45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Dowiedz się, jak radzić sobie z alergią w czasie ciąży!

Dowiedz się, jak radzić sobie z alergią w czasie ciąży!Dowiedz się, jak radzić sobie z alergią w czasie ciąży!

Ciąża to stan, w którym bardzo często układ odpornościowy nie działa tak, jak przedtem. Zmiany obejmują również skłonność do alergii. Choć niektóre kobiety nie mają przez całe życie żadnych objawów uczulenia, odnotowują u siebie różne nietypowe symptomy w czasie ciąży. Najczęściej jednak dotyczy to osób ze zdiagnozowaną wcześniej reakcją alergiczną. Objawy mogą być różne i oczywiście zależne od czynnika, który je wywołuje, jednak pewne jest, że przyszłe mamy nie powinny ich ignorować.

  • Jak radzić sobie z alergią w ciąży?

  • Jakie produkty uczulają?

Alergia w tym okresie może się nasilać lub zmniejszać. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań organizmu, jednak w każdej sytuacji – niezależnie, czy kobieta odnotuje u siebie problemy z dusznością czy ze zmianami skórnymi. Każdą zmianę warto zgłosić lekarzowi. Duszność jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ może spowodować niedotlenienie płodu. Łagodne odmiany uczulenia nie stanowią zagrożenia dla przyszłej mamy i dziecka, jednak te cięższe objawiają się nawet astmą oskrzelową i nadwrażliwością oskrzeli.

Przede wszystkim poinformuj lekarza

Najważniejsze w postępowaniu z symptomami alergii w czasie oczekiwania na dziecko jest informowanie lekarza prowadzącego ciążę o wszelkich niepokojących zmianach. Równie istotne są wszelkie zmiany skórne, jak i oddechowe. Co więcej, niektóre leki antyalergiczne nie mogą być stosowane w czasie ciąży, dlatego konieczna będzie konsultacja z lekarzem alergologiem, który powinien skonsultować się również z ginekologiem. Na podstawie objawów i ustalenia, czy u danej kobiety w przeszłości występowały podobne reakcje alergiczne, dobierze on najlepszy sposób leczenia.

Jak walczyć z alergią?

Podstawowym i najbardziej oczywistym elementem radzenia sobie z objawami, jest usunięcie czynnika, który je powoduje. Jeśli cierpisz na uczulenie na kurz, usuń wszelkie zasłony i dywany, poproś współlokatorów o częstsze sprzątanie mieszkania. Gdy problemem jest alergia pokarmowa, usuń ze swojej diety produkty, które ją wywołują oraz ogranicz te, które mogą stanowić potencjalnych „winowajców” złego samopoczucia, ponieważ u wielu osób wywołują reakcje uczulające. Należą do nich:

  • Mleko
  • Orzechy
  • Owoce morza
  • Owoce cytrusowe.

Jeśli cierpisz na uczulenie na pyłki roślin, ogranicz wycieczki i spacery w ciągu dnia. Zamiast tego, przechadzaj się wieczorami lub w nocy, gdy pylenie większości roślin jest zdecydowanie zmniejszone. Oprócz unikania czynników alergennych, możesz postawić na likwidowanie samych objawów:

  1. Zatkany nos płucz solą fizjologiczną lub roztworem wody z solą,
  2. W przypadku uczulenia kontaktowego lub wziewnego zażywaj wapno w dawce do 1000 mg na dobę.
  3. Jeśli cierpisz na zmiany skórne, jak np. atopowe zapalenie skóry, aplikuj kremy i maści z zawartością allantoiny.
alergia objawy alergii uczulenie sposoby na alergię alergia w ciąży jak walczyć z alergią uczulenie w ciąży duszność w ciąży zmiany skórne w ciąży
Komentarze
Dodano: 12 Wrzesień 2016
Autor: Gosia
Ocena:
U mnie podczas ciąży wystarczyła sól fizjologiczna i naturalne sposoby walki z alergią, natomiast okres ciąży wybralam jak najdalej mogłam od uczulonych pyłków.
Odpowiedź
Dodano: 28 Lipiec 2016
Autor: Beata
Ocena:
Niesamowite, że alergia minęła Ci w ciąży. Ja jestem uczulona na zwierzęta z sierścią i planuję ciążę. Też bym chciała, żeby stan odmienny mnie uleczył.
Odpowiedź
Dodano: 05 Kwiecień 2016
Autor: Aga
Ocena:
Od zawsze byłam alergikiem i gdy zaszłam w ciążę obawiałam się że alergia w ciąży będzie niebezpieczna i może spowodować komplikacje. Okazało sie że podczas ciąży całkowicie minęła i nie miałam żadnych problemów :)
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach