45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ferie - czas wyjazdów. Lista leków, które musisz zabrać na zimową wycieczkę!

Ferie - czas wyjazdów. Lista leków, które musisz  zabrać na zimową wycieczkę!Ferie - czas wyjazdów. Lista leków, które musisz zabrać na zimową wycieczkę!

Wielkimi krokami zbliża się pora zimowych urlopów i dwutygodniowych szkolnych ferii. Wiele rodzin decyduje się spędzić ten czas aktywnie. Niezależnie od tego, czy wysyłasz swoje dziecko na zimowe kolonie, czy wybieracie się całą rodziną na narty, mamy dla ciebie listę rzeczy i leków, które po prostu trzeba mieć. Dobrze zaopatrzona walizka i apteczka to rzeczy, dzięki którym oszczędzisz sobie wielu niepotrzebnych stresów i poczujesz, że jesteś przygotowany na wszystko!

  • Co zabrać na zimowy wyjazd?

  • Czego używać na stłuczenia?

Obok ciepłych swetrów, wełnianych skarpet i przeciwdeszczowych kurtek, w naszej torbie nie powinno zabraknąć również odpowiednich leków. Pamiętajmy, aby pakowaniem nie zajmować się na ostatnią chwilę, gdyż w pośpiechu możemy pominąć wiele ważnych rzeczy, jak chociażby uzupełnienie apteczki.

Aby usprawnić pakowanie, na kilka dni przed wyjazdem warto przygotować listę tego, co trzeba zabrać dla siebie i dzieci. Dzięki takiej rozpisce i odpowiedniemu rozplanowaniu, pakowanie będzie szło o wiele sprawniej. Oprócz tego będziemy mieć czas na dokupienie potrzebnych rzeczy.

Na chorobę lokomocyjną

Nawet jeżeli nikt z domowników nie cierpi na problemy z jazdą samochodem, warto mieć tego typu środki przy sobie. Może okazać się bowiem, że na dłuższych lub bardziej wyboistych trasach u kogoś odezwie się choroba lokomocyjna. Dodatkowo warto pamiętać, że na tego typu objawy narażone są szczególnie dzieci. Ich układ nerwowy nie jest jeszcze dostatecznie ukształtowany, w wyniku czego długa, szybka lub stresująca podróż mogą wywołać nudności i wymioty, a także zawroty głowy i osłabienie. Leki tego typu można zażywać także profilaktycznie, szczególnie jeśli mamy do czynienia z samolotem lub statkiem, czyli środkami komunikacji, z których korzysta się raczej rzadko. Oprócz tego, dziecko powinno mieć dostęp do butelki niegazowanej wody, a także jednorazowych woreczków (w przypadku wymiotów) oraz miętowe lub imbirowe pastylki.

Na zranienia i stłuczenia

Narty, snowboard, piesze wycieczki i wszelka inna aktywność fizyczna mogą skutkować różnymi kontuzjami. Mowa tutaj o drobnych stłuczeniach i zranieniach, przy których warto mieć ze sobą:

  • Sól fizjologiczną,
  • Nożyczki i agrafkę,
  • Bandaż,
  • Zestaw plastrów,
  • Opaskę elastyczną,
  • Wodę utlenioną,
  • Maść na powierzchowne obtarcia i stłuczenia.

Oprócz tego zabierz koc ratunkowy, który zapobiegnie przed wychłodzeniem organizmu, oraz wapno pomocne w razie uczulenia.

Na problemy żołądkowe

W apteczce nie może zabraknąć również leków na niestrawność, czyli np. tradycyjnych miętowych kropli, a także przeciwbiegunkowych. Podróże w egzotyczne miejsca często skutkują problemami żołądkowymi. Może wpływać na nie również zmiana klimatu, długa podróż lub jedzenie nieznanych wcześniej potraw. Oczywiście każdy z preparatów powinien być dopasowany zależnie od wieku poszczególnych członków rodziny. Wyposaż się także w probiotyki, czyli preparaty służące do uzupełnienia wody i elektrolitów, które okażą się przydatne w razie wystąpienia biegunek lub wymiotów. Dobrym pomysłem jest również spakowanie rumianku do picia.

Na przeziębienia i grypę

Zimowe szaleństwa mogą skończyć się również złapaniem infekcji. Tutaj najważniejsze będą:

stłuczenia problemy żołądkowe co zabrać na ferie zimowe apteczka na wyjazd co zabrać na wyjazd jak spakować dziecko na ferie ferie zimowe co spakować na wycieczkę leki na wycieczkę leki na wyjazd choroba lokomycjna
Komentarze
Dodano: 04 Kwiecień 2016
Autor: Ula
Ocena:
W tym roku ferie nie obyły się bez apteczki na wyjazd. Po kolei dopadły nas problemy żołądkowe, gorączka i ból gardła.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach