45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Impotencja u młodych mężczyzn? Problem jest poważny i należy go odpowiednio leczyć.

Impotencja u młodych mężczyzn? Problem jest poważny i należy go odpowiednio leczyć.Impotencja u młodych mężczyzn? Problem jest poważny i należy go odpowiednio leczyć.

Problemy z impotencją rosną wraz z wiekiem jednak ta dolegliwość dotyka coraz więcej młodych mężczyzn. Dane statystyczne dotyczące tego zjawiska nie są precyzyjne gdyż wiele młodych osób po prostu krępuje ten temat i nie chcą rozmawiać o swoim problemie. Co może mieć pływ na kłopoty z erekcją u mężczyzn w sile wieku?

  • Jakie są przyczyny impotencji?

  • Czym jest impotencja?

Impotencja w młodym wieku najczęściej ma podłoże nerwicowe. Charakterystyczne dla takich zaburzeń jest brak wzwodu lub erekcja częściowa pojawiająca się przy usiłowaniu podjęcia uprawiania seksu, natomiast w nieco innych sytuacjach takich jak masturbacja, problemów z erekcją może nie być w ogóle.

Najczęstsze przyczyny impotencji u młodych mężczyzn

Za zaburzenia w sferze seksualnej mogą być odpowiedzialne czynniki takie jak:
• Brak doświadczenia seksualnego,
• Strach przed nie spełnieniem wymagań partnerki,
• Ciągły stres,
• Przemęczenie, brak siły,
• Depresja, nerwica,
• Złe doświadczenia seksualne, traumatyczne,
• Strach przed chorobami wenerycznymi lub ciążą,
• Konflikty w związku,
• Zbyt mała atrakcyjność partnerki.

Jak już wspomnieliśmy, problemów z impotencją należy doszukiwać w psychice każdego młodego mężczyzny. Jednak dużą rolę odgrywa też styl życia – nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów, niezdrowe jedzenie. To tylko kilka wymienionych czynników, które mogą negatywnie wpływać na popęd seksualny u mężczyzn. Innymi przyczynami mogą być też choroby, np. miażdżyca, cukrzyca, dolegliwości neurologiczne, a także komplikacje pooperacyjne.

Najprostszym sposobem, aby sprawdzić czy zaburzenia seksualne są wynikiem problemów natury psychicznej i fizycznej jest baczna obserwacja własnego ciała. Jeśli u młodego osobnika występują poranne wzwody, a podczas masturbacji penis nie wiotczeje to znaczy, że problem tkwi w psychice.

Najczęściej stosownym rozwiązaniem, który pomaga w zlikwidowaniu poczucia lęku i strachu są leki farmakologiczne, które poprawiają jakość erekcji podczas kolejnych kontaktów seksualnych. Takie leki pomagają na uzyskanie erekcji w sposób spontaniczny i odzyskanie poczucie męskości i własnej wartości co jest niezbędne w prawidłowym przebiegu uniesień seksualnych. Kuracja lekami jest również konieczna w leczeniu zaburzeń erekcji o podłożu fizycznym.

Jednak mężczyźni na początku mogą spróbować leczyć się inny sposób. Mogą, z pomocą specjalisty, wprowadzić pewnie zmiany w stylu życia. Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią dietę, ograniczyć używki, uprawiać sport (może być to chociaż siłownia lub basen raz w tygodniu). Powinno się też unikać sytuacji stresujących, a także bardziej zdać o zdrowie w formie odpoczynku, relaksu. Przemęczenie i szybkie tempo życia powodują, że młodzi mężczyźni po przyjściu do domu nie mają ochoty na nic innego oprócz spania.
W niektórych sytuacjach skuteczna okazuję się terapia.

potencja erekcja impotencja problemy z erekcją brak erekcji problem z erekcją

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach