45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Gadżety w sypialni – mechaniczne wspomagacze seksu. Co wybrać?

Gadżety w sypialni – mechaniczne wspomagacze seksu. Co wybrać?Gadżety w sypialni – mechaniczne wspomagacze seksu. Co wybrać?

Seks-gadżety, seks-zabawki, czy po prostu „erotyczne wspomagacze” są często owiane złą sławą. Wiele osób sięga po nie z nieśmiałością, woląc rozwiązywać swoje problemy za pomocą suplementów podnoszących libido. A przecież często o wiele lepszy efekt może przynieść nieco fantazji i nowości – podkręcenie atmosfery w sypialni za pomocą wynalazków mających potęgować doznania.

Obecnie na rynku dostępne są różne opcje – wibratory, pierś cienie erekcyjne, nakładki wibrujące, olejki do masażu z afrodyzjakami, lubrykanty i żele nawilżające. Wybór gadżetów dla par jest naprawdę duży. Choć większość osób wciąż woli sięgać po suplementy, które często nie przynoszą pożądanych efektów, albo nie działają na tyle dobrze, jak byśmy tego oczekiwali, pierwszym krokiem ku poprawie życia seksualnego powinno być właśnie przejście na dietę poprawiającą libido i sięgnięcie po różnego rodzaju mechaniczne „urozmaicenia”, bez faszerowania się farmaceutykami.

  • Jak działa nakładka wibracyjna?

  • Jak działa pierścień erekcyjny?

Pierścień erekcyjny

Jak sama nazwa mówi, służy poprawie erekcji. Nakłada się go trzon penisa. Jego zadaniem jest poprawa ukrwienia członka, dzięki czemu wzwód i przyjemność trwają dłużej niż normalnie. To rozwiązanie bezpieczne dla zdrowia. Na rynku oferowane są pierścienie wykonane z rozciągliwego materiału, które dopasowują się do każdego rozmiaru i kształtu penisa.

Nakładka wibracyjna

Dostarcza doznań obojgu partnerom, można stosować ją z prezerwatywą lub bez. Zapewnia ok. 20 lub nawet 30 minut wibracji, z reguły jest łatwa w użyciu. W sklepach znajdziemy różne rodzaje nakładek: zwykłe i takie, które wyposażone są w dodatkowe elementy mające zwiększyć doznania. Wybór jest ogromny: od nakładek z wypustkami, po powiększające członek.

Żele stymulujące

Kolejna kategoria to żele stymulujące i potęgujące doznania. Zwykle zawierają kombinację składników, których celem jest pobudzanie zmysłów i zwiększanie pożądania. W ofertach wielu firm znajdują się żele w różnych smakach, nawilżające (działające jak lubrykant – idealne rozwiązanie dla pań mających problem z naturalnym nawilżeniem), potęgujące doznania, rozgrzewające.

Lubrykant

Wspomniany już powyżej, to jeden z najważniejszych gadżetów erotycznych – zwłaszcza dla par mających problem z naturalnym nawilżeniem miejsc intymnych, kobiet po menopauzie itd. Najlepsze będą lubrykanty na bazie wody, bezzapachowe, z jak najmniejszą ilością składników. Warto sięgać po najbardziej naturalne opcje, aby nie podrażnić delikatnych stref intymnych.

libido erekcja lubrykant seks wspomagacze seksu
Komentarze
Dodano: 27 Wrzesień 2016
Autor: Głodny seksu
Ocena:
A stosował ktoś ten pierścień erekcyjny?
Odpowiedź
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Kinga
Ocena:
My z mężem postawiliśmy na wibrator, ale jakoś średnio mi się ten gadżet spodobał. Wolę naturalne męskie walory :)
Odpowiedź
Dodano: 14 Czerwiec 2016
Autor: Gośka
Ocena:
U nas w sypialni często gości lubrykant, próbujemy wciąż nowe, fajna zabawa :p
Odpowiedź
Dodano: 26 Maj 2016
Autor: Antek
Ocena:
My z żoną preferujemy od czasu do czasu inne gadżety w stylu "50 twarzy Greya" i bardzo nam się to podoba.
Odpowiedź
Dodano: 11 Maj 2016
Autor: Ktosia
Ocena:
Miałam doświadczenie z nakładką wibracyjną od Durexa, ale jak dla mnie efekty raczej średnie dawała.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach