45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Cukrzyca a potencja. Jak polepszyć jakość życia mężczyzny diabetyka?

Cukrzyca a potencja. Jak polepszyć jakość życia mężczyzny diabetyka?Cukrzyca a potencja. Jak polepszyć jakość życia mężczyzny diabetyka?

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, która może wpływać na potencję mężczyzny doprowadzając nawet do impotencji, czyli niezdolności do zarówno odbywania stosunku seksualnego, jak i zapłodnienia. Potencja jest jednym z najważniejszych czynników stanowiących o poczuciu pewności siebie u mężczyzny. Seksuologia jest jednak nauką, która rozwija się niezwykle prężnie dając dobre rezultaty, również medyczne dotyczące leczenia zaburzeń erekcji i potencji.

  • Co to jest cukrzyca?

  • Czy cukrzyca wpływa na potencję?

Jaką chorobą jest cukrzyca?

Powstaje ona w wyniku hiperglikemii, czyli podwyższonego poziomu cukru we krwi. Związane jest to albo z zaburzonym funkcjonowaniem insuliny, albo ze zbyt małym wydzielaniem tej substancji przez trzustkę. Nieleczona, zaawansowana cukrzyca, może doprowadzić do zniszczenia wielu narządów organizmu, w tym nerek, nerwów, serca, oczu czy naczyń krwionośnych.

Wyróżnia się dodatkowo cukrzycę typu 1, typu 2 oraz inne jej rodzaje np. cukrzycę ciężarnych, która oczywiście nie dotyczy mężczyzn.

Dlaczego cukrzyca może powodować problemy z potencją?

Cukrzyca może doprowadzać do mikroangiopatii, które powodują między innymi neuropatie, a więc uszkodzenia włókien nerwowych. Objawami tych schorzeń są zaburzenia w obrębie czucia tzw. objawy „rękawiczkowe” i „skarpetkowe”. Chory może odczuwać drętwienie, swędzenie, ból, czy parzenie stóp i dłoni. Schorzenie może powodować również zaburzenia w oddawaniu moczu i impotencję u mężczyzn.

Cukrzyca powoduje również uszkodzenia naczyń krwionośnych. Podaż krwi i odpowiednie zacieśnianie naczyń jest nieodłączonym elementem powstawania prawidłowego odruchu erekcji.

Cukrzyca i zaburzenia potencji

Badania wskazują na to, że ponad 75 proc. mężczyzn chorujących na cukrzycę powyżej 65-roku życia uskarża się na zaburzenia erekcji. Możliwość i ryzyko wystąpienia impotencji u mężczyzn diabetyków jest nawet trzykrotnie większe niż u mężczyzn zdrowych. W przypadku mężczyzn chorujących na cukrzycę dłużej niż 10 lat problemy z erekcją występują u prawie 70 proc. z nich! Jest więc to prawdziwy, realny problem, z którym muszą się zmierzyć mężczyźni diabetycy.

Viagra a cukrzyca

Mężczyźni chorujący na cukrzycę, u których występują objawy braku potencji, mogą stosować popularną viagrę w celu poprawy swoich możliwości seksualnych. Skuteczność leku jest jednak zależna od zmian cukrzycowych, które już zaszły w organizmie. Nie zawsze więc terapia przyniesie pełne i zadowalające skutki. Dobre rezultaty przynosi w około 50-60 proc. przypadków zachorowania. Wynika to z niektórych cech cukru, które blokują działanie podobnych leków. Naukowcy odkryli tę zależność dopiero w 2005 roku i wciąż pracują nad lekiem, który dawałby 100 proc. satysfakcję z leczenia również w przypadku osób z cukrzycą.

Zazwyczaj proponuje się mężczyznom również inne leki z grupy tych poprawiających potencję. Wybór leku powinien zostać przedyskutowany z lekarzem, który dobierze odpowiednie leczenie i zastosuje farmakoterapię. Niektóre zaburzenia potencji można także leczyć za pomocą terapii hormonalnych, iniekcji w ciała jamiste czy poprzez metody treningowe.

potencja cukrzyca leczenie impotencji cukrzyca i potencja

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach