45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Głodówka - strzec się czy dobrze do niej przygotować?

Głodówka - strzec się czy dobrze do niej przygotować?Głodówka - strzec się czy dobrze do niej przygotować?

Po rodzicach odziedziczyliśmy zakorzenioną głęboką potrzebę świadomości, że możemy jeść co dusza zapragnie bez potrzeby wyczekiwania w kilkudniowych kolejkach. Lodówka powinna być pełna ładnie opakowanych, różnorodnych produktów. Niestety, na ogół są wysoko przetworzone, prócz tego miejskie powietrze jest pełne zanieczyszczeń, które odkładają się w organizmie.

  • Jak stosować głodówkę?

  • Co daje głodówka?

Na pocieszenie należy dodać, iż każdą kolejną głodówkę, nasz organizm przechodzi dużo łatwiej. Oczyszczanie 3-5 dniowe z powodzeniem możemy stosować raz na kwartał. Jeśli kilkudniowy post nas przeraża, możemy zdecydować się na głodówkę 36-godzinną, w którą wliczamy dwie noce. Wyzwanie wyda się dużo prostsze do zrealizowania. Zakończone powodzeniem zachęci nas do podjęcia dłuższej próby. Nie powinniśmy jednak wykraczać poza okres 10 dni. Żle przygotowana głodówka odbije się negatywnie na naszym samopoczuciu.

Korzyści z głodówki oczyszczającej

  • Zwiększa się wydolność umysłowa, a funkcje psychiczne przebiegają sprawniej, dzięki czemu mamy lepsze samopoczucie.
  • Odzyskujemy witalność i czujemy się lekko.
  • Ponieważ wzrasta poziom białych krwinek, rośnie odporność na wszelkiego rodzaju infekcje.
  • Zwalcza nadciśnienie i miażdżycę, choroby reumatyczne, alergię oraz stany zapalne – trzustki, żołądka, pęcherzyka żółciowego.
  • Oczyszcza organizm z toksyn odpowiedzialnych za worki pod oczami i bóle głowy.

Czas przygotowań

Głodówka powinna być przeprowadzana pod nadzorem lekarza. Celem zminimalizowania dolegliwości, które zwykle występują w pierwszych dniach, m.in. mdłości, osłabienia oraz ból głowy, warto przeobrazić swoje nawyki żywieniowe już na dwa tygodnie wcześniej. Nieprzyjemności, jakie wtedy odczuwamy mają pierwotnie związek z poruszeniem, a następnie wydalaniem z organizmu nagromadzonych toksycznych odpadaów.


W okresie przygotowawczym wyeliminuj, a przynajmniej znacznie ogranicz spożycie mięsa oraz białego pieczywa. Nie sięgaj po cukier, ani słodycze, napoje gazowane i alkohol, zastąp je wodą mineralną i ziołowymi herbatkami.Większość jadłospisu powinno składać się z grubozirnistych kasz, owoców i ważrzyw, także pod postacią surówek
Przez 14 kolejnych dni, zaczynaj dzień od ciepłej wody. Najlepiej zrobisz, jeśli po kilku minutach spożyjesz łyżkę oliwy z oliwek wymieszanej z łyżką siemienia lnianego.


Dwie doby wcześniej, pokarm ogranicz do surowych warzyw i owoców, a dzień przed możesz przeprowadzić lewatywę.

Czas, start!

Podczas głodówki oczyszczającej pijmy przegotowaną, jeszcze ciepłą wodę nisko zmineralizowaną, pozwólmy sobie na dłuższy sen, a także zadbajmy by mieć zawsze pod ręką dodatkowe ubranie, ponieważ może nam być nieco chłodniej, niż zwykle. Stymulujmy wydzielanie toksyn przez skórę poprzez szczotkowanie ciała pod prysznicem lub bez użycia wody. Powinniśmy usuwać biały nalot z języka, stosować krókie kąpiele i ćwiczenia rozciągające. Odpowiedni jest również spacer.

Faza prześciowa musi trwać tyle samo dni, co głodówka, ponieważ to ona utrwala wysiłek. W pierszym dniu spożyj do 6 szklanek soku 1:1 wymieszanego z ciepłą wodą. W czasie dwóch następnych dni dozwolony będzie kleik z kaszy jaglanej, owoce i warzywa – za wyjątkiem fasoli, groszku, kukurydzy i kartofli. Nie powinniśmy solić.

Głodówka jest zakazana w przypadku dzieci. Powinna być ograniczona do 3 dni u osób w podeszłym wieku oraz ważących poniżej 50 kg. Pomijając dzieci, dla każdego bezpieczna jest głodówka jednodniowa. Nasze organy „nie chudną” podczas wielodniowego postu. Nie możemy zapominać o nawadnianiu organizmu.

głodówka korzyści z głodówki dla zdrowa jak powinna wyglądać głodówka ile dni trwa głodówka jak przygoować się do głodówki zalety głodówki wady głodówki

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach