43 924 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 879 produktów w 209 kategoriach

Ile kosztuje usunięcie kurzajki u dermatologa?

Ile kosztuje usunięcie kurzajki u dermatologa?Ile kosztuje usunięcie kurzajki u dermatologa?
Kurzajki to stosunkowo często występujące na skórze zmiany – wywołuje je zakażenie wirusem HPV, czyli wirusem brodawczaka ludzkiego, którego nosiciele mogą stanowić nawet 10% populacji. Większość kurzajek powstaje na dłoniach i stopach, skąd łatwo można je usunąć. Jeśli zauważamy u siebie lub u kogoś bliskiego twarde i szorstkie grudki o szarym zabarwieniu, wyraźnie odróżniające się od reszty skóry, z pomocą przyjdzie nam klinika dermatologii.
 

Warto zdecydować się na wizytę, gdyż kurzajki mogą się roznosić w inne miejsca ciała i bywają dokuczliwe, zwłaszcza, jeśli powstają na stopach lub pod paznokciami. Są także wysoce zaraźliwe, dlatego nie warto czekać przez kilka miesięcy, aż obumrą same – lepiej podjąć leczenie.

Czy można usunąć kurzajkę samodzielnie?

Oczywiście w sprzedaży dostępne są preparaty, które umożliwiają zwalczanie kurzajek w zaciszu własnego domu. Są to najczęściej tanie produkty, które należy stosować regularnie przez kilka tygodni, aby uzyskać pożądane efekty. Substancjami czynnymi są różne kwasy, które wysuszają brodawkę, aż odpadnie od skóry. Inną opcją są środki mrożące, których działanie opiera się na niskiej temperaturze, a nie na substancjach chemicznych.

W niektórych przypadkach terapia takimi środkami nie wystarczy, by usunąć brodawkę, pomimo stosowania się pacjenta do wszystkich zaleceń. Wtedy zaleca się zabiegi chirurgiczne lub dermatologiczne, które pozwalają rozprawić się z kurzajką znacznie szybciej i skuteczniej – wystarcza jeden zabieg!

Jakie są dostępne zabiegi usuwania kurzajek?

Bezpieczną i łagodną metodą usuwania kurzajek jest krioterapia ciekłym azotem, którą stosuje się najczęściej w przypadku dużych kurzajek lub większej ich ilości. Dyskomfort powodowany przez tę metodę nie jest duży, należy jednak pamiętać, by nie dopuścić do ponownego zakażenia powstałej rany. Klinika dermatologii wykona taki zabieg zazwyczaj w cenie około 150 zł.

Najbardziej nowoczesnym sposobem terapii kurzajek jest ich usuwanie laserowe, które polega na wypalaniu zmiany silnie skupioną wiązką światła. Zabieg ten może pozostawić bliznę, jednak dużą zaletą tej metody jest całkowite wyleczenie kurzajki, bez ryzyka nawrotów, które mogą wystąpić w przypadku krioterapii. Laseroterapia przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Cena zabiegu wynosi średnio 200-300 zł.

Chirurgicznie można pozbyć się kurzajki metodą łyżeczkowania. Wycięcie zmiany skórnej niestety nie daje gwarancji, że nie pojawi się znów w tym samym miejscu. Jest to jeden z tańszych zabiegów, jakie może zaoferować klinika dermatologii – jego koszt wynosi od kilkudziesięciu złotych za usunięcie jednej zmiany.

Niekiedy stosuje się także zabieg elektrokoagulacji, czyli usuwanie kurzajek przy użyciu prądu. Może pozostawiać blizny i bywa bolesna, jednak jej zaletą jest, podobnie jak w przypadku łyżeczkowania, niska cena zabiegu, która waha się zwykle między 50 a 120 zł.

Czy zabiegi są warte swoich cen?

Pacjenci, którzy zdecydowali się na wyżej wymienione zabiegi – najczęściej na krioterapię lub usuwanie laserowe – są z reguły zadowoleni i chętnie powracają do klinik dermatologicznych, jeśli problem się powtarza. Warto szybko wyleczyć kurzajkę, aby nie zarazić bliskich nam osób ani nie rozsiać wirusa w inne miejsca na własnym ciele.

kurzajki leczenie kurzajki krioterapia kurzajki usuwanie laserowe kurzajki łyżeczkowanie kurzajki elektokoagulacja

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 924 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 879 produktów w 209 kategoriach