45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Dlaczego moje dziecko płacze?

Dlaczego moje dziecko płacze?Dlaczego moje dziecko płacze?

Gdyby niemowlak umiał mówić inaczej artykułowałby światu swoje troski i potrzeby. Minie jednak kilkanaście miesięcy zanim do tego dojdzie. Teraz rodzice muszą wsłuchiwać się w płacz maluszka, by móc określić czego najbardziej w danej chwili potrzebuje. Nie należy doszukiwać się w płaczu malca złośliwości czy chęci uprzykrzenia rodzicom spokoju. Niemowlak płacze, bo musi. Co w ten sposób chce powiedzieć mamie i tacie? Kiedy to normalny płacz, a kiedy maluch wymaga pomocy?

  • Dlaczego dziecko płacze?

  • Jak uspokoić dziecko gdy płacze?

Co jeszcze mogę zrobić? Mój maluch ciągle płacze.

Twój maluszek zjadł właśnie syty posiłek, ma świeżą pieluszkę, nie chce mu się pić i nie ma temperatury. Nosek także jest oczyszczony, a jednak ciągle płacze. Nie pozwól ponieść się emocjom, ponieważ malec doskonale wyczuwa twoje samopoczucie. Okazując złość i nerwy nie pomożesz ani sobie ani tym bardziej dziecku. Weź głęboki oddech i postaraj się przetrwać te chwile. Poproś męża, aby cię zastąpił w opiece nad rozwrzeszczanym malcem i wyjdź nabrać dystansu. Odpocznij, zrelaksuj się. Absolutnie nie potrząsaj dzieckiem, jest to dla niemowlaka śmiertelne zagrożenie. Staraj się nie krzyczeć, bo to tylko zaogni reakcję dziecka. Pamiętaj, sytuacja ta minie.

Jestem głodny

Niemowlęta mają bardzo małe żołądki dlatego wymagają częstego karmienia. Nie są w stanie zrobić zapasów na potem. Płaczem informują mamę, że czas na jedzenie. Karm noworodka tak często jak tylko widzisz, że ma ochotę na jedzenie. Uważnie obserwuj malca, gdy jadł kilkanaście minut temu być może nie chodzi mu o jedzenie.

Mamo, boli mnie brzuszek

Ból brzucha spowodowany nadmiarem gazów jakie zebrały się wewnątrz i nie mogą się wydostać jest częstą przyczyną uporczywego płaczu. Dziecko daje znać, że ma kolkę. Niestety na kolkę cierpi co drugi niemowlak. Musicie znaleźć swoją własną receptę na przetrwanie tego stanu. Kolka mija, potrzeba tylko czasu, aby jelita malucha dojrzały i organizm zaczął radzić sobie z nadmiarem gazów. Jedne maluchy lubią kołysanie, inne noszenie na rękach, jeszcze inne delikatny masaż brzuszka.

Będę chory

Płacz może być zwiastunem zbliżającej się choroby. Jeśli towarzyszą temu dodatkowo katar i podwyższona temperatura, nadmierne szarpanie rączką w okolicy ucha, niespokojny sen musisz się nastawić na wizytę u pediatry.

Jestem zmęczony i mam wszystkiego dosyć.

Zmęczony niemowlak nie ma ochoty na jedzenie i zabawy, czasami jest tak zmęczony, że nie może zasnąć. Nic dziwnego, że ten stan wzmaga płacz. Także odstępstwa od normalnego trybu dnia malucha może wytrącić go z równowagi. Zbyt głośna muzyka, tabun gości przewijających się przez dom wpływa na złe samopoczucie dziecka. Postaraj się je wyciszyć, przytul, pomasuj po pleckach. Odłóż do łóżeczka, przyciemnij światło i daj maluchowi odpocząć.

Będę miał niedługo pierwsze zęby!

Pojawienie się pierwszych ząbków może być poprzedzone złym samopoczuciem malucha trwającym wiele dni. Niemowlak kręci się w nocy, budzi się niespokojny i płacze. Nie chce jeść i nadmiernie się ślini. Wkłada do buzi zabawki i gryzie palec i oczywiście ciągle płacze… Ulżysz maluchowi jeśli posmarujesz mu opuchnięte dziąsła specjalną maścią, zamroź specjalny gryzak. To powinno przynieść ulgę i poprawić humor maluchowi.

ból brzucha ząbkowanie płacz dziecka
Komentarze
Dodano: 16 Wrzesień 2016
Autor: Grażynka
Ocena:
Nauczyłam się ze najlepsza dla dziecka jest muzyka, przyzwyczajałam moją córkę do spania przy muzyce, hałasie, mówiłam do niej bawiłam się, pokazywałam swiat i szczerze powiem że nie zdarzyło się żeby mi dziecko płakało bez powodu.
Odpowiedź
Dodano: 23 Lipiec 2016
Autor: Irmina
Ocena:
Też będąc w ciąży obawiałam się, że nie zadbam o swoje dziecko jak należy, ale jak przychodzi co do czego, instynkt podpowiada nam, co robić.
Odpowiedź
Dodano: 12 Maj 2016
Autor: Danusia
Ocena:
Jak ze wszystkim i tu praktyka czyni mistrza. Rodzice z czasem uczą się swojego dziecka i sami intuicyjnie zaczynają wiedzieć, czego może potrzebować.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach