45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Impotencja u kobiet. Z czego wynika i jak możną ją leczyć?

Impotencja u kobiet. Z czego wynika i jak możną ją leczyć?Impotencja u kobiet. Z czego wynika i jak możną ją leczyć?

Brak ochoty na seks? Problem impotencji dotyczy nie tylko mężczyzn. Na zaburzenia w sferze intymnej cierpi ponad 40 proc. Polek! Są to alarmujące dane. Jakie mogą być przyczyny tych zaburzeń?

U kobiet brak chęci do uprawiania seksu może wynikać z: oziębłości płciowej, bolesnych skurczów pochwy czy braku orgazmu.

  • Z czego wynika impotencja?

  • Jak leczyć impotencję?

Oziębłość płciowa to nic innego jak brak apetytu na seks. Tak jak utrata apetytu np. na jedzenie. Oziębłość może mieć podłoże pierwotne gdy kobieta poczynając od wieku młodości nigdy nie zaznała uczucia namiętnej miłości, pożądania. Może być te wtórna czyli w przypadku kiedy życie intymne pozostawało wiele do życzenia, nie przebiegało w taki sposób w jaki chciałaby tego kobieta. Oziębłość może być pewnego rodzaju urazem, który powoduje, że z czasem potrzeby seksualne ustępują.

Brak orgazmu może mieć też bardzo podobne podłoże. I pierwotne i wtórne. Gdy dochodzi do zbliżenia, kobieta czerpie z niego przyjemność ale nie dochodzi do punktu kulminacyjnego. Kobieta nie jest wstanie osiągnąć orgazm, co jest też dla niej dużym obciążeniem psychicznym. Są sytuacje, w których kobieta odczuwa ten moment w sposób bardzo bolesny.

Czasami, po wprowadzeniu penisa do pochwy, pojawia się bolesny skurcz, uniemożliwiający uprawianie miłości. Skurcz powodowany jest poprzez część układu nerwowego, jednak ta część działa czasami niezależnie od naszej woli. Na zasadzie: bardzo chcę ale nie mogę. Jego podłoże może być też oczywiście zakodowane głęboko w psychice.

Wiadomo jest, że panie są nieco inaczej „skonstruowane” niż panowie. Generalnie źródłem prawie wszystkich zaburzeń seksualnych jest u kobiet psychika.
Zaburzenia pierwotne są przeważnie wynikiem trudnych doświadczeń z lat młodzieńczych, surowego i rygorystycznego wychowania, separacji czy rozwodu rodziców, znęcania się psychicznego i fizycznego. Tego typu doświadczenia powodują brak poczucia własnej wartości i jednocześnie trudności w nawiązywaniu bliższych, międzyludzkich relacji.

Zaburzenia wtórne też są bardzo złożone. Mogą być powodowane konfliktami w związkach, co bardzo zniechęca kochanków do uprawiania miłości. Także brak akceptacji dla własnego ciała może powodować hamulec, który trudno przezwyciężyć. Na życie seksualne kobiet wpływa również wiele innych czynników. Chociażby stres i przepracowanie. Problemy w pracy i w życiu prywatnym. Kobiety niezwykle mocno potrzebują silnego wsparcia, akceptacji w środowisku dla siebie i swoich działań.

Podłożem zaburzeń w sferze intymnej są tez problemy ze zdrowiem: stany zapalne narządów płciowych, zaburzenia w pracy hormonów, schorzenia układu nerwowego.

Kobiety, tak jak mężczyźni powinny zgłosić się o pomoc do specjalisty. W ich przypadku są to zazwyczaj wizyty u psychologa. Czasami też pomaga obopólna terapia partnerska, rzadziej stosuje się kurację farmakologiczną.

 

brak ochoty na seks brak orgazmu impotencja u kobiet impotencja objawy impotencja przyczyny domowe sposoby na potencje spadek libido

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach