45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jak skutecznie oczyścić zatoki? Sprawdzone porady!

Jak skutecznie oczyścić zatoki? Sprawdzone porady!Jak skutecznie oczyścić zatoki? Sprawdzone porady!

Zatoki przynosowe są częstą przyczyną bólu. Dolegliwości z nimi związane mogą również towarzyszyć migrenowym bólom głowy. W tym przypadku warto zażywać leki przeciwbólowe. Czym są zatoki? Najprościej wyjaśniając są to części błony śluzowej wyściełającej wnętrze jamy nosowej, które sięgają „pod” oczy i policzki oraz ponad oczami.  Bardzo ważne jest oczyszczanie zatok, zwłaszcza w przypadku bólu oraz przy częstych przeziębieniach i chorobach.

  • Jak oczyścić zatoki?

  • Co to są zatoki?

 

Po pierwsze nawilżenie i oczyszczenie organizmu

Najlepszym i najczęściej przynoszącym dobre rezultaty działaniem jest odpowiednie nawilżenie całego organizmu. Należy pić dużo wody mineralnej, rzadziej napoje przetworzone, pełne cukru czy zawierające kofeinę. Najważniejsze w nawilżeniu ciała przy zatokach jest jednak stosowanie specjalnie dobranych inhalacji. Inhalację taką można wykonać domowymi sposobami stosując gorące napary z ziół. Ciepłe powietrze należy wdychać od 10 do 15 minut dziennie. Czynności te można powtarzać parokrotnie w ciągu dnia.

Podczas kąpieli czy przy braniu prysznica powstaje ciepła i lepka para wodna. Otaczające nas gorące powietrze wraz z wodą również działają na zatoki oczyszczająco. Podczas chorób i bólu zatok wskazane jest wzięcie gorącej kąpieli. Do kąpieli można dodać olejki aromatyczne, które pozwolą szybciej udrożnić nos, a tym samym przyczynić się do oczyszczenia zatok.

Nawilżanie pomieszczeń i miejsc pracy

Przy oczyszczaniu zatok bardzo ważne jest również odpowiednie oczyszczenie i nawilżenie pomieszczeń, w których się na co dzień znajdujemy i pracujemy. W tym celu warto zainwestować w dobrej klasy nawilżacz powietrza. Ważne jest również wietrzenie pomieszczeń, w których przebywamy.

Tanimi domowymi sposobami również można nawilżyć domowe powietrze. Wystarczy na kaloryferze, albo na rozgrzanym parapecie powiesić mokry, ciepły ręcznik. Można go nasączyć olejkami, które uwolnione do powietrza będą przepięknie pachnieć.

Nawilżone powietrze w pomieszczeniu nie pozwoli na zatkanie i wysuszenie śluzówki nosa, a to przyczyni się do oczyszczenia zatok.

Właściwości witaminyt C

Badania potwierdzają, że zażywanie witaminy C może wspomóc oczyszczanie zatok. Pamiętajmy, że najwięcej witaminy C znajduje się w warzywach i owocach. Co ciekawe, wcale nie najwięcej witaminy C znajduje się w owocach cytrusowych, chociaż panuje taka obiegowa opinia. Moc witaminy C kryje się w ostrych czerwonych papryczkach chili, brokułach, brukselce czy w czerwonej papryce.

Zawsze można również zażywać witaminę C, jako suplement diety. Kuracja witaminą C pomoże podnieść odporność organizmu, doda siły, oczyści zatoki uszczelniając naczynia krwionośne oraz oczyści cały organizm.

Zatoki – co jeszcze pomoże w ich oczyszczaniu?

  1. Picie gorących napojów jednocześnie wdychając ich aromat i unoszącą się parę
  2. Sport i wykonywanie przynajmniej 2-3 treningów w ciągu tygodnia
  3. Spożywanie ostrych przypraw
  4. Spożywanie produktów zawierających kapsaicynę, która poprawia ukrwienie tkanek i działa oczyszczająco oraz bakteriobójczo
  5. Dostępne w aptekach maści na oczyszczanie zatok także mogą się okazać pomocne
zatoki problem z zatokami zatoki czołowe oczyszczanie zatok

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach