyki i od czego zacząć swoją z nimi przygodę?

  • Co to są kosmetyki naturalne?

  • Jakie są zalety kosmetyków naturalnych?

Największe zalety kosmetyków naturalnych i domowych. Dlaczego warto je poznać?

  1. Po pierwsze domowe kosmetyki i naturalne kosmetyki nie są zazwyczaj testowane na zwierzętach. To znaczy, że sami mamy wpływ na to, jakich półproduktów użyjemy do stworzenia swojego naturalnego kosmetyku (oczywiście niektóre z nich mogą być testowane na zwierzętach, a to musimy już sprawdzić sami!).
  2. Drugą największą zaletą, już wspomnianą powyżej, jest antyalergiczność naturalnych kosmetyków produkowanych w domu z czystych składników i półproduktów. Mogą z nich korzystać osoby z atopowym zapaleniem skóry, problemami alergicznymi czy skórą z trądzikiem.
  3. Trzecią zaletą stosowania i produkowania własnych kosmetyków jest po prostu pewność, co do ich składu i pochodzenia. Dzięki temu nie trzeba dokładnie analizować składu kosmetyków, który najczęściej podawany jest w formie typowo chemicznej, z nazwami, które dopiero należy sobie przetłumaczyć z „polskiego na nasze”. Naturalne kosmetyki to więc przede wszystkim kosmetyki sprawdzone i pewne.

Dobre rady dla zrobienia własnych kosmetyków:

  • Warto używać w produkcji domowych i naturalnych kosmetyków sprawdzonych suplementów diety dostępnych w aptekach, a więc wszelkiego rodzaju witamin i mikro- oraz makroelementów. To najbardziej prosty sposób, aby dodać swoim kosmetykom świetnych właściwości leczniczych i łagodzących, ale również odmładzających.
  • Warto zacząć swoją przygodę z naturalnymi i domowymi kosmetykami od tych najprostszych np. stosowanych do nawilżania czy demakijażu.
  • Warto korzystać tylko ze sprawdzonych aptek i drogerii, gdzie można zakupić dodatkowe składniki do produkcji naturalnych i domowych kosmetyków. W ten sposób ma się pewność, co do bezpieczeństwa i jakości wykorzystywanych półproduktów.
  • Bardzo ważne jest, aby dokładnie sprawdzać, w jaki sposób łączone półprodukty będą się wobec siebie zachowywać. To ważne nawet w przypadku zwykłych witamin czy innych mikro- i makroelementów. Niektóre znoszą swoje własne działanie, niektóre wzmacniają przyjmowanie przez organizm innych i tak dalej. Jest to jeden z najważniejszych punktów do zapamiętania przy tworzeniu własnych i naturalnych kosmetyków, jeśli korzystamy z większej ilości półproduktów.
kosmetyki naturalne zalety kosmetyki naturalne i domowe domowe kosmetyki rady naturalne kosmetyki przygotowanie zrobienie własnych kosmetyków zalety własnych kosmetyków
Komentarze
Dodano: 11 Sierpień 2016
Autor: Maja
Ocena:
Takie naturalne kosmetyki do kupienia w domu są najczęściej baaaardzo drogie, a w domu to ja mogę co najwyżej zrobić peeling albo tonik, bo kremy nigdy mi jeszcze nie wyszły. Poza tym do użytku domowego nie kupimy kwasu hialuronowego czy kolagenu, których cena jest po prostu za wysoka.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach